پسکوف: هیچ کس در روسیه از سلاح هسته ای استفاده نمی کند

[ad_1]

سخنگوی کرملین در مصاحبه هایی گفت که هیچکس در روسیه به استفاده از سلاح هسته ای فکر نمی کند و این تنها در صورتی اتفاق می افتد که «هستی» روسیه را تهدید کند.

به گزارش ایسنا، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین در پاسخ به سوال شبکه خبر درباره مذاکرات ولادیمیر پوتین با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه که پیشتر گفته بود اگر شخص ثالثی در اوکراین دستگیر شود، از سلاح استفاده خواهد کرد. خوب، من اینطور فکر نمی کنم. اما او به این گفته خود اطمینان دارد که «مداخله نکنید و اگر مداخله کردید، ما همه امکانات را داریم که جلوی آن را بگیریم و همه کسانی را که قصد دخالت دارند مجازات کنیم».

سخنگوی کرملین که خواست نامش فاش نشود، به دلیل اینکه مجاز به صحبت به شرط ناشناس ماندن نیست، گفت روسیه هیچ ایده ای در مورد استفاده از سلاح هسته ای ندارد.

پسکوف همچنین اظهارات جو بایدن در مورد ولادیمیر پوتین رئیس جمهور آمریکا و ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه را تکرار کرد. با این حال، بایدن بعداً از گفتگو کناره گیری کرد.

«به همین دلیل است. اولاً این یک توهین شخصی است و به سختی می توان توهین شخصی را به معنای واقعی یک رهبر سیاسی و به ویژه رهبر سیاسی بزرگترین کشور جهان، ایالات متحده آمریکا قرار داد. بنابراین از این بابت بسیار متاسفیم. اظهارات در مورد اینکه آیا پوتین باید یا نباید در راس روسیه باشد، البته غیرقابل قبول است. این رئیس جمهور ایالات متحده نیست که تصمیم می گیرد چه کسی رئیس جمهور و چه کسی رئیس جمهور روسیه باشد. این مردم روسیه هستند که در جریان انتخابات تصمیم می گیرند.

پسکوف گفت که کشورهای غربی در واقع جنگ اقتصادی کامل را علیه روسیه اعلام کرده اند. وی با اشاره به تحریم های غرب گفت: ما باید بر سر شرایط جدید به توافق برسیم. و متاسفانه این شرایط کاملا غیر دوستانه است. ما به تازگی یک جنگ را تکمیل کرده ایم. کشورهای اروپای غربی، ایالات متحده، کانادا، استرالیا، آنها عملاً در رهبری تجارت، در اقتصاد، در توقیف اموال ما، در توصیف دارایی های ما، بدون توجه به روابط مالی ما، با ما در جنگ هستند. و ما باید خود را به این واقعیت جدید تطبیق دهیم.

به گفته کرملین، روسیه در بیانیه‌ای گفته است که روسیه از سلاح‌های هسته‌ای به عنوان تهدیدی برای موجودیت خود استفاده می‌کند و نه جنگی در اوکراین.

پسکوف ادامه داد: اما هر نتیجه این عملیات (در اوکراین) البته دلیلی برای استفاده از سلاح هسته ای نیست. ما یک مفهوم امنیتی داریم که صراحتاً می گوید فقط زمانی که موجودیت کشور در کشور خطری وجود داشته باشد، عملاً می توانیم از سلاح هسته ای برای شکستن تهدید موجودیت کشور استفاده کنیم و این کار را انجام دهیم.

[ad_2]

Sadie Kirk

کارشناس فرهنگ پاپ. موسیقی نینجا. عاشق غذا. نویسنده. دوست حیوانات در همه جا. گورو معمولی بیکن.

تماس با ما