چرا اینترنت؟

[ad_1]

کاربران هیچ تردیدی در مورد کیفیت اینترنت ندارند. اگرچه متولیان این حوزه اطلاعات دقیقی در مورد کیفیت و سرعت اینترنت ارائه می دهند، اما سایت های شبکه های اجتماعی به وضعیت اینترنت اعتراض دارند. به گفته رئیس کارگروه خاطرات الکترونیکی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، تأثیرگذاری بر توسعه اینترنت در آموزش مجازی:

به گزارش همشهری، اگرچه در چند روز گذشته برخی از مسئولان وزارت ارتباطات بر سرعت خوب اینترنت همراه تاکید داشتند، اما با وجود این اختلال در کیفیت اینترنت اعتراض مردم و حتی مردم را به همراه داشته است. دولت.

نعیم فرهادیان کارشناس شبکه به دنبال یافتن دلایل نقص فنی بود.

عامل DNS

نعیم فرهادیان اولین عاملی است که می تواند کیفیت اینترنت DNS را تحت تاثیر قرار دهد. توجه به این نکته ضروری است که نوع سرور DNS متفاوت است: “این مشکل ممکن است از یک ISP به ISP دیگر متفاوت باشد.” یعنی یک ISP ممکن است از خود DNS استفاده کند، یک ISP ممکن است از ارتباطات DNS یا زیرساخت DNS دیگری استفاده کند. به گفته فرهادیان، “اگر یک ISP از یک DNS Server خوب برای استفاده خود استفاده کند، زمان DNS Query کوتاه می شود و کاربر می تواند هر وب سایتی را برای نیم ثانیه باز کند.” فرهادیان با اشاره به اینکه DNS مهمترین عامل در نیاز وب سایت ها و اپلیکیشن ها به ارائه آن است، می گوید:

با این حال او اذعان کرد که تعداد آنها برای شکست DNS کافی نیست و استدلال کرد که “وضعیت فعلی بیشتر تحت تاثیر DNS است.”

بسته فاکتور گم شد

اینترنت به عنوان یک کل شامل بسته هایی است که به عقب و جلو حرکت می کنند. اگر این بسته ها در مسیر گم شوند، ممکن است باعث شود کاربر احساس کند که اینترنت مسدود شده است. فرهادیان معتقد است این موضوع می تواند عمدی یا غیرعمدی باشد.

وی گفت: به عنوان مثال در مورد اینستاگرام، لینک ما با ارمنستان گیگابیت است. در صورتی که پیوندی به این پیوند قرار داده شود، اگر کاربر در این پیوند بسته ای را بسته بندی کند، بسته معمولاً در راه “افتاده” می شود. این کارشناس چند روز پیش در توییتی به عمدی بودن پاکتلاست در گیت هاب اشاره کرد، اما معتقد است که اینستاگرام پکتلاست عمدی نبوده و به نظر نمی رسد با توجه به نقض لینک، این کار را انجام داده باشد.

انتخاب مسیر

این کارشناس با تشریح عامل «انتخاب مسیر» به عنوان در دست ساخت، گفت: ارتباطی به ارمنستان وجود دارد که یکی قطار و دیگری قطار است. زیرا نمی توانید تمام ترافیک پیوند به Trabity یا «Trabity sends» را دریافت کنید. فرهادیان خاطرنشان می کند که مثلاً یک مسیر احتمالی یک مسیر 2 میلی ثانیه و یک مسیر 2 مسیری ممکن است 3 میلی ثانیه باشد، تفاوت تأخیر به دلیل این دو مسیر است. به گفته وی «مسیر انتخابی در حال ساخت به صورت دستی انجام می شود». به عنوان مثال، یک پیوند موقت روی یک پیوند ظاهر می شود، با این فرض که تعداد کاربران از یک لینک به لینک دیگر منتقل شده است. اما مشکل اینجاست که کیفیت اینترنت دائماً در حال تغییر است.”

کیفیت ارتباط بین اپراتورها

این کارشناس شبکه با اشاره به اینکه در مورد من فرض می‌کردم وسط مرکز داده هستیم و مستقیماً به زیرساخت متصل هستیم، می‌گوید: اما واقعیت این است که ما مستقیماً به زیرساخت متصل نیستیم. به عنوان مثال کاربر از داده های موبایل استفاده می کند و بسته کیفیت اینترنت (باند، پکتلش و جیتر) را تغییر می دهد حتی اگر کاربر موبایل چند خط اینترنت داشته باشد. فرهادیان به شروع مشکلات اینترنت مناسب و همچنین آغاز راهبرد، افزایش کاربران اینترنت موبایل و شروع مشکلات اشاره می کند. وی گفت: مردم به حدی از تلفن همراه استفاده می کردند که اکنون تعداد کاربران موبایل در کشور تقریباً برابر است. فرهادیان به این نتیجه می‌رسند که «بیتل‌ها دهه‌هاست که اشباع شده‌اند و دیگران قادر به پاسخگویی به این حجم از کاربران نیستند».

کشور سرعت اینترنت

بررسی سایت اسپیدتست سرعت اینترنت کشور در زمان تهیه این گزارش که سرعت اینترنت در ایران بدون تغییر نسبت به روزهای گذشته در رتبه 4 قرار گرفته است که جدول میانگین سرعت موبایل است. در جهان. این در حالی است که وضعیت اینترنت در کشور نسبت به روزهای گذشته ثابت است که به «پله پله» رسیده است که تقریباً آخرین رتبه کشور است.

[ad_2]

Izaiah Harrison

سازمان دهنده کل مبشر موسیقی شیطانی. گیک قهوه. خالق برنده جایزه متعصب الکل مزاحم عمومی

تماس با ما