(ویدئو) امپراتور پنگوئن در خطر انقراض است

[ad_1]

تحقیقات علمی در قطب جنوب در آرژانتین می گوید که نژاد امپراطور پنگوئن که در این مناطق زندگی می کنند به دلیل تغییرات آب و هوایی در 40 سال آینده با انقراض جدی روبرو خواهد شد.

بر اساس گزارش ها، پنگوئن فراری بزرگترین امپراتور و یکی از دو پرنده ای است که در قطب جنوب زندگی می کنند. آنها در زمستان جوانه می زنند و برای مراقبت از خود نیاز به لایه ای جامد و یکنواخت از یخ بین دسامبر و آوریل دارند.

اگر سطح قطب جنوب بیش از حد یخ بزند یا به طور کلی ذوب شود، خانواده امپراتوری پنگوئن نمی توانند چرخه خود را کامل کنند.

مارسلا لیبرتلی، زیست شناس مرکز تحقیقات قطب جنوب، که وضعیت اسفبار 7000 پنگوئن را در این مناطق مطالعه کرده است، گفت: یا غرق شوید یا از بین بروید.

تحقیقات این موسسه نشان می‌دهد که طی سه سال گذشته، همه پنگوئن‌های موجود در اقیانوس یکی از دو امپراتوری اصلی پنگوئن‌ها در اقیانوس آرام جنوبی را به همین دلیل به دنیا آورده‌اند.

محققان این موسسه، هر ساله در اواسط زمستان که نیمکره میانی در جنوب است، هر روز حدود 5 کیلومتر زیر وسیله نقلیه موتوری صفر درجه سفر می کنند تا شرایط زندگی امپراطور پنگوئن ها را بررسی کنند.

آنها علاوه بر شمارش اعداد، اندازه خون را اندازه گیری می کنند، نمونه خون جمع آوری می کنند و از تصاویر و اطلاعات برای تجزیه و تحلیل تغییرات جمعیت در زندان امپراتوری پنگوئن استفاده می کنند.

شواهد جمع آوری شده در سال های اخیر نشان می دهد که اگر تغییرات آب و هوایی با سرعت فعلی خود ادامه یابد، آینده در خطر است.

مارسلا لیبرتلی به خبرگزاری رویترز گفت: برآوردهای علمی از تغییرات اقلیمی در قطب جنوب نشان می‌دهد که طی سه تا پنج سال آینده، مستعمرات پنگوئن‌هایی که می‌خواهند بین عرض‌های جغرافیایی و درجات مدار جنوبی حرکت کنند، دور خواهند شد.

دوره باروری و تولید مانند پنگوئن های امپراتور از گناهان پنگوئن های دیگر طولانی تر است. از بدو تولد تا زمانی که عناب به بلوغ کامل برسد، یکی از والدین پرها را بین خود حمل می کند.

خانم لیبرتلی افزود: هر فقدان بزرگ یا کوچک، گیاه یا حیوان، ضایعه ای جدی برای تنوع زندگی است.

به گفته زیست شناسان، انقراض امپراتوران پنگوئن در قطب جنوب که زنجیره غذایی بسیار محدودی دارد، تاثیر چشمگیری خواهد داشت.

سازمان جهانی هواشناسی (WMO) در اوایل سال جاری هشدار داد که افزایش دما و بارندگی غیرعادی همزمان با ذوب شدن یخ ها در قطب جنوب بسیار خطرناک است.

گسترش صنعت گردشگری و گسترش صنعت ماهیگیری در نزدیکی قطب جنوب یکی از عواملی است که زندگی امپراطور پنگوئن ها را به خطر انداخت.

[ad_2]

Felipe Holmes

گیک تلویزیون متخصص رسانه های اجتماعی ایجاد کننده. نویسنده پرشور. نینجا سفر افراطی. کل کارآفرین معتاد به اینترنت

تماس با ما