Nd Price: با بازگشت به دو طرف، مطلقاً هیچ امیدی وجود نداشت

[ad_1]

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد که موضع این کشور در قبال این موضوع به منظور احیای این توافق مطرح شده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه العربیه، پرایس در گفت وگو با این شبکه با وزارت خارجه آمریکا درباره تلاش برای احیای توافق هسته ای صحبت کرد. [برجام]او گفت: [طرح]هرگز زمان مشخصی وجود نداشت، هیچ زمانی برای برایمن برای تصمیم گیری در مورد اینکه آیا ما می توانیم برگردیم یا نه، وجود نداشت. بنابراین، ما همیشه در برنامه نویسی برای مزایای بالقوه شریک بوده ایم.

پرایس با اشاره به ادعاهای مطرح شده از سوی سپاه گفت: از وزیر امور خارجه (آنتونی بلانکن) شنیده اید که سپاه دست به حملات تروریستی زده است، ما تهدیدی برای سپاه نیستیم.

وی ادامه داد که «تحریم‌های این دولت در دی ماه علیه ایران» 5 درصد از پاسداران یا وابستگان آن بوده است. ما از صلاحدید خود استفاده کرده ایم و با شرکای خود در منطقه برای مقابله با تهدیدات سپاه و شرکای خود در منطقه به عنوان پتانسیل پرسنل نظامی همکاری می کنیم.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا درباره معاهده منع گسترش تسلیحات هسته‌ای ایران (NPT) [هسته‌ای]اگر هنوز چند هفته طول بکشد، به طور قابل توجهی طولانی تر خواهد شد.

پرایس افزود: علیرغم تاکید مکرر مقامات ایرانی مبنی بر اینکه استفاده از تسلیحات هسته ای در دکترین دفاعی ایران جایی ندارد، کوتاهی زمان غیرقابل قبول است. پرزیدنت بایدن قول داده است که ایران هرگز به سلاح هسته ای دست نخواهد یافت.

وی تاکید کرد که تنها راه جلوگیری از تبدیل شدن ایران به سلاح هسته ای این است که آمریکا و متحدانش در صورت لزوم از ابزارهای دیگر برای جلب رضایت آنها استفاده کنند.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در واکنش به اظهارات اخیر رافائل گروسی، مدیر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره برنامه هسته‌ای ایران، گفت: هیچ کجا نمی‌توانیم به سلاح هسته‌ای دست پیدا کنیم، چه رسد به ادامه.

[ad_2]

Nick Webster

مزاحم عمومی فن غذا. حلال مشکل بدون عذرخواهی کارآفرین. خواننده.

تماس با ما