هفت سال بعد، هفتمین مدال طلای ایران از المپیک لندن به تهران می رسدفرار کن حمید سجادی وزیر ورزش، جوانان و سید رضا صالحیامیری رئیس کمیته ملی المپیک که در لوزان سوئیس حضور داشتند با هدیه ای قابل توجه از سوی ستاد کمیته بین المللی المپیک بازگشتند. آنها با توماس باخ، رئیس IOC و مدیران کمیته بین المللی المپیک (IOC) دیدار کردند تا با کمیل قاسمی دارنده مدال طلای سوئیسی به تهران بازگردند.

به گزارش فرارو، کمیل قاسمی با کسب مدال برنز وزن 120 کیلوگرم در بازی های لندن 2012 آزاد شد.کمیته ملی المپیک.

به این ترتیب پرونده ایران در المپیک لندن با هفت مدال طلا به دست آمد. این یکی از بهترین نتایج تاریخ ایران در دوره های مختلف المپیک است.

روایت نتایج المپیک ایران در لندن سنتی جالب و خواندنی است. ایران در چهار سال المپیک لندن را با چهار مدال طلا به پایان رساند. البته کسب چهار طلا نیز در همان زمان اتفاق مهمی بود. اما هیچ کس فکر نمی کرد که این عدد در نهایت به هفت طلا تبدیل شود. ماجرا از این قرار است که در سال‌های بعد از المپیک لندن، بررسی‌ها نشان می‌دهد که ورزشکاران به شدت دوپینگ می‌کنند و به این ترتیب سه ورزشکار ایرانی دیگر به مدال طلا اضافه شده‌اند.

یکی از جالب ترین تصادفات برای سعید محمدپور. تیم وزنه برداری وزن 5 کیلوگرم ایران در بازی های المپیک پنجم شد. اما چند سال بعد مشخص شد که چهار نفر اول دارای اضافه وزن و دوپینگ بودند و به این ترتیب مدال طلای المپیک را کسب کردند.

در پنجمین سال بررسی کمیته ضد دوپینگ کمیته بین المللی المپیک، آرتور تیمازوف، قهرمان سرشناس ازبکستان، متهم به استفاده از ماده استانبول استانبول و “طلای المپیک” و در نهمین سال (پکن) شد. ) و دوم (لندن) و دور دوم داویت مدزمناشویلی، کشتی گیر گرجستانی که نایب قهرمان شد و مثبت اعلام شد. بر اساس اعلام اتحادیه جهانی کشتی با حذف مدال ها، کمیل قاسمی از ایران به مدال جدیدی دست یافت.

سومین مدال ایران به نواب نصیر شلال رسید. چرا تست دوپینگ اوکراین و وزنه برداری وزن 5 کیلوگرم اوکراین مثبت اعلام شد و به همین ترتیب مدال نقره نواب نصیر شلال به طلا تبدیل شد که در نهایت در جایگاه دوازدهم ایران قرار گرفت.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم