وزیر جدید دولت در حادثه مشهد

[ad_1]

وزیر امور خارجه از گزارش گزارش حواشی تیم های ملی فوتبال ایران و لبنان به رئیس جمهور خبر داد.

به گزارش ایرنا، ˈاحمد واحدیˈ روز سه شنبه در پایان چهل و یکمین جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا با جمعی از خبرنگاران گفت: کرونا با مجوز حدود 5 هزار تماشاگر در سالن ورزشی حضور پیدا کرد. که به صورت بلیط نیز فروخته شد.

وی افزود: با توجه به حضور پرشمار تماشاگران در ورزشگاه، برخی از علاقه مندان در تلاش بودند تا به زور وارد ورزشگاه شوند.

واحدی ادامه داد: هجوم و حضور علاقمندان به استادیوم ورزشی منجار که در آن حادثه رخ داد بدون برگه رای و کارت دعوت بدون هولوگرام که از روی کارت رسمی کپی شده بود، بدون ملاحظه وارد ورزشگاه شد.

وزیر امور خارجه در بخشی دیگر از سخنان خود درباره حضور بانوان در امام رضا(ع) مشهد گفت: برای حضور بانوان در سالن ورزشی باید امکانات فراهم شود اما در مشهد شرایط سالن ورزشی فراهم نشد و در این بازدید از ورزشگاه آزادی تهران نیز شرایطی را برای حضور بانوان فراهم کرد، اما با توجه به حضور تیم فوتبال لبنان در مشهد و اعلام مکان برگزاری مسابقات، کنفدراسیون فوتبال تاکید کرد که این امر میسر نشد و در نهایت در مشهد ملاقات کرد و آزاد شد.

وی با اشاره به اختلال در فروش اجناس، تصریح کرد: جایی برای حضور بانوان برای تماشای مسابقات وجود نداشت و تنها دو نفر از آنها به قصد تهیه بلیت به ورزشگاه آمدند که بعد از آن مشخص شد. معاینه برای مردان صادر شده است.» زنان در نظر گرفته می شوند.

فرماندهی ستاد عملیاتی مبارزه ملی با کرونا در بخشی دیگر از گفتگو با خبرنگاران در خصوص سطح جدید کرونا در کشورهای اروپایی به ویژه انگلیس گفت: این موضوع در جلسه امروز کرونا مورد بررسی قرار گرفت. البته به خصوص در این کشورها محدودیتی نداریم اما در بنادر و مرزهای بین المللی باید حساسیت های ویژه ای داشته باشیم.

وحیدی همچنین درباره نحوه سفر ایرانیان در ماه مبارک رمضان توضیح می دهد. اگرچه دولت عراق گفته است که ویزا لغو خواهد شد، اما این کار انجام نشده است.

او همچنین در حمایت از ائتلاف آمریکا صحبت کرد، اما گفت که حفظ استقلال برای عراق مهم است.

فرمانده ستاد مقابله عملیاتی با کرونا با اشاره به دستورالعمل جلسه چهل و یکم گفت: در این جلسه نتایج تعطیلات دو هفته ای نوروز و اقدامات انجام شده توسط دستگاه ها ارائه شد. به گزارش تلفات جانی و گزارش هایی از نظارت بر حمل و نقل و سایر جنبه های نظارت گزارش شده است.

وحیدی در عین حال افزود: بر اساس گزارش وزارت بهداشت، یک بیماری تحلیل‌برنده دیده‌ایم، اما نباید این بیماری را عادی جلوه دهیم و سفر باید با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی انجام شود.

وزیر امور خارجه در دیگر سخنان خود درباره ابطال مدارس و دانشگاه ها گفت: کار ارزشمند وزارت آموزش و پرورش و پرستاری و وزارت علوم در احیاء باید با توجه به برنامه درسی و در صورت وجود ادامه یابد. کمبود دانش آموز در مدارس موجود مدیریت مدارس قادر است کلاس را به تناسب ظرفیت خود به کلاس منتقل کند.

وی گفت: در نهایت مقرر شد اقدامات شدیدتر از حد لازم برای این بیماری انجام شود و وزارت بهداشت اقدامات لازم را برای بررسی ابعاد این بیماری انجام دهد.

[ad_2]

Cole Rasmussen

متخصص ترم بیکن عاشق معمولی قهوه. علاقه مند به مسافرت هاردکور ماون اینترنتی جذاب و ظریف. دانشجو.

تماس با ما