همه چیز درباره کلاهبرداری اینترنتی

نماد اتحادیه کسب و کارهای اینترنتی در کنار اینماد، در کار اینترنتی معتبر قرار میگیرد و سهم زیادی در اعتمادسازی کاربران از خرید و فعالیت در وبسایت مربوطه دارد. این نماد توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیک به یک کسب و کار آنلاین که با ضوابط مشخص و از پیش تعیین شده در حال فعالیت است، تعلق میگیرد. درعینحال این اتحادیه، یک سامانه کسب و کار اینترنتی است که برای شکایت از کسب و کارهای اینترنتی تشکیل شده است. باید در این سامانه کسب و کار اینترنتی حضور خود را در فضای مجازی و اینترنت به ثبت برسانند. این سامانه توانسته بخش قابلتوجهی از اعطای مجوز و رسیدگی به شکایات کاربران و مدیران وب­سایت­ها را به خود اختصاص داده است. بخش شکایت از کسب و کارهای اینترنتی به سایت اتحادیه متصل است. وی یادآور شد: کاربران محترم به هیچ عنوان به این دست پیامها که از طریق ایمیل یا پیامهای بخش گفتگوهای شبکه های اجتماعی ارسال میشود توجه نکرده و به پلیس فتا یا دادسرای جرایم رایانه ای مراجعه نکنند. زیرا موجب اعتماد بیشتر کاربران هنگام ورود به سایت و خرید از فروشگاه شما میشود.

با دریافت این نماد علاوه اینکه اعتماد کاربران و مشتریان به وب­سایت بیشتر جلب میشود، فروشگاه اینترنتی هم به رسمیت شناخته میشود. همچنین خریداران در صورت بروز اشکال در خرید یا محصول از امکان شناسایی مالک کسب و کار، گارانتی کالا یا دریافت خدمات پس از فروش و حفظ اطلاعات شخصی و مالی خود اطمینان حاصل میکنند. برای وبسایتهای فروشگاهی که اقدام به فروش کالا یا ارائه خدمات میکنند نیز تدبیری اندیشه شد. به گزارش جام جم آنلاین، سرهنگ علی محمد رجبی رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا با بیان اینکه پیامک شکایت پلیس راهور جعلی است، اظهار داشت: اخیرا پیامکی جعلی با عنوان شکایت پلیس راهور برای برخی از رانندگان ارسال شده است که در آن از شهروندان درخواست میکند جهت پیگیری موضوع وارد یک لینک جعلی شوند. برای بررسی کافی است روی لوگو نماد الکترونیک کلیک کنید تا بهصورت پاپ آپ باز شود و اطلاعات صاحبامتیاز را به شما نمایش دهد. توصیه ما هم به شما به عنوان یک مشتری این است که تمام نکاتی را که نام بردم در نظر داشته باشید مخصوصاً اگر قرار است کالایی گرانقیمت بخرید. اگر قرار صادره، قرار مجرمیت باشد و کیفرخواست صادر شده باشد، پرونده از دادسرا به دادگاه صالح ارسال میشود.

شکایت به پلیس فتا سایت

تمامی اطلاعات ثبت شده در این ستاد تحت نظارت و بررسی کارگروه تعیین محتوای مجرمانه قرار میگیرد. پس از تنظیم شکوائیه مربوطه اقدامات لازم برای یافتن مجرم صورت میگیرد. مهندسی اجتماعی به اقدامات فریب کارانه کلاهبردارن اینترنتی جهت به دست آوردن اطلاعات و داده های اشخاص گفته می شود. همچنین در سرورهای پرتال تمام اقدامات امنیتی لازم تعبیه شده و هیچ نگرانی بابت هک شدن و از دست رفتن اطلاعات وجود ندارد. روش دیگری برای کلاهبرداری اینترنتی وجود دارد که در آن نرمافزاری جعلی شبیه به نرمافزارهای پرداخت، طراحی میشود و زمانی انجام میشود که کلاهبردار بخواهد در ازای خرید یا خدمتی، مبلغی را برای شخص دیگری واریز کند؛ این نرمافزار رسید پرداخت و شماره پیگیری صادر میکند ولی در واقع هیچ مبلغی به حساب فرد قربانی واریز نمیشود. روزی که خداداد عزیزی در تلویزیون گفت جادوگر مایع بر جادوگر فوتی پیروز شد خیلی ها با توجه به لحن و سبقه خداداد، تصور کردند عزیزی شوخی می کند اما متاسفانه درباره لیگ برتر چیزهای می شنویم که اصلا شوخی نیست.به گزارش طرفداری، وقتی فدراسیون فوتبال هیچ ابایی از همکاری با رمال مقیم کلاک کرج ندارد و رییس فدراسیون که باید با این پلیدی ها برخورد کند، در برنامه امن تلویزیونی اش به صراحت می گوید هر کس نفس حقی داشته باشد و بتواند با نفس و قلمش به ما کمک کند، استقبال می کنیم نتیجه اش همین است که مدعیان رمالی و جادوگری به سمت باشگاه های ما هجوم می برند!

قوانین شکایت در پلیس فتا

این اتحادیه بر فعالیت صنفی کسب و کار اینترنتی نظارت و از طریق کارگروههای مختلفی که در آن تشکیل شده، اقدام به صدور پروانه کسب برای آنها میکند. برای شکایت از کسب و کار اینستاگرامی باید به پلیس فتا با مدارک مستدل و ارائه محتوای پیامهای ردوبدل شده مراجعه کرد. پلیس فتا چیست ؟ اعضای سه باند که با ترفند «ارسال پیامک با عنوان سامانه ثنا قوه قضائیه» حساب بانکی افراد را خالی می کردند از سوی پلیس فتا دستگیر شدند. قبل از آن که جرم کلاهبرداری از طریق پیامک را تعریف کنیم، در ابتدا، لازم است جرم کلاهبرداری را بررسی نماییم. مهمترین اصل استفاده از فضای مجازی برای مبادلات مالی و اقتصادی، ایجاد امنیت شبکه برای پرهیز از افتادن در دام کلاهبرداری های سایبری مانند فیشینگ است. نکته :گاهی قربانی فیشینگ صرفاً مالی از دست نمی دهد، بلکه با انجام عملیات پیچیده ای توسط کلاهبردار، پول را از حساب قربانی اول برداشت، و در حساب قربانی دیگر واریز می کند که در این صورت قربانی اول خود در مظان اتهام کلاهبرداری قرار می گردد و ممکن است موجبات کیفری ایشان را فراهم کند. باید تحت نظارت اصناف موردنظر خود قرار بگیرد. در صورت بروز مشکل، صاحب کسب و کار آنلاین میتواند مشکل صنفی خود را از این طریق ساماندهی کند.

فرم ثبت شکایت پلیس فتا

برای کسانی که هر گونه نگرانی در مورد دقیقا کجا و همچنین راهنمایی در مورد چگونگی استفاده از شکایت پلیس فتا چند روز طول میکشد ، شما احتمالا می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم