چرا دولت در کنترل اجاره نامه های بازار کوتاهی می کند؟


در رفتن محمود محمودزاده، معاون وزیر راه و شهرسازی با تشریح جزئیات طراحی طرح ویژه دولت برای حمایت از مستاجران، گفت: مدیریت اجاره بهای مسکن شامل سه بند است. مولفه اول کمک یا تشویق به عرضه خانه های خالی در بازار مسکن یا املاک مشابه است. برای اولین بار در دو سال گذشته، شما می توانید بیش از 2000 واحد را شناسایی کنید.

به گزارش فرارو، معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه قسمت دوم مربوط به افزایش تولید مسکن است، گفت: در حال حاضر در سال 2018 با افزایش تولید مسکن مواجه هستیم. 5000 واحد مسکن روستایی و 4000 واحد نیز در این منطقه در حال ساخت است. علاوه بر این 4000 واحد در بافت فرسوده ساخته خواهد شد که در مجموع 5000 واحد خواهد بود.

وی در بیانیه ای با بیان اینکه تمام تلاش ها برای افزایش تعداد خانه ها به یک میلیون واحد در حال انجام است، گفت: تنظیم بازار مصوب شده و روز یکشنبه با دولت بررسی می شود.

سیاست های اجاره کنترل بازار شکست خورده است
محمود اولاد کارشناس بازار مسکن در به زودی با شما صحبت کنید و مطالب خوب را ادامه دهید وی با اشاره به اینکه فرار مالیاتی از خانه های خالی عملاً با شکست مواجه شد، گفت: این طرح عملاً در آبرسانی غایب است، زیرا با توجه به اعلام قبل از معرفی، بیش از یک میلیون و 200 هزار مسکن خالی در کشور وجود دارد. یک هزار واحد در تهران است اما پس از بهره برداری بر اساس اعلام رسمی وزارت راه و شهرسازی تنها 6 هزار واحد خالی در کل کشور شناسایی شده است.

وی افزود: اصل تشخیص فضاهای خالی هم اشتباه است، مثلاً در شهری که تمام واحدها خالی است، فضاها خالی محاسبه می شود که این درست نیست، هرکس به هر دلیلی خالی بماند. -دست، نباید تحت عنوان این استدلال که استفاده از ابزار مالیاتی برای خانه های خالی در کشورهای دیگر، عنوان تلقی شود.

اولاد گفت: اینکه شما در یک موضوع در کشورهای مختلف تجربیات متفاوتی داشته اید عجیب نیست، در این صورت ممکن است این سیاست در یک شهر اجرا شود، اما لازم است که همان سیاست باشد. در کشور ما هم اجرا می شود.» بیا و جواب بده، تحت هیچ عنوانی نمی توانی آن را محاسبه کنی، مگر کشورهای مختلفی که در آن ها مالیات های مختلفی از خانه های خالی گرفته می شود، لزوماً برای کنترل قیمت ها و ایجاد تعادل در آن. در حالی که در ایران از خانه های خالی مالیات می گیرند، هدف محقق شده است.

این استاد دانشگاه افزود: مطالعه ای که توسط بنده انجام شده این است که در برخی نقاط شهر مالیات از منازل خارج می شود تا در شهر مشترک سهمی داشته باشند چون خانه خالی است. مالک پول نمی دهد، مالک شهر می پردازد.» نه تنها در بخشی از شهرهای دنیا، بلکه صاحبان خانه های قدیمی نیز با توجه به مزیت هایی که وجود دارد، به ویژه در زمینه تخریب و نوسازی، دارند کشور را آزاد می کنند، چون دارند کشورشان را برایشان بازسازی می کنند و زیاد نمی فروشند، کشور را آزاد می کنند، بنابراین برای جلوگیری از این امر خانه های خالی را از مالیات می گیرند تا مالک مجبور شود. مشکل خانه را دریابید و دیگران اجازه نخواهند داد.

اولاد همچنین درباره سیاست ساخت مسکن برای افزایش عرضه در بازار گفت: ساخت و ساز یک سیاست بلندمدت است که باعث افزایش عرضه در این بازار می شود، اما شرایط خاص خود را نیز دارد که در هر نقطه و یا شما می سازید. خانه ای در وسط بیابان و بعد صبر کنید با افزایش عرضه قیمت اجاره کنترل می شود پس حرف نزنید.

این کارشناس بازار ادامه داد: زمانی که فردی می خواهد در منطقه خاصی ساکن شود، باید میزان اجاره بها را با هزینه آن مکان مقایسه کرد. کمبود امکانات برای خدمات، بهداشت و آموزش و همچنین کمبود وسایل حمل و نقل، هزینه ها در این گونه مناطق افزایش می یابد و فرد تصمیم می گیرد در مرکز شهر مستقر شود و اجاره بیشتری بپردازد، اما امکانات در اطراف وجود دارد، مسکن تنها دارایی نیست. ، بلکه باید زیرساخت های لازم را برای زندگی روزمره و همچنین در آن مکان فراهم کند که بدون آن امکانات زندگی عملاً مهیا نخواهد بود.

همین مدرس دانشگاه همچنین در مورد نقشه راه اساسی کنترل اجاره بازار نوشت، از زمانی که ساخت و سازها و سازه ها در شهرها از نظر معماری اشباع شد، این موضوع برخلاف درآمد خانوارها با افزایش قیمت ها و افزایش تورم همراه شد. مشکل از آنجایی تشدید شد که موضوع برای ایجاد مسکن بیشتر برای مردم ایجاد شد تا زمانی که دولت علت اصلی این موضوع یعنی کنترل شاخص های سالانه اقتصاد را عادی ندانست.سرمایه گذاران کسانی که کنترل بازار را در دست دارند جواب نمی‌دهند و خدمات بازار گرفتار نمی‌شود، بنابراین دولت باید بازار را کنترل کند، وضعیت اقتصادی را سامان دهد و تا حل‌وفصل این موضوع، راهکارهایی برای مدیریت و تعادل بازار در نظر بگیرد. هیچ پاسخی برای آن عنوان وجود نداشت.

چرا سازمان های دولتی در کنترل اجاره نامه های بازار شکست می خورند؟کار جاده مسکن بازار سمندی
اقبال شکری نماینده عمران مجلس دار به زودی با شما صحبت کنید و مطالب خوب را ادامه دهید وی با اشاره به اینکه در حال حاضر مسکن یک موضوع چندوجهی است، گفت: در طول ده سال گذشته بحث های زیادی بر سر موضوع مسکن وجود داشته است، بنابراین این موضوع مشکلات زیادی را ایجاد کرده است، این رابطه باید همراه با یک برنامه ریزی مناسب، دستورالعمل های خروج از این وضعیت، به کارگیری، تبدیل مسکن از کالای گران به کالای گران قیمت در دسترس مردم است.

وی افزود: در این ارتباط دو راه اصلی و دو راه مکمل وجود دارد که در فاز اول باید ساخت مسکن در کشور تسریع شود که خرید 5 ساله بسیار مهم است و اگر این کار با موفقیت انجام شود بدون تردید وجود دارد که بازار مسکن با وضعیت بهتری روبرو شود.

این عضو کمیسیون عمره مجلس با اشاره به وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تنها در این ایالت دو میلیون خانه می سازیم، گفت: ذبح و تکمیل این واحدها تا دو سال دیگر به پایان می رسد و در سال گذشته در این استان به اتمام می رسد. دو سال بعد دولت دو میلیون واحد را هم راه اندازی می کند بخش مسکن تکمیل می شود.

شکیری تصریح کرد: در دور دوم باید واحدهای اجاره ویژه بر اساس ضوابط دولت، شهرداری ها و شرکت های حرفه ای راه اندازی شود که این نقشه راه پنج سال است که وجود دارد اما باید توجه داشت که این موضوع باید در نیاز است که در کشور شرکت‌هایی ایجاد شود، اگر می‌خواهند شهرک انبوهی بسازند که فقط برای اجاره است، باید در این راه، امکانات را هم در نظر بگیرند.

نماینده تهران ادامه داد: این دو مسیر از مهم ترین عواملی است که باید در بازار مورد توجه قرار گیرد، همچنین راه های دیگری که در این زمینه وجود دارد، باید دو موضوع فرار مالیاتی از خانه های خالی و فرار مالیاتی وجود داشته باشد. در مورد معاملات تكراري سرمايه و زمين، به طوري كه بازار مسكن كاملاً تحت كنترل باشد.

وی خاطرنشان کرد: البته بحث پست های خالی وجود دارد که باید به این موضوع رسیدگی شود، در مورد مالیات بر عایدی سرمایه نیز این موضوع همچنان در مجلس مطرح است و طبق قانون تغییری نمی کند. فرم تایید نهایی می تواند در کاهش دردسر معاملات در بازار مسکن بسیار موثر باشد.

این عضو کمیسیون عمره همچنین با بیان اینکه در رابطه با پیش نویس تنظیم بازار در رابطه با سقف شهر تهران و عدم اجرای اجاره نامه آن، عنوان شد: زیرا نتوانسته بازار را تحت کنترل داشته باشد. به زور، با بسته شدن و تعطیلی بازار به زور، طرحی که در مجلس برای کنترل رانت بازار نیز وجود دارد، موضوع سقف سازی نیز مورد توجه قرار گرفته است، بنابراین باید مالکان را برای عرضه واحد تشویق کرد. بازار، زیرا با تهدید پیش نرفت.

شکیری تصریح کرد: به این ترتیب برای مالکیت سقف اجاره می دهند، مشوق هایی در نظر گرفته می شود که این افراد را ترغیب کنند، خود واحد را اجاره کنند، در مقابل کسانی که سقف را تخفیف نمی دهند، از این مشوق محروم می شوند. اجاره ها هر ساله با توجه به تورم عمومی اعلامی بانک مرکزی محاسبه می شود تا مالکان و کسانی که در این زمینه متضرر نمی شوند، مالکان را تشویق کنند تا آنها را به سمت بازار عرضه واحد سوق دهند و هرگونه اقدامی را اتخاذ کنند. برخورد انضباطی در این خصوص پاسخی نداد.

Sam Mcknight

دانشجوی آماتور. مجموع ماون سفر. کارشناس مواد غذایی بیکن نرد. کارآفرین. فن آبجو. عاشق فرهنگ پاپ

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliancesدانشگاهdigital currency tutorialdigital currency channel