وقتی گیاهان شوکه می شوند چه باید کرد؟


یکی از مشکلات رایج گیاهان این است که با جابجایی یا تعویض گلدان گل آسیب می بینند. یکی از مهمترین و اصلی ترین علائم شوک کاهش رشد گیاه است.

به گزارش همشهری، ضربه زدن به گیاهان یکی از مشکلات گیاهان آپارتمانی در هنگام جابجایی است. وقتی گیاهی از جایی به جای دیگر یا از گلدانی به گلدانی دیگر منتقل می شود، شوکه می شود.

زیرا گیاهان برای حرکت ساخته نشده اند. در واقع با حرکت دادن آنها بر خلاف طبیعت آنها عمل می کنیم. هنگام جابجایی ممکن است ریشه گیاه آسیب ببیند. این همزمانی باعث می شود که جذب عناصر غذایی توسط ریشه از خاک کاسته شود و گیاه شوکه شود.

علائم آن رشد کوتاهی گیاهان است

معمولاً در هنگام گلدهی برگ های گیاه پژمرده و چروکیده می شوند و یا رشد آنها کند می شود. همچنین کوچک و زرد شدن اندازه برگها و شاخه های خمیده از علائم کندی راشد است.

به گزارش سیمای زیر دیلی شوکادین:

بیـحالی و ریزش برگ

زرد شدن برگ های پایین و گسترش زردی به برگ های بالایی

خمیده و کھیں کاکه

कंदी या पुष्ट रुष्द

برگ های چروکیده یا چروکیده

پای چروکیده

برگ های خشک

نحوه تعویض گلدان

বার্যাকা নিক্দ্দ্ত্যান বেন্যান গ্লান ক্তিক রিক্ত্র্ত রিক্ত্র্ত

هنگام تعویض گلدان نباید ریشه ها آسیب ببینند پس بهتر است هنگام تعویض گلدان قسمتی از خاک اطراف ریشه را نگه دارید و با دقت انجام دهید. هرچه تعداد ریشه های گیاه بیشتر باشد، شاخه ها کمتر وارد می شوند.

پس از آمنت گلدان هم آیریکی کوفی نمع دیدی ব্ত্র স্ত্ষা স্ট্ষ্যা বেবাজাযায়ি ، ম্র্যান্যা মেত্র ম্তান زیرا اگر ریشه خشک شود بیشتر درد می کند.

خاکی که برای پرورش گیاهان استفاده می کنیم باید زهکش خوبی داشته باشد تا آب به راحتی از آن عبور کند. اکثر گیاهان اگر ریشه هایشان برای مدت طولانی در آب غوطه ور شود خفه می شوند، زیرا اکسیژن به ریشه نمی رسد.

چگونه گیاه را پس از شوک درمان کنیم؟


1. به گیاهان شکر بدهید

تجربه نشان داده است که محلول آب رقیق و شکر به درمان گیاه کمک می کند. البته این روش فقط برای برخی از گیاهان مناسب است.

2. استفاده از آسپرین

استفاده از آسپرین یک روش رایج برای درمان شوک است. برای این منظور آسپرین را در آب حل کرده و به گیاه بدهید.

3. گیاهان هرس كردان

هرس گیاه فقط به تقویت ریشه کمک می کند.

அக்கி யாய் காட்டு தினை தினி ஆயின்ை

پودر آمینو اسید 80 درصد حاوی مقدار زیادی آمینو اسیدهای مهم و مورد نیاز است. همچنین این کود از نیتروژن ساخته شده است که برای گیاه بسیار مفید است.

این ترکیب از کودهای آمینه اسید با درصد بالایی از اسیدهای آمینه به گیاه کمک می کند تا پروتئین ضروری خود را بسیار راحت و بی خطر بسازد و در مصرف انرژی صرفه جویی کند. این کود دارای خاصیت تنش زدایی است و معمولاً در شرایطی استفاده می شود که گیاه از تنش دمایی، خشکی یا آفت رنج می برد. بنابراین هر 20 روز باید گیاه را با اسیدهای آمینه غنی کرد. اگر ریشه گیاه نیز آسیب دیده است، باید از محرک ریشه زایی استفاده کنید. این کود به ریشه ها کمک می کند تا قوی تر شوند و دوباره شروع به رشد کنند.

این عمل باید هر 20 روز یکبار تکرار شود تا تنش وارد شده به سرعت برطرف شود.

Miriam Ware

الکل نینجا. متفکر شیطانی. محقق سفر. فرهنگ پاپ مادام العمر. علاقه مند به موسیقی.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliancesدانشگاهdigital currency tutorialdigital currency channel