وزارت فناوری اطلاعات پیش نویس هنجارهایی را برای در دسترس قرار دادن داده های غیر شخصی کاربران صادر می کند

[ad_1]

دهلی نو: وزارت الکترونیک و فناوری اطلاعات (MeitY) پیش‌نویس چارچوب حاکمیت داده ملی را برای بسیج داده‌های غیرشخصی شهروندان برای استفاده توسط نهادهای دولتی و خصوصی برای بهبود خدمات منتشر کرده است. پیش‌نویس خط‌مشی راه‌اندازی برنامه مجموعه داده‌های هندی مبتنی بر داده‌های غیرشخصی را پیشنهاد می‌کند و به روش‌ها و قوانینی می‌پردازد تا اطمینان حاصل شود که داده‌های غیرشخصی و ناشناس از هر دو نهاد دولتی و خصوصی به طور ایمن توسط اکوسیستم تحقیق و نوآوری قابل دسترسی است.

راجیو چاندراسخار، وزیر امور الکترونیک و فناوری اطلاعات، گفت که چارچوب ملی حاکمیت داده برای استارت‌آپ‌های هوش مصنوعی (AI)، مؤسسات تحقیقاتی هوش مصنوعی و ادارات دولتی مورد توجه است.

او در توییتی نوشت: «چارچوب سیاستی آن است که برای تسریع در #اقتصاد دیجیتال 1 تریلیون دلاری # هند در حال توسعه است.

وزیر با درخواست از ذینفعان برای اظهار نظر در مورد چارچوب پیش نویس، گفت که چارچوب ملی حاکمیت داده همچنین دولت دیجیتال و دیجیتالی شدن دولت را با استانداردها، قوانین و دستورالعمل های مشترک برای ذخیره سازی و مدیریت داده ها در تمام بخش ها تسریع خواهد کرد.

در این پیش‌نویس آمده است که در طول همه‌گیری کووید-19، حکومت دیجیتال نقش مهمی در واکنش انعطاف‌پذیر هند به همه‌گیری و تأثیر آن بر زندگی، معیشت و اقتصاد داشت.

در دوران پس از کووید، دیجیتالی شدن دولت سریعتر شتاب می گیرد و تولید داده نیز به صورت تصاعدی در حال افزایش است که می تواند به نوبه خود برای بهبود تجربه و تعامل شهروندان با دولت و حکومت به عنوان یک «نگریک دیجیتال» استفاده شود.

داده‌های دولتی دیجیتال در حال حاضر به روش‌های مختلف و متناقض در نهادهای دولتی مختلف مدیریت، ذخیره و قابل دسترسی هستند، بنابراین کارایی حاکمیت مبتنی بر داده‌ها به دست می‌آید و از ظهور یک اکوسیستم نوآورانه علم داده، تجزیه و تحلیل و هوش مصنوعی به پتانسیل کامل خود جلوگیری می‌کند. پیش نویس گفته شد.

در این پیش‌نویس آمده است: «قدرت این داده‌ها باید برای دولت دیجیتال مؤثرتر، منفعت عمومی و نوآوری به کار گرفته شود، بنابراین نیازمند یک سیاست چارچوب ملی حاکمیت داده (NDGFP) است».

خط مشی پیشنهادی برای تمام ادارات و نهادهای دولتی قابل اجرا خواهد بود و قوانین و استانداردهای تجویز شده تمامی داده های جمع آوری شده و مدیریت شده توسط هر نهاد دولتی را پوشش می دهد.

پیشنهاد می‌کند همه مجموعه‌های داده غیرشخصی و داده‌ها و پلتفرم‌ها، قوانین، استانداردهای حاکم بر دسترسی و استفاده از آن توسط محققان و استارت‌آپ‌ها را پوشش دهد.

در این پیش‌نویس آمده است: «دولت‌های ایالتی باید تشویق شوند تا مفاد سیاست و قوانین، استانداردها و پروتکل‌های قابل اجرا را اتخاذ کنند».

این پیش‌نویس همچنین پیشنهاد می‌کند که یک «دفتر مدیریت داده‌های هند (IDMO)» زیر نظر شرکت هند دیجیتال ایجاد شود، که مسئول چارچوب‌بندی، مدیریت و بازنگری و بازنگری دوره‌ای این خط‌مشی خواهد بود.

در این پیش‌نویس آمده است: «IDMO مسئول تدوین قوانین، استانداردها و دستورالعمل‌ها تحت این سیاست است که به‌صورت دوره‌ای منتشر می‌شود». همچنین بخوانید: مرکز توسعه چارچوب برای بررسی بررسی های جعلی در وب سایت های تجارت الکترونیک

MeitY 11 ژوئن را به عنوان آخرین مهلت ارسال نظرات توسط سهامداران در مورد پیش نویس موجود در وب سایت خود تعیین کرده است. همچنین بخوانید: وزیر امور خارجه Nirmala Sitharaman، کمیسر عالی سریلانکا در هند در مورد همکاری اقتصادی گفتگو کردند[ad_2]

Kellen Odom

مدافع رسانه های اجتماعی گیک غذا. کاوشگر. علاقه مندان به تلویزیون پیشگام بیکن افراطی. کل نینجا اینترنت. تنظیم کننده.

تماس با ما