وزیر جدید ارتباطات وعده سرعت اینترنت را داد

[ad_1]

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: دولت اینترنت دنبال را قطع نمی کند.

به گزارش مهر، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در برنامه جهان آرا گفت: برای تامین اینترنت کشور مشکلی نداریم و در نبود امنیت از طریق دولت شکی نیست. ” در حال حاضر بخش مهمی از ارتباط دریایی ما با اینترنت جهانی قطع شده است اما به دلیل نگرانی های از پیش طراحی شده، کاربران از این موضوع اطلاعی ندارند. تا شهریورماه، ظرفیت کل اینترنت کشور 3 درصد افزایش یافته و سرعت نیز بهبود خواهد یافت. در طول دو سال گذشته، اینترنت به طور پیوسته توسعه نیافته است و مردم توانسته‌اند گوشی‌های خود را به اینترنت بیاورند، اما این شبکه محدودیت‌هایی دارد.

برنامه ما گسترش شبکه و پوشش 5 میلیون فیبر نوری در سه سال با سرعت چند صد مگابیت بر ثانیه است. سرعت اینترنت در ایران در گذشته کاهش نیافته است، اما به تناسب افزایش یافته است. ما از فناوری اطلاعات به عنوان یک فرصت استفاده می کنیم دولتی که می خواهد فیبر نوری را به خانه های مردم بفرستد، کم نمی آورد. در زمان تحویل کار 8000 پورت فیبر نوری در کشور وجود داشت و اکنون این عدد به یک میلیون و هشت عدد رسیده است. از ابتدای امسال در حوزه ارتباطات سیار افزایش تعرفه ای نداشتیم اما قیمت ثابت بود. در این حالت ما مجاز به تغییر قیمت کیسه های بسته بندی هستیم اما با افزایش تعرفه ها مخالفیم اما در صورت افزایش کیفیت.

وی افزود: شورای عالی فضا دستگاه های مجازی را موظف کرده است تا فضای امن و مفیدی را برای کودکان در اینترنت فراهم کنند. والدین می توانند با درج کد قانون اساسی، قرار دادن سیم کارت در اینترنت، محیط را ایمن کنند. یک میلیون سیم کارت کودک نیز ارائه شده است.

زارع پور تاکید کرد: من مسئول فیلترینگ نیستم، اما مسئول آن هستیم، به عنوان مثال برخی سایت ها و پلتفرم ها برای قسمت هایی از لایه فیلتر شده اند که باید حذف شود. ارتباط دولت با اینترنت قطع نیست، بلکه باید در بسترهای داخلی خودمان هم باشیم. من سال گذشته برنامه ای برای اصلاح دنبال داشتم، به مردم اطمینان می دهم که هیچ یک از سیاستمداران دنبال از اینترنت قطع نیستند، اما باید فضای امن و منظمی را برای فضای مجازی مانند همه جای دنیا ایجاد کنیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: تعرفه های پستی سالانه 5 درصد افزایش یافت در حالی که شرکت بر اساس درآمد و هزینه مدیریت می شد، افزایش قیمت را پرداخت کرده ایم، مبلغ را برمی گردانیم.

عنوان شده است: ارسال فوری پیام از طریق تمامی دستگاه های دولتی با سرشماری یکسان، در صورت داشتن نام واحد، یک عدد ارائه نمی شود. شبکه ملی اطلاعات بخشی از شبکه سرعت و امنیت نیست که خدمات متفاوتی به مردم ارائه دهد. در این شبکه دو غول درست کرده اند یکی برای مسئولان که امکان ندارد و یکی برای مردم که اگر انجام شود محفوظ می ماند!

[ad_2]

Aron Trujillo

نرد اینترنتی. ارتباط دوستانه مبشر قهوه. متخصص موسیقی بسیار متواضعانه. مدافع تلویزیون آماتور

تماس با ما