(ویدئو) متعجب مخترع گوشی همراه با چسباندن مردم به موبایل!


مخترع اولین تلفن همراه با دنیا می گوید که مردم از صرف زمان زیادی برای وسایل خود شوکه شده اند.

به گزارش فرارو، مارتین کوپر، یک کودک 5 ساله، این اظهارات را روز پنجشنبه در مصاحبه با صبحانه بی بی سی در پاسخ به یکی از عاملان این برنامه که مدعی بود بیش از یک ساعت با تلفن همراه بوده است، بیان کرد. یک روز.

با تعجب گفت: واقعا هستی؟ آیا واقعاً روزی پنج ساعت وقت می گذارید؟ زندگی کن و بعد شروع کرد به خندیدن.

کوپر اولین تلفن دنیا را در عرض 5 سال اختراع کرد. این مهندس بیش از دو دهه در موتورولا کار کرده است. او متعاقباً ایده ساخت یک تلفن قابل حمل را مطرح کرد که مردم بتوانند از آن برای رانندگی خودروهای خود استفاده کنند و در حین کار از آن استفاده کنند.

او گفت که می‌خواهم دستگاه آنقدر کوچک باشد که بتوانی آن را در جیبت بگذاری، اما آنقدر بزرگ است که بین گوش و دهانت جا شود. کوپر می خواهد که همه شماره تلفن خود را داشته باشند.

متعاقباً، موتورولا میلیون‌ها دلار در پروژه کوپر سرمایه‌گذاری کرد و مهندس و تیماش تنها سه ماه برای ساخت این گوشی وقت گذاشتند، زیرا قبلاً از فناوری مشابه برای ساخت رادیوهای پلیس استفاده کرده بودند.

پس از تکمیل دستگاه، Motorola DynaTAC 800X نامگذاری شد. وزن آن 3 پوند (2 اینچ) و 1 اینچ (3 سانتی متر) بود. فقط 1 دقیقه تا اتمام باتری و 1 ساعت تا شارژ مجدد دوام می آورد.

در ماه آوریل، کوپر اولین تماس خود را با تلفن با استفاده از دستگاه خود برقرار کرد و تصمیم گرفت با رقیب خود، جوئل انگل، که به عنوان مهندس ارشد در AT&T کار می کند، تماس بگیرد.

این حادثه بیرون از خانه در مقابل خبرنگاران در میدتاون منهتن رخ داد و کوپر با یک تلفن ثابت تماس گرفت: «جوئل، این مارتی است.

یک دهه وارد بازار نشد و در نهایت به قیمت و 1 دلار به بازار رسید.

اکنون که تقریباً نیم قرن از اختراع کوپر می گذرد، آمریکایی ها دست به کار شده اند.

نظرسنجی از 9 نفر از 5 آمریکایی توسط Statista هر سال نشان داد که 5 درصد از پاسخ دهندگان پنج تا شش ساعت در روز را با تلفن خود می گذرانند. ۱۱ درصد از پاسخ دهندگان هفت ساعت یا بیشتر روی دستگاه خود اسپری کردند.

(ویدئو)

(ویدئو)

(ویدئو)

Aron Trujillo

نرد اینترنتی. ارتباط دوستانه مبشر قهوه. متخصص موسیقی بسیار متواضعانه. مدافع تلویزیون آماتور

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency channelGuide to buying household appliancesدانشگاهdigital currency tutorial