کلیپ های کامپیوتری آینده از عسل ساخته شده اند!


در رفتنبه گفته محققان دانشگاه واشنگتن (WSU)، آینده نوروفیزیولوژی کامپیوتری در عسل ممکن است! دانشمندان ادعا می کنند که این فناوری می تواند راه را برای محاسبات پایدار، مخرب و بسیار سریع هموار کند. تولید گیره کامپیوتر با استفاده از عسل بسیار دور از ذهن است. اما مهندسان WSU معتقدند که کلید سازگاری با محیط و در عین حال آنقدر قدرتمند بودن برای تقلید از مغز انسان است.

طبق گزارشات فرارو، به این شکل از محاسبه که برای شبیه سازی نورون های مغز استفاده می شود، نورومورفیک می گویند. اگرچه امروزه کامپیوترها بسیار پیشرفته هستند، اما مغز انسان هنوز بسیار پیشرفته تر از کامپیوترها است. به همین دلیل است که گاهی اوقات محاسبه محاسبات نورومورفیک به عنوان آینده فناوری در نظر گرفته می شود، زیرا مغز انسان هنوز قادر به انجام، تجزیه و تحلیل و تطبیق چیزی است، اما رایانه ها هنوز قادر به انجام آن نیستند.

در حالی که رای دهندگان ممکن است بتوانند حجم انبوه داده ها را سریعتر از یک انسان اغراق کنند، مغز انسان همچنان در برخورد با چالش های خلاقانه دست بالا را حفظ می کند. محاسبات نورومورفیک بین مغز انسان و فناوری انجام می شود و شباهت زیادی به سیستم های شناسایی انسان دارد. چنین سیستم هایی، حتی بهترین نظرات شخصی، در حال حاضر سریع تر و ارزان تر هستند. حالا به نظر می رسد که عسل می تواند در ساخت این وسایل آینده بسیار مفید باشد.

حافظه داران (مقاومت حافظه) قادرند داده ها را در حافظه و همچنین در مغز ذخیره کنند، درست مانند مغز انسان. مهندسان WSU می توانند یک لانه زنبوری مفید بسازند. این غشا مانند یک ترانزیستور است و می تواند مانند مغز انسان عمل کند و آن را در حافظه ذخیره کند. در این مطالعه، غده پستانی به اندازه یک موی انسان بود، اما باید بسیار کوچک باشد تا بتوان از آن برای مصارف بعدی استفاده کرد. اندازه هدف هزار تار موی انسان خواهد بود و این غشاها باید در مقیاس نانو ساخته شوند. از آنجایی که میلیون ها عضو متعهد به ایجاد یک سیستم حسابداری کامل، کارآمد و کارآمد هستند، از سیستم حسابداری نرمورفیک استفاده می شود.

جالب است بدانید که مغز انسان دارای بیش از 1 میلیارد نورون یا بیش از 1 تریلیون سیناپس است. فنگ شیائو، استاد دانشگاه مهندسی و علوم کامپیوتر ایالت واشنگتن، همراه با یک دانشجوی فارغ التحصیل، براندون سوکا، این مطالعه را نویسندگی کردند. ژائو لانه زنبوری ساخته شده از عسل را با نورون انسان مقایسه کرد و اظهار داشت که نمسیس و نورون انسان از نظر عملکرد بسیار شبیه به هم هستند، اگرچه اندازه ممریستور بسیار کوچک است. دانشمندان در واقع از عسل برای رسیدن به نتیجه مطلوب استفاده کرده اند. آنها از عسل جامد برای درمان آن استفاده کردند و سپس از آن به عنوان استعاره ای برای سیناپس های انسانی بین دو الکترود فلزی استفاده کردند.

آنها متوجه شدند که لانه زنبوری با موفقیت از سیناپس های انسان تقلید کرده است. زنبورداران عسل از نظر محاسبات عملکردی کاندیدای حسابداری نورومورفیک هستند، اما مزیت آشکاری نیز نسبت به دیگران دارند. این پستانداران برای زندگی مخرب هستند، اگرچه این تیم سعی کرده است از مواد دیگری مانند پروتئین و قند استفاده کند، اما عسل بین آنها شکسته شده است. عسل فاسد نیست رطوبت بسیار کم است و باکتری ها نمی توانند در آن زنده بمانند. این بدان معناست که عصاره های عسل تولید شده توسط کامپیوتر برای مدت طولانی بسیار بادوام و قابل اعتماد خواهند بود. وقتی می خواهیم از دستگاه های ساخته شده از عسل کامپیوتری استفاده کنیم، به راحتی می توانیم آنها را در آب حل کنیم. عسل همچنین در ایجاد سیستم های تجدید پذیر و مخرب نورومورفیک بسیار مفید خواهد بود.

محققان مسیر طولانی را برای استفاده از این فناوری در صنعت طی کرده اند. با این حال، اولین قدم های حیاتی در این زمینه قبلا برداشته شده است. گاهی اوقات شما یک قاشق عسل را به چای خود اضافه می کنید، با توجه به این که یک روز در آینده ممکن است از نظراتی استفاده کنید که دقیقاً همان کار را انجام می دهند.

منبع: digitaltrends


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم