یعنی جام ملت های آفریقا با پنالتی به پایان می رسد


به گزارش “ورزش سه”، دیدار فینال جام ملت های آفریقا 2022 بین تیم های مصر و سنگال روز یکشنبه از ساعت 22:30 در ورزشگاه پل بیا اولمبه برگزار شد. دیداری که محل جدال محمد صلاح و سادیو مان دو ستاره خط حمله لیورپول نیز بود. مصر در شرایطی وارد مسابقه شد که کارلوس کی روش به دلیل اخراج در بازی قبل مربی او در زمین نبود و این مربی امتیازات مورد نظر را از روی سکو و بی سیم برای دستیارانش ارسال کرد.

مصر با 6 امتیاز به عنوان تیم دوم از گروه چهارم حذف شد. این تیم پس از تساوی بدون گل مقابل ساحل عاج در 16 دور در ضربات پنالتی 5-4 پیروز شد. شاگردان کی روش در مرحله یک چهارم نهایی پس از تساوی 1-1 مقابل مراکش با یک گل 100 دقیقه ای سه گانه در وقت اضافه به برتری رسیدند و در نیمه نهایی پس از تساوی بدون گل مقابل کامرون با 3 گل به برتری رسیدند. 1 در پنالتی آنها به فینال رسیده اند.

از سوی دیگر سنگال با 5 امتیاز به عنوان صدرنشین گروه دوم به مرحله حذفی صعود کرد. این تیم در ۱۶ راند ۲ بر صفر کیپ ورد را شکست داد و سپس با پیروزی ۳ بر یک مقابل گینه استوایی به نیمه نهایی راه یافت. سنگال در نیمه نهایی بورکینافاسو را 3-1 شکست داد و مصر را به فینال رساند.

دیدار دو تیم تا 90 دقیقه به پیروزی نرسید و بازی با تساوی بدون گل به پایان رسید تا کار اضافی برای تعیین برنده به تعویق بیفتد. محمد ابو جبل، دروازه بان 32 ساله الجمالک که ستاره او در مرحله یک هشتم نهایی و ضربات پنالتی در نیمه نهایی حضور داشت نیز در این دیدار خوش درخشید. او گل های تیمش را در وقت قانونی و اضافه با بازخوردهای خوب نجات داد. البته ادوارد مندی ستاره چلسی 120 دقیقه شب خوبی را درون دروازه سنگال پشت سر گذاشت و چندین بار توانست با پاسخ خوب خود صلاح و یارانش را برای گلزنی ناکام بگذارد.

با بسته شدن دروازه به مدت 30 دقیقه، ضربات پنالتی تعیین شد تا مصر برای سومین بازی از چهار بازی حذف شده این دور رقابت ها سرنوشت خود را در نقطه پنالتی ببیند. ضربه پنالتی در میان فشار شدید هواداران حاضر در ورزشگاه آغاز شد. شرح ضربه پنالتی به شرح زیر بود:

مصر 1- سنگال 1

کاپیتان سنگال و بازیکن ناپولی، جیپسی بالی، اولین پنالتی را در گوشه سمت راست زد و ابوجبل با ورود توپ به دروازه، آن را به خوبی می دانست.
اولین ضربه پنالتی مصر را احمد صیاد با یک ضربه محکم و غیرقابل مقاومت تبدیل به تک به تک کرد.

مصر 1- سنگال 2

علیرغم تشخیص صحیح ابوجبل، کالیدو پنالتی دوم سنگال را تبدیل به گل کرد. شوت دقیقا همان جایی بود که پنالتی اول اعلام شد.
پنالتی دوم محمد مصر از سمت راست برگشت اما توپ به تیر دروازه برگشت تا سنگال 2-1 پیش بیفتد.

مصر 2- سنگال 2

سومین پنالتی سنگال را ابوجبل مهار کرد. جالب اینجاست که این ضربه نیز مانند دو ضربه قبلی به سمت راست برخورد کرد.
مروان حمدی با گلزنی سومین پنالتی را برای مصر به تساوی کشاند.

مصر 2- سنگال 3

بامبا چهارمین پنالتی تیمش را با یک ضربه محکم به گوشه بالا سمت راست بر خلاف جهت دروازه بان تبدیل کرد.
رشید یار، بازیکن تعویضی مصر، چهارمین پنالتی تیمش را به بدترین شکل ممکن زد و مندی آنقدر خوب آن را مهار کرد تا سنگال دوباره پیش بیفتد.

مصر 2- سنگال 4

سادیو یعنی پشت پنالتی حساس تیمش ایستاد. این بازیکن در حالی که همه نگاه ها به پای ستاره لیورپول بود، به آرامی به گوشه سمت راست دروازه برخورد کرد و توپ با وجود پرش خوب دروازه بان مصری وارد دروازه شد و سنگال در ضربات پنالتی با نتیجه 4-2 پیروز شد و جام را بالای سر برد. آفریقا

Warren Richardson

پیشگام رسانه های اجتماعی. تنظیم کننده. معتاد زامبی برنده جایزه. دردسر ساز. مستعد حملات بی تفاوتی.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliancesدانشگاهdigital currency tutorialdigital currency channel