چگونه در ده سالگی از شر خود خلاص شویم!در رفتن مطالعات اخیر در ایالات متحده نشان می دهد که جوانان می توانند از یک رژیم غذایی معمولی غربی اجتناب کنند و بیش از 10 سال به طول عمر خود اضافه کنند. این رژیم اصلاح شده شامل غلات بیشتر، غلات کامل و محصولات چابک تر و همزمان با کاهش مصرف گوشت قرمز می شود. با توجه به اینکه این آخرین مورد از یک سری تحقیقات است، با توجه به این امید که زندگی به شرایط و شیوه زندگی بستگی دارد، نیاز به تغییر در مقیاس بزرگتر اهمیت بیشتری پیدا کرده است.

طبق مطالعه ای که توسط Ferraro انجام شده است، اگر جوانان رژیم غذایی خود را به یک رژیم غذایی غربی متشکل از غلات کامل، غلات کامل و آگاو تغییر دهند، می توانند طول عمر خود را تا یک دهه افزایش دهند. محققان همچنین خاطرنشان می کنند که واسطه ها ممکن است بتوانند با این میزان امید به زندگی را افزایش دهند.

محققان با استفاده از یک ماشین محاسبه غذا که امیدوارند امید به زندگی را با طیف گسترده ای از انتخاب های غذایی افزایش دهند، دریافتند که افزودن این غذاها به ویژه و پرهیز از گوشت قرمز و قرقاول بیشترین تأثیر را بر سلامت و طول عمر دارد.

رایج ترین فواید خوردن غلات کامل شامل لوبیا، نخود و عدس است. این انتخاب ها شامل مزایای تغذیه ای مانند محلول فیبر، پروتئین با کیفیت بالا و مکمل های غذایی مانند کلسیم و آهن است. آنها همچنین به عنوان نشاسته های مقاوم به شمار می روند که به تنظیم قند خون کمک می کنند.

طبق تحقیقات قبلی، رژیم غذایی غربی معمولاً دارای میوه‌ها و سبزیجات کم، کالری بالا، چربی بالا، قند بالا و چربی‌های اشباع شده و چربی‌های ترانس است.

در واقع پیام اصلی تحقیقات این است که تغییر در رژیم غذایی شما می تواند تاثیر بسزایی در سلامتی شما در طول زندگی داشته باشد، اما همچنین می توانید با توجه به آن، طول عمر خود را افزایش دهید.

با توجه به اینکه ایالات متحده در حال حاضر در مسیر اشتباه حرکت می کند، راه هایی برای افزایش امید به زندگی پیدا کرده است. مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها در سال 2020 گزارش داد که امید به زندگی در ایالات متحده بین سال های 2019 تا 2020 به میزان 1.5 سال کاهش یافته است.

عواملی که شامل افزایش حوادث تصادفی و آسیب زا، مصرف بیش از حد داروها، قتل، دیابت، بیماری مزمن کبدی و سیروز بود. امید به زندگی که در این گزارش به آن اشاره شده است، بزرگترین تلاش از زمان جنگ جهانی دوم است، زمانی که امید به زندگی بین سال های 1942 و 1943 تقریباً سه سال بود.

اگرچه بدیهی است که تغییرات رژیم غذایی تأثیر مستقیمی بر مسائلی مانند مصرف بیش از حد داروها یا حوادث ندارد، اما تغییرات تغذیه ای می تواند تأثیر بسزایی در بیماری های مزمن مانند دیابت و بیماری های مزمن داشته باشد.

دیابت و بیماری‌های کبدی مرتبط با شرایط سبک زندگی در نظر گرفته می‌شوند، زیرا اگرچه ممکن است دلایل ژنتیکی داشته باشند، اما قابل مدیریت هستند. حتی در برخی موارد از طریق اصلاحات، مانند تغذیه، پتانسیل خود را معکوس کردند.

جف مک اینتایر، مدیر عامل برنامه لوله‌کشی جهانی NASH، می‌گوید: خبر خوب این است که تغییرات سبک زندگی می‌تواند تفاوت بزرگی برای افرادی که مشکلات پودینگ ایجاد می‌کنند، ایجاد کند. ورزش منظم و تغذیه خوب، اجتناب از مصرف بیش از حد قند می تواند برای سلامت پوست مفید باشد.

اگرچه آخرین مطالعه میزان مصرف شکر را بررسی نکرده است، اما محققان می گویند که مصرف زیاد قند با افزایش بیماری کبد چرب در چند دهه گذشته و همچنین سایر مشکلات متابولیک مرتبط است.

آنها همچنین می گویند که اهمیت سایر عادات بی حرکت در این است که آنها یک عامل خطر برای بیماری های متابولیک و مشکلات کبدی هستند. این گزارش که در سال 2019 منتشر شد، نشان می‌دهد که تحرک پایین 15 ساله در ایالات متحده به بالاترین حد خود رسیده است و با افزایش تعداد بیماری‌های عفونی و مرگ و میر همراه است. هماهنگی کووید-19 نیز وضعیت را به ویژه در میان جوانان بهبود بخشیده است.

مک اینتایر می گوید که فعالیت بدنی برای محافظت از کبد و همچنین حفظ سلامتی بسیار مفید است. در عین حال، ورزش همراه با رشد کلی سلامت برای حفظ این تغییرات تدریجی در سن شما مهم است، سبک زندگی مهم است.

منبع: verywellfit


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم