چرا سیمان گران است؟مدیر دفتر وزارت مواد معدنی صمت با اشاره به کاهش قیمت سیمان گفت:

به گزارش فارس، سیف الله امیری گفت: مقدمات تکمیل کارخانه سیمان به صورت اتصال کامل از ساعت 24 تا 20 فراهم شده است.

دلالان سیمان قطعا می خواستند ببازند

مدیرکل دفتر وزارت معدن، صنعت، معدن و تجارت با اشاره به افزایش قیمت سیمان تصریح کرد: افزایش ذخیره محصولات باعث افزایش قیمت می شود اما این افراد اطمینان دارند که بر اساس اقدامات پیشگیرانه برای تنظیم بازار سیمان، قطعا متضرر خواهند شد.

وی گفت: بر اساس اقدامات پیشگیرانه برای کنترل بازار سیمان، خریداران سیمان باید پیش خرید می کردند. به عنوان مثال، اگر یک مشارکت کننده هزار عضو داشته باشد و به طور متوسط ​​300 عضو در طول یک سال آن را خریداری کنند، در صورت افزایش قیمت، نمی تواند به تنهایی هزار عضو را خریداری کند تا از مزایای نامطلوب استفاده کند. ما مجاز به خرید آنها نیستیم.

قیمت سیمان نیز کاهش یافته است

امیری با اشاره به کاهش قیمت سیمان گفت: از آنجایی که هفته گذشته تعداد معاملات سیمان در بورسیه ها لغو شده است، قیمت سیمان به میزان مشخصی کاهش یافته است اما آخرین عرضه را دریافت نکرده ایم. سیمان در قیمت سیمان.» در عرضه بعدی قطعاً قیمت سیمان افزایش می یابد.

وی با تاکید بر اینکه شرکت هایی که بورسیه کالا ندارند اجازه این کار را نخواهند داشت، تصریح کرد: در صورت تامین مستمر برق به کارخانه ها داده می شود. صادرات سیمان کم است، اما می توانیم مقدار آن را محدود کنیم، اما صادرات کلینکر ادامه دارد.

امیری گفت: بحث تامین برق همه شرکت های فولادی را تحت تاثیر قرار داده است اما باید مراقب بود که مشکلی در حوزه تولید ایجاد نشود.

وی افزود: متأسفانه دلالان در بازارهای مختلف از جمله فولاد، آهن، سیمان و … وجود دارند و حمله به بازارهای مختلف آنها را تحریک می کند که انتظار داشته باشند سازمان های حمایتی و سایر نهادهای نظارتی با آنها برخورد کنند، کار سختی نیست و می توانید آنها را از آنها تهیه کنید. خرید انجام شد

مدیرعامل وزارت معادن گفت: در حال حاضر 4 میلیون تن سیمان در بازار و انبارها وجود دارد، بنابراین قیمت سیمان نباید گران شود.

خرید مجدد سیمان مشروط برای فروش 70% قبل از خرید

امیری اظهار داشت: برای خرید سیمان از بورسیه، خریدار باید 70 درصد سیمان خریداری شده را بفروشد و فاکتور را در تجهیزات کلی کسب و کار قرار دهد. این بدان معناست که اگر فردی در یک هفته 500000 تن سیمان بخرد در هفته آینده می تواند از بورسیه ای که 350000 تن از 500000 تن سیمان می فروشد سیمان بخرد و این فاکتور در کل لحاظ می شود. در این صورت امکان خرید سیمان جدید وجود نخواهد داشت.

وی افزود: قیمت نیز در فاکتور مشخص شده و سوء استفاده کنندگان اطمینان دارند که نمی توانند سود بگیرند.

امیری در پاسخ به این سوال که آیا سازمان تنظیم بازار برای صادرات سیمان محدودیتی ایجاد کرده است، گفت: مجوز صادرات به افراد داده می شود.

مدیر دفتر صمت وزارت مواد معدنی در پاسخ به این سوال که آیا سازمان تنظیم بازار برای صادرات سیمان محدودیت ایجاد کرده است، گفت: توان صادرات سیمان را نداشتند. استان های شرقی با بورسیه تحصیلی کافی قهوه عرضه نمی کنند و خریداران کمی دارند، بنابراین می توانند صادرات داشته باشند.

وی افزود: اما شرکت های معنایی اطراف تهران و تهران که بازار به محصولات بیشتری نیاز دارد، بهتر است در بازار داخلی عرضه کنند و صادرات نداشته باشند، زیرا قیمت فروش و قیمت فروش برای آنها یکسان است.

امیری در پاسخ به این سوال که قیمت سیمان طی یک هفته گذشته چقدر کاهش داشته است، گفت: دقیقا نمی توانم بگویم چقدر است. البته مقدار آن را نمی دانیم.

وی افزود: به همه با در نظر گرفتن شرایط و تقاضای هر بورسیه بین 25 تا 30 هزار تومان سیمان عرضه می شود بنابراین با احتساب هزینه و سود افزوده طبق معمول حداکثر قیمت سیمان باید در محدوده 37 باشد. هر مصرف کننده تا 45000 تومان.

امیری گفت: در شرایط فعلی با وجود کمبود برق در فصل ساخت و ساز و تجهیزات، حداکثر قیمت هر کیسه سیمان برای مصرف کننده باید 45 هزار تومان باشد.

وی گفت: افرادی که پروانه می سازند به راحتی و با خیالی آسوده می توانند به جای خرید سیمان از بورسیه از کد بورسیه برخوردار شوند و نیازی به خرید سیمان از بازار و دلالان ندارند.

مدیر دفتر وزارت مواد معدنی صمت گفت: به گفته وزیر نیرو به طور متوسط ​​توانسته ایم بیش از یک میلیون نفر را برای تامین برق کشور بورسیه کنیم و به همین دلیل کنترل کرده ایم. بازار.”

افزایش تقاضا برای سیمان پس از شایعه قطعی برق

وی افزود: با توجه به شنیده ها، تقاضای دو میلیون تن برق در بازار بورس ایجاد شد که این میزان تقاضای کاذب در بازار بود.

امیری با بیان اینکه در چند هفته گذشته مشکل تامین برق وجود داشت، گفت:

مدیر دفتر صمت وزارت مواد معدنی گفت: هفته گذشته یکسری خرید سیمان به دلیل تقاضای کاذب و افزایش غیرعمدی قیمت لغو شد.

وی افزود: به گفته وزیر نیرو، انشاءالله نمی خواهیم تولید کارخانه های سیمان را کاهش دهیم و قیمت ها را افزایش نمی دهیم.

امیری گفت: هفته گذشته بر اساس شنیده ها قیمت برق کیلویی 8 هزار تومان افزایش یافت که هر کیسه سیمان 50 کیلوگرمی با قیمت 41 تا 43 هزار تومان و هر 50 کیلوگرم سیمان به فروش می رسید. 40 تومان.» 42000 تومان عرضه شد.

وی افزود: هر هفته یکشنبه ها بدون استثنا اقدام به عرضه سیمان می کردیم حتی اگر با خرید 70 درصد تجهیزات پیش خرید بازار را کنترل کنیم.

امیری تصریح کرد: با توجه به قیمت فعلی عرضه سیمان در بورس و هزینه کاذب اختراع آن و با در نظر گرفتن افزایش 10 درصدی ارزش و 12 درصد کاهش هزینه حمل و نقل و نرخ سود 17 درصدی قیمت روز هر کیسه. سیمان در بازار مصرفی خریدار باید حداکثر 51000 تومان داشته باشد که البته با توجه به شرایط قیمت کاذب خواهد بود و در هفته های آینده با توجه بیشتر به عرضه قطعا کاهش خواهیم داد. قیمت سیمان و امید به خرید سیمان مصرف کننده در هفته های آینده 45000 تومان.

مدیر دفتر وزارت مواد معدنی گفت: حدود 8 میلیون کلینکر در انبارهای شرکت ها وجود دارد و حتی در صورت کمبود برق، 8 میلیون نفری که نیازی به برق بیشتر در بازار ندارند را جایگزین خواهیم کرد. به بازار عرضه کنید لطفا


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم