چرا گروهی از دانشمندان بر این باورند که امکان وجود حیات وجود دارد؟در رفتن جایی که آب وجود دارد، احتمال وجود حیات بیشتر است. گروهی از دانشمندان می گویند که قمر مشتری اروپا دارای آب کافی است که احتمالا می تواند حیات را تامین کند.

فرارو به نقل از TRT ترکیه گزارش داد حدود دو سال پیش، گروهی از دانشمندان دانشگاه استنفورد متوجه نشانه‌هایی از حیات شدند: تشکیل گسیل‌های مضاعف در سطح سطح ماه مشتری (اروپا چهارمین مشتری قمری و ششمین منظومه شمسی قمری همان منظومه شمسی است). شمال غرب گرینلند شد.

این بدان معناست که در زیر صفحات یخی، ضخامتی با ضخامت 2 تا 3 کیلومتر، ممکن است ذخایر آبی وجود داشته باشد که ممکن است غریبه ها در آن زندگی کنند، اما به احتمال زیاد موجودات کمتر هیجان انگیز از جمله میکروب ها هستند.

اکتشافات جدید همچنین به این معنی است که اگر انسان ها به استعمار یک سیاره جدید توجه کنند، می توانند به جای مریخ به مشتری نگاه کنند. در مطالعه‌ای که این هفته در Nature Communications منتشر شد، که خلاصه‌ای از تحقیقات دو دهه است، دانشمندان اشاره می‌کنند که قمر اروپا، که احتمالاً به دور سیاره مشتری می‌چرخد، ممکن است دو برابر بیشتر از آنچه دانشمندان برای اولین بار تصور می‌کنند، آب داشته باشد.

دانشمندان این سوال را مطرح کرده اند که آیا استانداردهای دوگانه در اروپا شبیه به مواردی است که در گرینلند، یعنی پس از شکست یخ در آب هایی که در اطراف آن یخ دوباره در ورقه های داخلی منجمد شده است، شکل گرفته است یا خیر؟

رایلی کولبرگ، نویسنده پایان نامه اصلی در استنفورد، محقق مهندسی برق، می گوید: اعماق مشابه ایجاد شده توسط قمر مشتری در اروپا ممکن است به دلیل سطح اقیانوس زیردریایی باشد که ممکن است در اثر شکستگی به کلاهک های یخی منتقل شده باشد، که نشان می دهد ممکن است مقدار معقولی مبادله در داخل پوسته یخی صورت گرفته باشد.

اگر طرح مشابهی برای اروپا به عنوان چهارمین مشتری بزرگ مشتری در نظر گرفته شود که توسط مشتری شناسایی شده است، احتمالاً مخازن آب به گردش شیمیایی لازم برای زندگی از طریق شکستن پوسته‌های یخی کمک خواهند کرد.

دستین شرودر، ژئوفیزیکدان دانشگاه استنفورد، به گاردین گفت: “پیدا کردن چنین مخزن آبی بسیار هیجان انگیز است.”

با وجود این، دانشمندان استنفورد اولین کسانی نبودند که انتشارات دوگانه را در قمر مشتری مشاهده کردند. فضاپیمای گالیله ناسا در قرن دهم مشاهده شده است که نشان می دهد یک اقیانوس جهانی در زیر سطح یخی قمر اروپایی مشتری وجود دارد. با این وجود آنها قادر به درک نحو خود نیستند.

سپس در سال 9 پس از میلاد در مأموریتی به نام ناسا، عملیات کوه یخ در ارتفاع سطح و داده های صفحات رادار در گرینلند به مدت دو سال جمع آوری شد.

داده های موفق شباهت چشمگیر قمر مشتری در اروپا را نشان می دهد.

دستین شرودر می‌گوید: «تدارکاتی که در این مقاله انجام داده‌ایم تقریباً بسیار جسورانه و پیچیده هستند که نمی‌توانیم آنها را در گرینلند مشاهده کنیم».

کولبرگ می گوید این اولین باری بود که دانشمندان توانستند تصادفی مشابه را در شبه قاره مشاهده کنند که در واقع منجر به پیدایش مانگروها شد.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم