پس از توقیف حساب بانکی، شعبه روسی گوگل اعلام ورشکستگی می کند


دهلی نو: سخنگوی گوگل روز چهارشنبه گفت: پس از توقیف حساب بانکی آن توسط مقامات و غیرممکن شدن پرداخت پول به کارکنان و فروشندگان، شعبه روسی گوگل قصد دارد ورشکستگی خود را اعلام کند، اما خدمات رایگان از جمله جستجو و یوتیوب به فعالیت خود ادامه خواهند داد. واحد Alphabet Inc ماه‌ها در روسیه به دلیل حذف نکردن محتوایی که مسکو غیرقانونی می‌داند و برای محدود کردن دسترسی به برخی رسانه‌های روسی در یوتیوب تحت فشار بوده است، اما کرملین تاکنون دسترسی به خدمات این شرکت را مسدود نکرده است.

یکی از سخنگویان گوگل گفت: «مقامات روسیه با توقیف حساب بانکی گوگل روسیه، عملکرد دفتر روسیه ما از جمله استخدام و پرداخت حقوق کارمندان مستقر در روسیه، پرداخت پول به تامین کنندگان و فروشندگان و انجام سایر تعهدات مالی را غیرقابل قبول کرده است.

گوگل روسیه اعلامیه ای مبنی بر قصد خود برای اعلام ورشکستگی منتشر کرده است.

یک کانال تلویزیونی متعلق به یک تاجر روسی تحریم شده در ماه آوریل گفت که مأموران اجرای احکام یک میلیارد روبل (15 میلیون دلار) از گوگل را به دلیل عدم بازگرداندن دسترسی به حساب یوتیوب خود ضبط کرده اند، اما این اولین بار است که غول فناوری ایالات متحده می گوید کل حساب بانکی توقیف شده است.

گوگل فوراً تأیید نکرد که آیا این توقیف وجوهی بود که به قصد آن برای اعلام ورشکستگی منجر شد یا اینکه آیا تصرفات دیگری رخ داده است.

پایگاه داده سرویس ضابطان فدرال روسیه دو مورد توقیف را از اواسط ماه مارس بدون مشخص کردن مبالغ و همچنین سایر جریمه ها و هزینه های اجرایی فهرست کرده است.

این سرویس تایید کرد که دارایی ها و دارایی های گوگل را توقیف کرده است.

گوگل از زمانی که مسکو ده ها هزار نیروی نظامی خود را در فوریه به اوکراین فرستاد، بسیاری از کارمندان خود را از روسیه خارج کرده بود. 24. اما تعدادی باقی مانده بودند.

یادداشتی که روز چهارشنبه در رجیستری رسمی روسیه Fedresurs منتشر شد، گفت که شرکت تابعه گوگل قصد دارد اعلام ورشکستگی کند و از 22 مارس “ناتوانی در انجام تعهدات پولی خود” از جمله دستمزد اخراج، حقوق کارکنان فعلی و سابق و اجباری به موقع را پیش بینی کرده است. مبلغ پرداختی.

خدمات رایگان برای اقامت

گوگل که فروش تبلیغات و اکثر عملیات تجاری دیگر در روسیه را متوقف کرده است، اعلام کرد خدمات رایگان آن از جمله جیمیل، نقشه، اندروید و پلی برای کاربران روسی در دسترس خواهد بود.

روسیه روز سه‌شنبه اعلام کرد علی‌رغم تهدیدها و جریمه‌های مکرر قصد مسدود کردن یوتیوب گوگل را ندارد و اذعان داشت که چنین اقدامی احتمالا باعث آسیب کاربران روسی خواهد شد و بنابراین باید از آن اجتناب شود.

به گزارش خبرگزاری تاس، میخائیل اوسیفسکی، مدیر اجرایی Rostelecom روز چهارشنبه گفت که گوگل به طور عادی در این کشور از جمله تمام سرورهای آن کار می کند.

در ماه دسامبر، روسیه 7.2 میلیارد روبل هزینه به گوگل برای آنچه که مسکو می‌گفت حذف مکرر محتوایی است که روسیه غیرقانونی می‌داند، به گوگل تحمیل کرد که اولین جریمه مبتنی بر درآمد از این نوع در روسیه است.

داده های ضابطان حاکی از آن است که این جریمه به دلیل هزینه اجرایی 506 میلیون روبل افزایش یافته است.

بانک اطلاعاتی شرکت های روسی اسپارک خبرگزاری اینترفاکس نشان داد که درآمد زیرمجموعه روسیه در سال 2021 گوگل 134.3 میلیارد روبل بوده است. همچنین بخوانید: اخراج، تغییر ساختار، استارت‌آپ‌های Edtech با بازگشایی مدارس و کالج‌ها احساس ضعف می‌کنند.

آلفابت ماه گذشته اعلام کرد که روسیه 1 درصد از درآمد خود در سال گذشته یا حدود 2.6 میلیارد دلار را به خود اختصاص داده است. همچنین بخوانید: Paradeep Phosphates IPO: آخرین GMP، قیمت فهرست مورد انتظار، وضعیت اشتراک
تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم