چهار فضاپیما را به زمین برگردانید

[ad_1]

کپسول Dragon “Endurance” شرکت پروازهای فضایی خود را SpaceX مجدداً راه اندازی کرد و وارد آب های خلیج مکزیک شد تا پس از شش ماه اقامت چهار فضانورد را برای ماموریت به ایستگاه فضایی بین المللی بازگرداند.

گزارش ایسنا از فضا، “راجا چاری”، “تام مارشبرن” و “کایلا بارون” از ناسا و “ماتیاس مورر” از آژانس فضایی اروپا امروز گزارش می دهد که این بمب افکن ساعت 9:30 صبح جمعه در شرق کشور منفجر شد. (2:30 بامداد به وقت تهران) و به مأموریت چهار روزه خود پایان داد.

خدمه آماده بازدید و انتقال کپسول دراگون و خدمات آن به کشتی شانون بودند. نام این کشتی به افتخار ماموریت فضانورد شانون واکر CRO-2 انتخاب شده است. پس از معاینات اولیه پزشکی، چاری، مارشبرن، بارون و مورر به سمت ساحل و سپس به مرکز فضایی جانسون ناسا در هیوستون حرکت کردند.

«چاری»، «مارشبرن»، «بارون» و «مورر» با کپسول جداسازی «اندورسمنت» از ماژول هارمونیوم فضایی ساعت 3:30 بعد از ظهر به زمین سفر می‌کنند، در حالی که منطقه زمانی شرق (13:30 بعد از ظهر به وقت تهران) است. ) از پنجشنبه شروع شد.

چاری در مراسم خداحافظی که روز چهارشنبه در ایستگاه فضایی برگزار شد، گفت: حضور فضانوردان در ماموریت 2 اینجا هیجان انگیز است، اما دانستن این موضوع که حضور آنها به معنای فرار به این معناست که زمان بازگشته است. موضوع ما کمتر تلخ و شیرین است.” وی افزود: نزدیک به شش ماه می گذرد و ما مشتاق دیدار خانواده و دوستان شما هستیم.

مارشبرن می گوید: برای صد سال دیگر، ما به عنوان یک مهندس مستند به ایستگاه فضایی بین المللی نگاه می کنیم. من فکر می کنم میراث ایستگاه فضایی احتمالا بین المللی تر و محلی تر برای صلح خواهد بود.

اولگ آرتمیف، فضانورد به آژانس فضایی روسیه Roskasmos روسیه گفت: “مارشبورن” و افزود: “اولگ، تو فضانورد بسیار قوی و با تجربه ای هستی. می دانم که ایستگاه فضایی را به یک متخصص اختصاص می دهم.

ماموریت فضانوردان CRO-2 صدها آزمایش علمی از جمله آزمایش روش‌های جدید برای رشد محصولات کشاورزی، مطالعه گیاهان مقاوم در برابر پنبه بر روی نوارهای خشک و چاپ شده ساخته شده از سلول‌های پوست انجام خواهد داد. مورر همچنین ماموریتی به نام «بوسه کیهانی» انجام داد که در آن آزمایش اروپایی سلامت انسان در دو ترکیب از محموله‌های موجود انجام شد.

هر یک از چهار فضانورد در طول ماموریت ماموریت های فضایی را انجام خواهند داد.

بارون می گوید: «این آزمایشات فوق العاده بود. ما واقعاً از دیدن طیف کامل مأموریت های عملیاتی و علمی در اینجا خوشحال شدیم.

بین «بارون» و «چاری»، مأموریت فضانوردی ناسا قرار است برای آماده شدن برای بازگشت فضانوردان به ایالات متحده بازگردد.

مارشبرن 5 سال را به مدت 3 روز و 1 ساعت و 1 دقیقه در فضا سپری کرده است. «چاری» 4 ساله، «بارون» 4 ساله و «ماورر» 5 ساله است.

[ad_2]

Hayden Phillips

عاشق قهوه بی عذرخواهی یک تمرین‌کننده اینترنتی متواضع. دوست حیوانات در همه جا.

تماس با ما