نوحه برای احوال «یوحنا»پرسپولیس امروز باید یک هفته دیگر به مصاف هفدهمین دوره لیگ برتر برود تا نیم فصل جدیدی از مبارزه را برای دفاع از عنوان قهرمانی تجربه کند.

به گزارش مشرق، تیترهای تهرانی که در پنج فصل اخیر به هیچ تیمی فرصت نمایش نداد، در شرایط نداشتن رئیس و رقیب دیرینه یعنی استقلال سه امتیازی را نباید نادیده گرفت. بالاتر از آنها پرسپولیس و سرپرست آن، یحیی گل محمدی، سرپرست این تیم امیدوار بودند که نساجی را در قالب و بستر دیگری تغییر دهند. حداقل او در این جلسه دوستی داشت که خریدهای زمستانی خود را به نمایش گذاشت تا نشان دهد که هنوز برای کسب عنوان قهرمانی در لیگ خوش شانس است.

اما شرایط برای پرسپولیس یکی از آنها و سرپرست این تیم، دیگری خوب پیش نرفت و باید با همان حرف های نیمه تمام شروع کنند. در واقع می گویند پرسپولیس به جز احمد گوهری دروازهبان تا انقلاب زمستانی هیچ چیز دیگری نخریده است. با این حال، اگر حتی پس از پایان مهلت قانونی، زمانی برای خرید باقی مانده باشد، برای بازی در بازی امروز با گزینه انجام یک بازی جدید خیلی دیر است.

پیش‌بررسی مسیر پرسپولیس را ادامه دهید اما باید از چند هفته قبل و طبق مشخص‌شده بعد از بازی با فولاد اجتناب کنید. یحیی گل محمدی پس از اینکه مشخص شد هدایت پرسپولیس در لیگ شانزدهم را برعهده دارد، از سمت خود در سماتش استعفا داد و گوشی او نیز از او گرفته شد. وی از برآورده نشدن نیازهای بازیکنان و کادر فنی در این پادگان گلایه کرد.

یحیی استعفانامه را به افشین پیروانی به عنوان سردبیر و رضا درویش به عنوان سردبیر نوشت. اما پس از پیگیری های فراوان و البته انتظار، یحیی گل محمدی این پیشنهاد را پذیرفت و به پرسپولیس بازگشت اما انبار برای بازگشت او سه شرط گذاشت. سه شرط یحیی این بود: دستمزد تا 50 درصد مبلغ قرارداد را به بازیکنان بپردازد، طبق نظر کادر فنی بازیکنان را بخرد و زمین تمرینی مناسب را فراهم کند. از سه شرط یحیی تنها شرط آخر محقق شد و به گفته این مربی دو شرط دیگر نیز به موقع محقق خواهد شد. با این حال، در پایان روز، یحیی متوجه شد که همه چیز طبق برنامه پیش نمی رود. لیست 12 نفره تیم مدیریتی پرسپولیس برای تقویت این تیم در نهایت با اعتراض مواجه شد و گفته شد که حتی 10 درصد از بازیکنانی که درخواست کرده بودند سرویس داده نمی شود. بدترین سناریو برای سرمربی پرسپولیس که لیست فرعی یا بازگشتی را مشخص نکرد، وضعیت ارتش سرخ است که حساسیت بیشتری نسبت به چیزی که می تواند تهدید آمیز باشد، است.

در این بین پرسپولیسی ها با دو بازیکن به مهلت دو روزه رضایت دادند اما یحیی گل محمدی با این لیست موافقت کرد اما هر دو در ثانیه های آخر از پرسپولیس کنار رفتند. مهم ترین نکته درباره حضور احتمالی بازیکنان برزیلی در این تیم بود گل محمدی مدت ها پیش به مهاجمان خارجی علاقه نشان داده بود و همچنین جذابیت اولیه را برای مهاجم برزیلی فراهم کرده بود. مدیرعامل پرسپولیس گفت: مذاکرات با این طرف مثبت بوده اما مبلغ 500 هزار و 500 هزار تومانی که دادگاه برای صدور رضایت نامه مطالبه کرده بود منجر به ادامه مذاکرات شد.

در این زمینه نباید صحبت های رضا درویش را ساده انگاشت، زیرا ممکن است تامین 500 500000 تومانی که به عنوان منفعت شخصی تلقی می شود، مشکل باشد. هر پولی داشته باشی، 100 میلیون تومان از قبض را با مهربانی در اختیار این سه نفر قرار دادیم!

در شرایطی که احوال یحیی را مانند عزاداری غم انگیز نمی کند، همین گونه است.» خانه ای که 100 میلیون تومان ندارد، چند صد هزار دلار برای جذب ندارد و این خانه برای یحیی گل محمدی از لیست 12 نفره پنج یا شش نفره چطور است؟ اینها تنها بخشی از ابزارهای هدف گذاری است که شاید سرپرست پرسپولیس از آن مطلع باشد. پرسپولیس در این میان یحیی گل محمدی را از لیست ثانویه خرید یا از لیست اصلی یا نه (باز هم تا زمان نگارش این مطلب) که خیال رقبا راحت بود.

جنگ سالاران رشید تظاهرات و تولد جهان و استقلال را بدون هیاهو جذب کردند و در صلح صالح حردانی از فولاد و عزیزبک امانوف از لوکوموتیو ازبکستان تا تهران ترکیب تیمش را تقویت کردند. آنچه در نیمه راه بود اتفاقاً یحیی گل محمدی وجه اشتراک چندانی ندارد. یا به خاطر مشروطیت، به خاطر دادن و گرفتن، یا به خاطر قتال و جنگیدن.

انتخاب اول در این بخش چندان کاربردی نیست. پس باید به سراغ آشکارساز دوم برویم. جان علیرغم خریدهایی که در تبستان انجام داد، آنقدر از آنها در ترکیب استفاده نکرد تا کاری را که قبل از ترکیب فصل در پرسپولیس به جا مانده بود، خوشایند کند. او همین بغض را داشت، تیم نیمه دوم دور دوم جدول و در چند قدمی استقلال و هنوز شانس بیشتری برای رسیدن به عنوان قهرمان و دفاع از این عنوان دارد.

شاید یحیی به این نکته اشاره کرده باشد که این روزها بیش از هر چیز به حکمت مربیگری برای قهرمانی نیاز دارد. این مورد ممکن است در اوایل قسمت گزارش شده باشد و نباید دست کم گرفت. بر خلاف آنچه در گذشته گفته می شد، مدتی است که در شرایط سختی به سر می برد.

البته کار سخت مقابل حریفانی مانند استقلال، سرباز، گلدسته و فولاد که خریدهای خوبی هستند، بسیار سخت است، اما تجربه پیشکسوتان پرسپولیس در راه قهرمانی، برندی است که در صورت استفاده درست، می تواند بسیار ارزشمند باشد. .

Erica Ferrell

نینجا موسیقی غرور آفرین. حل کننده مشکل متخصص حرفه ای سفر. دردسر ساز. ارتباط گر مشتاق

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliancesدانشگاهdigital currency tutorialdigital currency channel