کلاهبرداری با کد QR WhatsApp: در اینجا آنچه باید بدانید برای ایمن ماندن است


دهلی نو: در هند، WhatsApp تقریباً 400 میلیون کاربر دارد و UPI یا رابط پرداخت یکپارچه به شما امکان می دهد با استفاده از حساب های بانکی در تلفن هوشمند خود پرداخت کنید. وقتی هر دوی این سیستم ها را ادغام می کنید، کاربران راحتی پرداخت را تجربه می کنند.

با این حال، موفقیت آن، کنجکاوی مجرمان و کلاهبرداران را برانگیخته است، زیرا روش‌های جدیدی را برای وادار کردن افراد به پرداخت از جیب خود، بدون هیچ اجباری ابداع کرده‌اند. کلاهبرداران از روش پرداخت کد QR استفاده می کنند و برای انجام این کار آن را از طریق واتس اپ برای افرادی که درگیر فروش یا خرید یک کالا هستند ارسال می کنند.

بنابراین، اکنون به عنوان کلاهبرداری با کد QR واتس اپ شناخته می شود، و نحوه کار و جلوگیری از کلاهبرداری با استفاده از این روش پرداخت را توضیح خواهیم داد.

نکات کلیدی که باید در مورد کلاهبرداری با کد QR بدانید:

اگر چیزهایی را از بازارهای آنلاین خریداری می کنید، ممکن است از شما خواسته شود که اطلاعات حساب بانکی خود را برای انتقال پول یا ارسال کد QR برای حساب آنها برای تکمیل تراکنش ارائه دهید.

این پرداخت با استفاده از یک کد QR که از طریق واتس اپ در اختیار تلفن همراه شما قرار می گیرد، انجام می شود.

زمانی که باید به کسی پول پرداخت کنید، معمولا کد QR خود را بالا می برید. وقتی نیاز به جمع آوری پول دارید، به کد QR شخص دیگر نیاز ندارید.

کلاهبرداران از این تکنیک برای فریب خریدار استفاده می کنند و کد QR خود را ارسال می کنند، سپس مشتری از آن برای پرداخت هزینه کالایی که می فروشد استفاده می کند. کلاهبردار به جای دریافت پول، می تواند آن را از شما بدزدد.

کدهای QR برای هر حساب تولید می‌شوند و اگر منبع یا فرستنده ناشناسی کد QR خود را با شما به اشتراک می‌گذارد، مطمئن شوید که قبل از ارسال پول چک کرده‌اید و همچنین بررسی کنید که آیا مقدار آن درست است، تا کلاهبردار پول اضافی دریافت نکند. خارج از حساب بانکی شما

واتس اپ محبوب است و به طور گسترده در سراسر کشور مورد استفاده قرار می گیرد، اما موقعیت هایی مانند این شما را ملزم می کند که چنین تکنیک های دیجیتالی را کنار بگذارید.

تلویزیون زنده

#لالKellen Odom

مدافع رسانه های اجتماعی گیک غذا. کاوشگر. علاقه مندان به تلویزیون پیشگام بیکن افراطی. کل نینجا اینترنت. تنظیم کننده.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliancesدانشگاهdigital currency tutorialdigital currency channel