هشدار: در حال حاضر درباره پمپ چه کاری می توانید انجام دهید

چرا که پمپ مایع را فشرده نمیکند بلکه مقداری انرژی به مایع انتقال میدهد. هنگامی که مایع در محفظه دچار کاهش سرعت شود، مقداری از انرژی جنبشی تبدیل به نیروی فشاری خواهد شد. در هنگامی كه چرخ دندهها از مقابل فضای ورودی عبور میكنند مقداری مایع بین دندهها محبوس میشود و در جهت چرخش دندهها که در جهت عكس همدیگر است بطرف خروجی رانده میشود. مایع وارد شده به پمپ با دندانهای چرخان یا دندهها محصور شده و به سمت تخلیه منتقل میشود. پمپهای دیسک توخالی: (همچنین بهعنوان پمپهای دیسک خارج از مرکز یا پمپهای دیسکی چرخشی توخالی شناخته میشوند)، مشابه کمپرسورهای پیمایشی، دارای یک روتور استوانهای هستند که در یک محفظه دایرهای محصور شده است. پمپ سانتریفیوز یا گریز از مرکز: پمپ سانتریفیوز یا گریز از مرکز از یک پروانه چرخشی برای انتقال آب به داخل پمپ و تحت فشار قرار دادن جریان تخلیه استفاده می کند. اما اولین استفاده از پمپ مدرن به گردش آب در موتورهای بخار بر میگردد.

توضیح: برای اندازهگیری فلوی جریان عبوری از یك لوله میتوان با استفاده از اندازهگیری هد دینامیكی و بدست آوردن سرعت سیال و با دانستن سطح مقطع، مقدار فلوی جریان را بدست آورد. درواقع بهوسیله پمپ میتوان سیالات غیرقابل تراکم را از یک نقطه به نقطهای دیگر جابجا کرد. طرز کار پمپ های جابجایی مثبت به این صورت است که مایع را از منبع به یک مخزن می رسانند، سپس آن را به نقطه خروج انتقال می دهند. دبی پمپ آب: پمپ اب با استفاده از انرژی کار میکند بنابراین پارامترهایی دارد که میزان توان و ظرفیت آن را مشخص میکند. از آنجا که این موتورهای احتراق برای نیاز به تزریق مداوم آب جدید طراحی شدند، برای به حداقل رساندن میزان اتلاف آب مهندسی نشده بودند.

اما از آنجا که بیشتر ساختمانها چند طبقه هستند باید یک پمپ با توان بالاتر را انتخاب کنید. پمپ پیستونی با محرک هیدرولیک نسبت به مدل های برقی ظرفیت تحویلی بالاتر و ابعاد فشرده تری دارد و برای مواد با ویسکوزیته متوسط به کار می رود. پمپ های سانتریفیوژ برای کارکرد بهتر باید آماده کار شوند یا با مایع پمپاژ پر شوند. این نوع انرژی در اثر اختلاف سطح مایع از یك سطح مبنا (سطح كره زمین) حاصل میشود. پمپهای بلند کاست تهران با بهترین راندمان و کیفیت و با مرغوبترین مواد اولیه در سطح کشور(با دو سال گارانتی و ده سال خدمات پس از فروش) در دسترس همگان قرار داده و اولین شرکت صادر کننده پمپ (www.webdarsi.ir/%d9%be%d9%85%d9%be-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d9%85%d8%a8%d8%aa%d8%af%db%8c%d9%87%d8%a7-%d9%88-%d9%87%d9%85%d9%87-%d8%af%db%8c%da%af%d8%b1%d8%a7%d9%86/) سیرکولاتور به خارج از کشور میباشد. اگر شما نیز دوست دارید تا یکی از باکیفیت ترین و پرکاربردترین انواع پمپ های آب را برای ساختمان مسکونی خود، تهیه کنید، بهترین پیشنهاد ما برای شما، همین مدل از پمپ های آب می باشد. این نوع پمپ ها غالباً جهت سیرکوله آب مورد استفاده قرار می گیرند.

4- پروانه های پمپ: تامین انرژی مورد نیاز برای سیال. برای محاسبه كاهش انرژی به علت وجود اصطكاك بین لایههای سیال و ذرات سیال با جداره از فرمول دارسی استفاده میشود كه دران f ضریب اصطكاک،L طول مسیر، V سرعت سیال و D قطر لوله است. تغییر حجم محفظه سیال به طور متناوب بین خطوط لوله فشار و سیستم مکنده رخ می دهد . دراین نوع پمپ ها معمولا مایع از دو طرف وارد رتور شده و از مركز آن خارج میشود (عكس آن نیز امكان پذیر است) ولی سعی براین است كه مایع از طرفین رتورها وارد پمپ شود و از وسط آنها خارج شود تا فشار روی پكینگ ها ( آب بندها ) فشار ورودی پمپ باشد زیرا عكس این حالت باعث اعمال فشار خروجی روی سیستم آب بندی پمپ میشود و باعث كاهش طول عمر مكانیكال سیل یا پكینگ و خرابی زودرس آنها میشود. افت های ناشی از نشتی های داخلی: این تلفات انرژی دراثر نشتی های داخلی ایجاد میشود و به این معنا است كه پس از اینكه فشار سیال بالا رفت بایستی از نشت سیال فشار بالا به قسمت كم فشار جلوگیری نمود كه در عملا این كار بسته به نوع پمپ بوسیله رینگ های پیستون در پمپ های رفت و برگشتی و Wearing Ring در پمپهای گریز از مركز انجام میشود.

پمپ های جابجایی مثبت را می توان به دو دسته اصلی تقسیم نمود : رفت و برگشتی و دوار. لوب پمپ (اکسترودر) نیز جز پمپهای جاگذاری مثبت هستند که در صنایع غذایی و شیمیایی، بهداشتی، دارویی و بیوتکنولوژی استفاده میشوند. یک پمپ صنعتی عموما برای انتقال انواع مختلفی از محصولات، شامل آب، مواد شیمیایی، نفت، فاضلاب، روغن، لجن، دوغاب و یا مواد غذایی به کار میرود. در برخی کارخانه های شیمیایی، 90% پمپ های بکار رفته، پمپهای سانترفیوژ هستند. پمپهای سانترفیوژ برای جریان های بالا مناسباند و می توانند با مایعاتی با ویسکوزینهی پائین کار کنند. از آنها برای پمپاژ منابع آب در ساختمان ها به کار گرفته می شود و با سیستم های پنوماتیک و جایی که نیاز به ارتفاع مکش نیست سازگار هستند. در ادامه انواع پمپ آب که برای حفظ یک سیستم آب کارآمد و قابل اعتماد برای خانه شما مفید هستند را معرفی خواهیم کرد. در آن زمان پمپهای سیل کربنی توسعه یافتند که دیگر نشتی قابل توجهی نداشتند. و همچنین قطعات آن به آسانی تعویض می گردد.

پمپ آب معمولاً در محل های ساختمانی برای آبگیری یا جا به جایی آب اضافی انباشته شده استفاده می شود. در سایت مجموعه تخصصی دماتجهیز، اطلاعات فنی ده ها مدل از انواع پمپ آب و آبرسانی از برندهای معتبر با گارانتی اصلی، جهت برخورداری شما عزیزان از حس خوب خرید بهینه و هوشمند ارائه گردیده است. آیا می دانید که برای خرید یکی از بی نظیرترین این محصولات بایستی از کجا اقدام کرد؟ اگر در هنگام خرید از قیمت صرف نظر کنید.

هندل آن را نیز موقع خرید یکبار امتحان کنیم و بکشیم تا مطمئن شویم مشکلی ندارد. شما هم می توانید قبل از خرید پمپ آب مورد نظر خود در مورد برخی از برندها اطلاعات بیشتری را به دست آورید. به این قطعه شیر یک طرفه نیز می گویند که مابین چاه و پمپ آب قرار میگیرد. پمپ آب شناور نیز در دسته مدل های سانتریفیوژ قرار داشته و با نام های دیگری از جمله پمپ چاه عمیق یا آبیاری شناخته می شود. همچنین از آنها برای پمپاژ آب چاه های خانگی و افزایش فشار آب در خطوط لوله های آب مصرفی استفاده می شود.

مثلا در کشور ما دسترسی به بنزین آسانتر از سوختهای دیگر است و گازوئیل از لحاظ قیمت به صرفهتر است و اگر از موتور پمپ زیاد استفاده میکنیم بهترین گزینه موتور پمپ آب کشاورزی دیزلی است. خریدهای اینترنتی این فرصت را برای شما می دهند که بتوانید با خیال راحت محصولات مختلف را با یک دیگر مورد مقایسه قرار دهید و از این طریق یکی از بهترین آن را تهیه و خریداری کنید. پروانه های شعاعی(radial): این پروانه ها در پمپ جریان شعاعی استفاده میشوند، آب از مرکز پروانه وارد شده و در امتداد پروانه شتاب می گیرد تا از طریق نازل تخلیه شود. مهمترین کاربرد پمپ آب صنعتی محیطی در آبیاری چمنها و محصولات کشاورزی است. قرار دارند سرعت كم باشد زیرا تمامی افت فشار های ناشی از اصطكاك و اغتشاشات با مجذور سرعت متناسب است به عبارت دیگر اگر سرعت سیال دو برابر شود، افت فشار ایجاد شده در سیال چهار برابر خواهد شد.

این نوع پمپها در تمام شاخههای صنعت بكار میروند زیرا دارای راندمان، استحكام و قابلیت اطمینان خوبی بوده و توانایی پمپ كردن مواد خورنده و در بعضی موارد مواد شیمیایی خورنده را نیز پمپ کشاورزی – https://upsanat.ir/product-category/pump/agriculture/ – دارند. لوب پمپ:Lobe Pump عملآ از این نوع پمپ ها برای سرویس های خدمات و کاربری های بهداشتی مثلا صنایع غذایی و صنایع نوشیدنی استفاده میشود.باید توجه داشت كه نباید در حالی كه لوله خروجی این نوع پمپها بسته است آنها را راه اندازی كرد زیرا باعث بالارفتن فشار بیش ازحد در خروجی پمپ شده و به همین علت تعبیه یك شیر اطمینان در خروجی آنها ضرورت دارد.

Claudia Larsen

پیشگام وب. خالق حرفه ای درونگرا. پزشک آبجو. شیطان متعصب تلویزیون.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency channelGuide to buying household appliancesدانشگاهdigital currency tutorial