1 درصد معادن کشور در تعطیلات هستندعضو اتاق بازرگانی ایران تصریح کرد: یک درصد معادن کشور تعطیل است و بخش فعال نیز با افزایش تحریم ها نیمه جان است و اصلا کار نمی کند.

بهرام شکوری یکی از اعضای هیئت اتاق ایران در خصوص اصلاح قانون معادن و موانع توسعه صنعت معدنی در کشور صحبت کرد که این امر محقق شده است.

وی در ادامه به لایحه قانون معادن که در مجلس شورای اسلامی در حال اجراست اشاره کرد.

وی در ادامه از اجرای قوانین معادن و ترک فعالیت در این حوزه انتقاد کرد. این دو معدن که در یک طرف واقع شده اند، محتوای معدنی یکسانی دارند و از نظر مدیریتی متفاوت هستند و از حقوق دولتی برابری برخوردار نیستند. حقوق دولتی نباید برای همه مواد معدنی یکسان باشد، زیرا هر معدن باید تابع حقوق شخصی خاصی در نظر گرفته شود.

شکوری با اشاره به نبود پنجره واحد برای فعالیت فعالان، افزود: با ایجاد پنجره واحد، سایر فعالان اجازه می‌یابند تا از محیط طبیعی، منابع طبیعی، میراث فرهنگی و انرژی هسته‌ای بهره ببرند که راهنما در این زمینه خواهد بود. نقطه اوج

وی گفت: یکی از مشکلات اصلی عدم شفافیت در اجرای طرح کاداستر است. حقوق دولت برای کشف در معادن باید تنها 2 درصد از گسترش معادن و روستاهایی باشد که در معادن مجاور یافت می شود، اما این حقوق دولتی باید به عنوان کسری از بودجه دولتی در نظر گرفته شود. باید به عنوان منبع درآمد در نظر گرفته شود بودجه هزینه می شود و بودجه کاهش می یابد.

شکری در تشریح حقوق معادن دولتی گفت: یک درصد از معادن دولتی تنها زمانی باید بازسازی شوند که ذخایر آنها تمام شود، دو درصد آنها فقط باید رفاه و اسکان روستاهای اطراف معادن را افزایش دهند، 5 درصد نیز باید از محل اعتبارات تامین شود. صندوق های بیمه.» گسترش و خرید تجهیزات و ماشین آلات که تحقیق نشده است.

وی در ادامه با تشریح ظرفیت قانونی معادن دولتی گفت: درصدی از این حقوق نیز باید به اعضای نظام مهندسی برای آموزش آنها اختصاص داده شود تا عملا باعث افزایش راندمان نشوند.

شکوری گفت: یک درصد معادن کشور در تعطیلات هستند و بخش فعال نیز با افزایش تحریم ها نیمه جان است و اصلا کار نمی کند. مواد معدنی که محصولات با ارزش افزوده بیشتری تولید می کنند از پرداخت مالیات معاف هستند، همانطور که معدنچیانی که محصولات اضافی و با ارزش افزوده تولید می کنند نباید مالیات بیشتری بر تولید داشته باشند، بلکه باید از معافیت های بالاتر معاف شوند.

شکری در بخشی دیگر به راهکارهای سیاسیون در راستای بررسی مشکلات و ارائه راهکارها توسط فعالان اشاره کرد که مشکلات این حوزه را تحت تاثیر قرار می دهد.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم