۱۰ آپارتمان گیاهی مناسب برای اتاق خواب

[ad_1]

در رفتن گیاهان منبع مثبت آرامش و انرژی هستند، بنابراین مراقبت از آنها می تواند فواید زیادی برای سلامتی داشته باشد. این گیاهان علاوه بر اینکه منبع سرسبزی و زیبایی خانه هستند، به کاهش استرس، کنترل اعصاب، افزایش خلاقیت و پاکسازی فضای خانه از عناصر مضر نیز کمک می کنند. وقتی این گیاهان مانند یک اتاق رویایی در یک فضای کوچک هستند، اثرات مثبت آرامش ذهن و افزایش کیفیت خواب شما را ایجاد می کند. در زیر لیستی از محبوب ترین اتاق های ما در آپارتمان آمده است.

به گفته فرارو، هر فرد بالغ حداقل به ۷ تا ۸ ساعت خواب آرام و عمیق نیاز دارد. کیفیت خواب شبانه به اندازه اتاق، شدت نور، رطوبت هوا، اندازه تخت، نوع تشک، نوع بالش و پتو، حتی رنگ دیوارها و … بستگی دارد. طراحی اتاق تصور کنید که بتوانید گیاهانی را در یک اتاق رویایی پرورش دهید که با افزایش رطوبت هوا، تولید اکسیژن و از بین بردن مواد مضر به شما کمک می کند تا قبل از خواب عمیق تر شوید و آرام شوید. اگر تصمیم دارید از گیاهان آپارتمانی در اتاق رویایی مراقبت کنید، ابتدا باید به کشف نور طبیعی در اتاق توجه کنید. با توجه به اینکه هر گیاهی برای رشد به نور نیاز دارد، وجود پنجره های نورگیر یا گیاهان رو به رشد خاص در اتاق خواب ضروری است.

اتاق خواب های مناسب نیز در گروه گیاهان ذکر شده است که علاوه بر سرسبزی و زیباسازی به بهبود اتاقک هوا، تولید اکسیژن و تامین رطوبت اتاق خواب نیز کمک می کند. مطالعات نشان داده است که برگ و ریشه قسمت‌هایی از گیاهان دیگر به غیر از سایر عصاره‌های مضر گیاهی مانند اتیلن سه حلقه‌ای، آمونیاک، دی اکسید نیتروژن، زایلن، بنزن و فرمالدئید در هوا آزاد می‌شود. بسیاری از این گیاهان در برابر شرایط محیطی و بیولوژیکی متغیر مقاوم بوده و قادرند در شرایط خاص اتاق خواب زنده بمانند.

آپارتمان های رویایی با اتاق

پیچک ایل شیطان

گیاه علفی

پوتوس یکی از آپارتمان های دوست داشتنی و مقاوم است. این گیاه در لیست گیاهان آپارتمانی ارزان و آسان است. مناطق گرمسیری و مرطوب بومی جهان در سراسر جهان از جمله جنوب شرقی آسیا، غرب اقیانوس آرام و آفریقای جنوبی گرمسیری و مرطوب هستند. مراقبت و تکثیر پتاسیم بسیار راحت است. این گیاه به عنوان یک نوع سم مضر به ویژه برای تولید اکسیژن از هوا و تولید گیاهان اکسیژن ساز در اتاق مراقبت در نظر گرفته می شود. پوتوس توانست از گلدان ها و آب مراقبت کند. این گیاه زیبا به نور منظم، هوای معتدل و آبیاری منظم نیاز دارد. گیاهان پتاسیمی از طریق قلمه تکثیر می شوند. اگر قصد آویزان کردن شاخه های گیاه را دارید، گلدان گیاه را روی قفسه یا کمد قرار دهید یا با گلدان های آویز از سقف آویزان کنید. افزودن شاخه ها به دیوار و همچنین مناظر مدرن در اتاق خواب.

Nse Sansevieria

سانسور

سانسور گروهی از گیاهان متنوع بومی آفریقا، ماداگاسکار و جنوب آسیا است. این گروه از آپارتمان هایی با بیش از 3 گیاه مختلف تشکیل شده است. سانسور گیاه مقاومی است که می تواند در شرایط خواب نامطلوب زنده بماند و رشد کند. شاخه ها و برگ ها مانند شمشیرهای عمودی هستند. این گیاه مانند یک گیاه سمی زیبا، زایلن و تولوئن را از محیط جذب می کند. در نتیجه کیفیت خواب در محفظه هوا افزایش می یابد. آنها علاوه بر سانسور گیاهان، به افزایش رطوبت جو و افزایش تولید اکسیژن نیز کمک می کنند.

این گیاه مجلل و مدرن است، رشد و مراقبت از آن آسان است. اولین نکته در مورد این روش آبیاری همین گیاه است. سانسوریا گیاهی کم آب است. پس از خشک شدن، سطح گلدان را با آب جوشیده غبارآلود کنید و کاملا خنک کنید تا آب اضافی از گلدان خارج شود. این گیاه به نور متوسط ​​نیاز دارد و نسبت به خشکی، آب و هوا و تغییرات آب و هوایی مقاومت بیشتری دارد. سانسور زندگی در غبار را ترجیح می دهد. تکثیر این گیاه از طریق توزیع برگ، قلمه و نهال می باشد.

ف Ficus alastica (انجیر لاستیکی)

فیکوس آلاستیکا

فیکوس آلاستیکا از دیگر آپارتمان های اتاق رویایی خاص است. این گیاه از خانواده انجیر و بومی مناطق گرمسیری آسیا است. فیکوس آلاستیکا درختی است که هم در داخل خانه و هم در فضای باز قابل نگهداری است. فیکوس آلاستیکا گیاهی مقاوم است که می تواند در برابر خشکی و دمای شدید مقاومت کند. فیکوس آلاستیکا دارای درختان متنوعی است که از نظر رنگ و شکل متفاوت هستند. این گیاه با تنه درختان پر، چرمی و سفت، گیاهی مدرن و مجلل محسوب می شود. توانایی تصفیه اتمسفر و جذب سموم و همچنین فرمولاسیون مواد.

این گیاه نیاز به مراقبت و توجه زیادی دارد. برای پرورش Ficus alastica به یک اتاق خواب با پنجره و نور نیاز دارید. دمای خانه و اتاق خواب برای نگهداری از آزالیا مناسب است. فیکوس آلاستیکا به آبیاری منظم نیاز دارد. اطمینان حاصل کنید که تا زمان خشک شدن سطح گلدان، خاک کاملاً آبیاری شده باشد. خاک نیمه سنگین شامل خاک باغچه یا مالچ، خاک برگریز، کود دامی پوسیده و خطر برای کشت کافی است. این گیاه زیبا به سرعت رشد می کند و باید در سرزندگی دائمی نگهداری شود. کاشت قلمه مهمترین روش تکثیر فیکوس الاستیکیست است.

Ag Aglaonema

آگلونما

اگر دانبال گیاهی بدون درد، مقاوم و اکسیژن‌زا برای اتاق‌های رویایی است، گیاه آگلونما بهترین انتخاب است. آگلونما یا نخشید که به شکر همیشه سبز نیز معروف است، گیاهی زیبا، سریع الرشد، ارزان و پاک کننده است. این گیاه بومی مناطق گرمسیری و مرطوب جنوب شرقی آسیا است. اما در شرایط خشک و در اتاق های کم نور، به راحتی مقاومت می کنید. تجمع گیاهان منجر به تنش و نظارت می شود. زیرا ظاهر گیاه بسیار دلنشین و امیدوارکننده است.

مراقبت از این گیاه در اتاق خواب باعث ایجاد احساس آرامش، امید و زنده بودن می شود. آگلونما این پتانسیل را دارد که برای ذرات موجود در هوا مانند بنزن و فرمالدئید مضر باشد. این گیاه به شما در تولید رطوبت و اکسیژن برای بهبود خواب و سلامت سیستم تنفسی کمک می کند. برای موفقیت در کسب و کار وابسته به چیزی بیش از شانس نیاز دارید. البته توده های مختلف به طیف متفاوتی نیاز دارند. علف هرز آگلونما به خشکی مقاوم است و دمای معمولی اتاق را ترجیح می دهد. خاک باید سبک و غنی باشد تا به خوبی رشد کند. آگلونما از طریق قلمه زدن، کاشت و توزیع نهال تکثیر می شود.

گیاه عنکبوت گند

گیاه گندم

گیاه گندم با نام علمی comosu chlorophytum و نام انگلیسی spider گیاه جزئی از این گیاه محسوب می شود. این گیاه بومی مناطق استوایی و آفریقای جنوبی است. اما امروز کل جهان در حال پرورش است. گندم مقاوم ترین و ارزان ترین گیاه است. این گیاه هوا را تصفیه می کند و بسیاری از عناصر محیطی مانند زایلن، فرمالدئید، بنزن و مونوکسید کربن را از محیط خارج می کند. به همین دلیل توصیه می شود از این گیاه در خانه و اتاق خواب مراقبت کنید.

علف گندم علاوه بر این که یک گیاه گلخانه ای محسوب می شود، در محیط های باز مانند باغ های نشیمن یا حتی فضای سبز شهری نیز بی خطر است. برای مراقبت از این گیاه زیبا در اتاق خواب نیاز به نور متوسط ​​و غیر مستقیم دارید. گندم سبز ساده به نور کمتری نیاز دارد. این گیاه دوستانه است. یعنی گلدان باید همیشه کمی مرطوب باشد. رطوبت و گرما برای مراقبت از گندم حیاتی است. اما در شرایط خشک و زمستان سبز می شود. مخلوطی از خاک باغچه، بستر برگ، خزه یا پیت ماس ​​و مروارید برای کشت گندم مناسب است. توزیع علف های هرز و کشت آنها در خاک یکی از رایج ترین روش های تکثیر گندم است.

• اسطوخودوس

گیاه چمن

ایستوخودوس یا اسطوخودوس از خانواده گیاهان نعناع، ​​دارویی و زینتی است. در طب سنتی، پوکی استخوان به عنوان دارویی برای درمان بی خوابی و کاهش استرس معرفی شد. بر اساس این تحقیق، گل و برگ درخت استخدوس در رفع اضطراب، درمان غم و اندوه، رفع بی خوابی و بی خوابی موثر است. این مزایا ما را بر آن می دارد تا این گیاهان را در فهرست ویژه اتاق خواب فهرست کنیم. اما این مورد نیست. این گیاه در طول روز به بیش از 1 ساعت نور مستقیم خورشید نیاز دارد.

پرورش و مراقبت از این گیاه فقط در اتاق نشیمن امکان پذیر است. تراس اتاق خواب شما باید نور بیشتری و نور مستقیم خورشید را کشف کند. کمبود نور باعث می شود که ساقه گیاه هرگز به مرحله گلدهی نرسد. برای رهایی از گل های خواب آلود و آرامش بخش رویای استخدوس، چشمان خود را به روی کابوس ها باز کنید و خوابی آرام را تجربه کنید. گیاه ایستموس با آب و هوای اکثر مناطق ایران سازگاری دارد و در انواع خاک ها به خوبی رشد می کند. تکثیر این گیاه دارویی معمولاً از طریق کاشت نهال و قلمه انجام می شود.

من پیچک معمولی

گیاه عشق

گیاه خشخاش انگلیسی که به گیاه عشق ایرانی نیز معروف است تقریبا همیشه سبز است. این چمن زیبا در مکان هایی که سایه وجود دارد در مقابل چمنزارها قرار دارد. آنها همچنین رشد خوبی دارند و به همین دلیل است که گیاهان برای پوشش دیوارها و مبلمان مناسب در نظر گرفته می شوند. معمولا از دانه های خشخاش برای مصارف زینتی در باغ ها و باغ ها استفاده می کنند. اما این گیاه در محیط خانه نیز به خوبی رشد می کند. پاپیتال یک گیاه عالی برای تهویه مطبوع است.

در تحقیقات، ناسا پاپیلاهای گیاهان مختلف موجود در هوا را رسمیت داد و بنزن را حذف کرد. جالب است بدانید که این گیاهان انواع گیاهان دارویی را نیز ارائه می دهند. همه شما با شربت ضد شربت پروسپان آشنا هستید. این شربت بر پایه گیاه دارویی پاپیتال تهیه می شود. مراقبت از گیاه خشخاش در اتاق خواب کار سختی نیست. این گیاه به شدت با نور خشک و کم سازگار است. آبیاری گیاه باید به موقع انجام شود زیرا سطح گلدان کمتر خشک می شود. گیاهان پاپایا معمولاً از طریق بریدن، کاشت و رویایی ساقه ها تکثیر می شوند.

Ca Dracaena compacta

دراسنا جمع و جور

گیاه فشرده یکی از زیباترین و مقاوم ترین گیاهان آپارتمانی است. این گیاه از خانواده Asparagaceae و بومی جنوب شرقی آفریقا است. برگ های سبز، براق و فشرده کامپکت دلیل اصلی محبوبیت آن است. این گیاهان داخلی همچنین دارای خواص تصفیه کننده هوا هستند. انواع زیادی وجود دارد که گفتنش سخت است. حشره کش ها، ضدعفونی کننده ها، شوینده ها، سموم مختلف موجود در پوست، چسب ها و … می توانند اثرات منفی بر بدن ما داشته باشند. این گیاه توانایی دفع این سموم خطرناک را از هوا دارد. دراسنا کامپکت یک سایه دوست است، به همین دلیل است که می توانید در اتاقی که کمتر خواب آلود است، خوب بخوابید.

آبیاری یکی از مواردی است که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد. بهترین زمان برای آبیاری زمانی است که سطح گلدان کاملا خشک شده باشد. این گیاه رطوبت را به هوای خشک ترجیح می دهد و برای دمای معمولی اتاق مناسب است. خاک سبک و زهکشی شده رودخانه مشه دانهریز و گرد و غبار جنگل برگریز به همراه مروارید برای کشت کافی است. تکثیر این گیاه معمولاً از طریق قلمه زدن انجام می شود.

فیلودندرون درخت ری

انجیر بکارید

انواع مختلفی از فیلوکسرا وجود دارد و همه آنها بومی آمریکای جنوبی هستند. در منطقه مورد مطالعه ناسا، بسیاری از فیلودندرون ها دارای خواص تصفیه کننده هوا هستند. از چهره های گیاه فیلودندرون، درخت انجیر برگ فیلودندرون، اتاق محبوب و خاص رویای بزرگ و نور است. این گیاه به خوبی رشد می کند و فضای زیادی را اشغال می کند. برگ های فیلودندرون شما را به تولید اکسیژن، دفع سموم خطرناک از هوا و محیط زیبایی، خوابی راحت و عمیق برای شما می رساند.

برای مراقبت و پرورش این گیاه زیبا به نور روشن و غیر مستقیم خورشید نیاز دارد. تا حد امکان به منبع نور نزدیک شوید. پرده های اتاق را به سمت رویا ببندید تا به خوبی روشن شود. آبیاری باید پس از خشک شدن سطح خاک به طور منظم انجام شود. این گیاه گرما و رطوبت را به زمستان و هوای خشک ترجیح می دهد. گلدان های خاکی باید سبک، حاصلخیز و مغذی باشند. کاشت قلمه یکی از رایج ترین روش های تکثیر این گیاه در منزل است.

L سوسن صلح

قاشق گل

اگر یک تخت گل آپارتمانی رویایی برای اتاق رویایی دارید، ما به شما یک گیاه فضایی را پیشنهاد می کنیم. فیلوم فضایی، همچنین به عنوان نیلوفرهای صلح شناخته می شود، گیاه مورد علاقه خانواده Araceae و بومی مناطق گرمسیری و مرطوب آسیای جنوب شرقی و آمریکای جنوبی است. این سم زیبا و مقاوم خطرناک است زیرا بنزن را از هوا حذف می کند و اکسیژن تولید می کند و رطوبت ایجاد می کند که کیفیت خواب شما را بهبود می بخشد. فیلوکسرا فضایی گیاهی است که با پرورش متوسط ​​می توانید آن را در بیرون از خوابگاه پرورش دهید. این گیاه خاک سبک، مغذی و همیشه مرطوب را ترجیح می دهد و به هوای خشک حساس است. بهترین دما برای تماشای Spatial Philome در اتاق 3 درجه سانتیگراد است. گیاه را در مقابل زمستان و باد قرار ندهید و مکان دائمی و دائمی انتخاب کنید. بهترین روش تکثیر جداسازی شاخه فضایی از گیاه مادری است.

[ad_2]

Todd Holland

متفکر. معتاد رسانه های اجتماعی متعصب الکل استاد وب. مبشر قهوه معمولی.

تماس با ما