کشف زمین لرزه های مرموز در مریخ

[ad_1]

در رفتن دانشمندان می گویند آخرین استفاده موفقیت آمیز از تکنیک های جدید برای شناسایی زمین لرزه های مرموز در مریخ پیش از این هرگز ثبت نشده است. این دانشمندان اضافه می کنند که بهترین توضیح برای این موضوع این است که فعالیت های آتشفشانی در این سیاره ادامه دارد، اما دلیل آن این است که وضعیت هر چه که باشد، وضعیت این سیاره خطرناک تر از آن چیزی است که قبلاً فکر می کردیم.

طبق گزارشات فرارو، بسیاری از شواهد نشان می دهد که سیاره مریخ ممکن است منبع فضا برای حیات باشد، اما یک مطالعه جدید نشان می دهد که این سیاره دارای یک سطح غبارآلود و علاوه بر این، فضای داخلی است که با فعالیت های ارتعاشی می لرزد. هروی تاکالچیچ، ژئوفیزیکدان از دانشگاه ملی استرالیا، می گوید: «دانستن اینکه گوشت مریخ هنوز فعال است برای درک چگونگی تکامل مریخ به عنوان یک سیاره مهم است. این به ما کمک می کند تا به سؤالات اساسی در مورد منظومه شمسی و وضعیت هسته، گوشت مریخ و تکامل میدان مغناطیسی که در حال حاضر گم شده است پاسخ دهیم.”

برای مدت بسیار طولانی، دانشمندان معتقد بودند که هیچ فعالیت خاصی در سطح مریخ رخ نخواهد داد. این سیاره میدان مغناطیسی بسیار ضعیفی دارد. میدان های مغناطیسی سیارات (معمولا) درون سیاره توسط به اصطلاح دینامیک ایجاد می شود – فلورسانس، چرخش و هادی های الکتریکی که انرژی ارتعاشی را به انرژی مغناطیسی تبدیل می کند و میدان مغناطیسی را به فضا منتقل می کند. فقدان هاکی میدان مغناطیسی عدم فعالیت است. این یک مسئله مهم است. ” در واقع میدان مغناطیسی می تواند به معنای تفاوت بین زندگی و مرگ باشد. در اینجا روی زمین، میدان مغناطیسی از ما در برابر تشعشعات کیهانی محافظت می کند که احتمالاً می تواند حیات را نابود کند. در مریخ، هرچه فاصله تا خورشید بیشتر باشد، سطح تشعشع بالاتر است.

تکالیچیچ توضیح می دهد: “همه حیات روی زمین به دلیل میدان مغناطیسی زمین و پتانسیل آن برای محافظت از ما در برابر تشعشعات کیهانی امکان پذیر است، بنابراین بدون میدان مغناطیسی، زندگی به شکلی که ما می شناسیم امکان پذیر نخواهد بود.” اما زمانی که فرودگر بینش، بصیرت، درون بینی ناسا در نوامبر “سیاره قرمز شد و شروع به برخورد به قلب مریخ کرد. ما چیزی واقعا قابل توجه کشف کردیم.” مریخ همچنان در حال غرش است. تا به امروز، InSight صدها مارشال را شناسایی کرده است، تا آنجا که به نقشه دقیق از داخل مریخ مربوط می شود.

TechCrunch و همکارانش، Weijia Sun و ژئوفیزیکدانان آکادمی علوم چین، می‌خواهند زمین لرزه‌ها را دور نگه دارند تا در داده‌های InSight در نظر گرفته نشوند. آنها از دو تکنیک ناآشنا که اخیراً در ژئوفیزیک استفاده شده است، برای شکار لرزش در داده های InSight استفاده کردند. به گفته Algai Earthquake که به زمین لرزه مریخ معروف است، این دو دانشمند “لرزش های جدیدی را که در مناطقی به نام مریخ رخ می دهد” شناسایی کرده اند. سربروس فوسه داده اند.

کشف زمین لرزه های مرموز در مریخ

بسیاری از این لرزه‌های جدید شبیه به حفره‌های سربروس دو ریشتری هستند که در 6 جولای به ماه‌های میوه برخورد کردند، که نشان می‌دهد زلزله‌های کوچک‌تر با زلزله‌های بزرگ‌تر مرتبط هستند. سپس محققان علت وقوع این زمین لرزه را کشف کردند. تجزیه و تحلیل آنها نشان داد که در زمان زلزله هیچ جلبکی وجود نداشت و شواهدی مانند تأثیر فوبوس روی ماه مریخ این وقایع را رد کرد.

او گفت: “ما کشف کردیم که این زمین لرزه ها به طور مکرر در طول روز در مریخ رخ می دهد، در حالی که لرزش های زمین توسط ناسا در گذشته، تنها در نیمه شب گزارش شده است.” بنابراین، می توان فرض کرد که حرکت سنگ های سنگی در گوشت مریخ، توسط این “لرزش تازه کشف شده در ناحیه Cerberus Fossae” ایجاد شده است.

تجزیه و تحلیل ویژگی های قبلی در سطح مریخ در Cerberus Fossae نشان می دهد که این منطقه برای حدود 5 میلیون سال قبل از فوران فعال بوده است. که توسط خورشید و تکتونیک به عنوان حرکت مکرر ماگما در رابطه با گوشت مریخ تشخیص داده می شود، همچنین نشان می دهد که مریخ از نظر آتشفشان ها و لرزش ها فعال تر از آن چیزی است که ما تصور می کردیم. اگر این فرضیه ها درست باشند، پیامدهای آن برای درک ما از تاریخ مریخ و حتی آینده آن بسیار گسترده خواهد بود.

زلزله به طور غیرمستقیم به ما کمک می کند بفهمیم که آیا در حال حرکت به داخل سرزمین هستیم یا خیر، و اگر این حرکت تصادفی باشد، با توجه به آنچه که ما فکر می کنیم بر اساس اکتشافات جدید است، باید مکانیسم های دیگری برای جلوگیری از میدان مغناطیسی وجود داشته باشد. تکالیچیچ می گوید که این روند در مریخ در حال گسترش است. درک میدان مغناطیسی مریخ، همانطور که در حال تکامل است، و در چه مرحله ای از تاریخ این سیاره متوقف شده است، بدیهی است که برای ماموریت های آینده مهم است، و اگر قرار بود حیات انسان در مریخ محقق شود، درک آن بسیار مهم است. نتایج این تحقیق معتبر است ارتباطات طبیعت منتشر شده است.

منبع: Sciencealert

ترجمه: مصطفی جرفی-فرارو

[ad_2]

Charlie Ray

نرد سفر. علاقه مند به موسیقی. بشارت دهنده توییتر. متعصب بیکن کاوشگر Wannabe. دانشجو. گیک وب دوستانه. تمرین کننده آبجو آماتور. ارتباط دهنده.

تماس با ما