نقش «بند عباس آباد» در بازار خدور!


فرارو- این روزها بازار خودروهایی با لبه های نازک و کلفت دست و پای بسیاری را نرم می کند، تغییر در نحوه شروع قرعه کشی آغاز شد چرا که برخی از اخبار مربوط به شکسته شدن اطلاعات بود. در همین راستا برخی رسانه ها از «بند عباس آباد» در بازار خودرو رونمایی کرده اند.

به گفته فراریان، فعالیت این باند در این مدت در بازار خودرو حتی صدای وزیر را نیز خاموش کرد، فاطمی امین درباره این باند گفت: فعالیت باید بررسی شود. البته با نظارت بیشتر می‌توانیم این مشکلات را حل کنیم.»

بر اساس اخباری که در رسانه ها مبنی بر فعالیت این باند منتشر شده است، این باند علاوه بر دستکاری در نتایج قرعه کشی خودرو، با ایجاد کانال های متعدد تلگرامی و درج آگهی خرید رفرنس ها به دفاع کامل از قرعه کشی خودرو پرداخته است. قرعه کشی در این زمینه.خدور را به بهم بهم است. حال باید دید در کے تستمین به به کریں

تشکیل ریشه
فربد زاوه كرشناس بازار خودر در گفتگو با فراریان وی با اشاره به اینکه دلیل تشکیل «بند عباس آباد» یا سایر دلالان در بازار خودرو نیست، گفت: در یک دهه اخیر در همه بازارهای اقتصادی کیشورمان شاهد چنین باندهایی بودیم که وقتی او را اعدام کردند، سکه شد. حدود سه میلیون تومان، اما الان سکه بیش از پانزده میلیون تومان است، یعنی سکه بیش از 5 برابر مقدار است.

وی افزود: چنین وضعیتی در بازار خودرو نیز حاکم است و تا زمانی که بستر لازم را برای فعالیت دلالان و دلالان فراهم نکنیم، طبیعتا باند عباس آباد و سایر دلالان در بازار سرمایه ظاهر خواهند شد، بنابراین جای تعجب نیست من که شرط بازار خودکار बह चिन जबादी शुद शूड शूड शूड शूड शूड ، अज दे जीबर ब गिज ब ब व व व फुद फुद फुद फुद फुद फुदार होडोर शोड़ ، बहे बेड बेड बेड बेड बाइड ब अधिल क क क क क क क क क क क बेड बेड बेड बेड बेड बेड बेड बेड बेड बेड बेड बेड बहे ब ब ब व व व व व व व ब ब ब ब ब ब ब ब बेड बेड बेड बेड बेड बेड बेड बेड बेड बेड बेड बेड बेड दे जीब जीब जीब जीब जीब जीब जीब जीब जीब जीब जीब जीब जीब जीब जीब जीब जीब जीब जीब जीब जीब जीब जीब जीब जीब जीब

زاوه گفت: تا زمان مداخله دولت در صنعت خودرو و ادامه قرعه کشی خودرو، دلالان در حوزه های مختلف در این بازار حضور پیدا می کنند. دولت چه متشکل یا متشکل و چه متفاوت، باید در سیاست های اقتصادی خود تجدید نظر کند، در غیر این صورت وضعیت بازار بدتر می شود.

این کارشناس صنعت خودرو افزود: البته این نکته باید مورد توجه قرار گیرد، تا زمانی که با عملکرد نامناسب دولت در حوزه سیاست گذاری اقتصادی مواجه هستیم، چنین وضعیتی همچنان در بازارهای مختلف تکرار می شود. در صورت حرکت به سمت چاپ پول و افزایش نقدینگی در جامعه، طبیعتا این موضوع باعث سردرگمی در بازارهای مختلف سرمایه می شود.

وی ادامه داد: از سوی دیگر سیاست نظام مند قیمت گذاری که بارها با شکست مواجه شده است، منجر به حضور بسیاری از باندهای عباس آباد در بازارهای مختلف شده است، بنابراین تا زمانی که به سازوکار بازار احترام بگذاریم و اقتصاد نظام مند را پیش ببریم، این پایان کار است. اقتصاد با قوانین خودش به ما هشدار می دهد و اوضاع همینطور است که می بینید.

زاوه بیان داشت: دولت باید از اصول غلط خود دست بردارد، اصولی که سال‌ها دولت‌های مختلف اصرار داشتند که آسیب‌های بزرگی به کشور وارد کنند، بدون توجه به سخنان کارشناسان، در حال حاضر نیز در بازار خودرو، قیمت خودرو نیز یکسان است، صدای مصرف کننده و تولیدکننده به گوش می رسد، تنها راه حل موجود برای برون رفت از این وضعیت تعیین قیمت خودرو در بازار حاشیه است.

وی خاطرنشان کرد: اگرچه ممکن است این امر به ویژه در کوتاه مدت عواقبی برای مصرف کننده داشته باشد، اما در بلندمدت می توان انتظار داشت که بهبود یابد. در چنین سطحی نیز باقی نماند.

نقش «بند عباس ایاد «در بازار خدورراه حل حل معضل دلالي در بازار خدور چيست؟
سعید مدنی سرمربی سایپا است گفتگو با فراریان وی در پاسخ به فعالیت دلالان در بازار خودرو با عنوان «بند عباس آباد» گفت: ریشه همه این رفتارها قیمت گذاری دستی است که سال هاست در صنعت خودرو اجرا می شود و علیرغم اینکه کاستی ها وجود دارد. این کار بارها به خودی ها و مسئولان دولتی تذکر داده شده است، اما همچنان می بینیم که این نگرش همچنان نادرست است.

وی افزود: در حالی که دولت برای آزادسازی قیمت ها در بازارهای مختلف گام برمی دارد، اصرار بر قیمت گذاری سفارشی در صنعت خودرو قابل درک نیست، اینکه دولت به سمت آزادسازی قیمت ها در همه بازارها حرکت می کند، اما چرا این سیاست در بازارها اجرا نمی شود. بازار خودرو مشکوک است

مدنی گفت: بازار خودرو در کشور تنها بازاری است که حاشیه سود دارد و میلیونی برای خرید خودرو تشکیل می شود، زمانی که خودروساز چند هزار خودرو ثبت نام می کند تقاضای چند میلیونی وجود دارد، افراد مختلف هستند. کسانی که به اینجا می آیند، تا زمانی که چنین بستری را فراهم نکنیم، نباید انتظار داشته باشیم که افراد جامعه، چه به صورت گروهی و چه فردی، برای کسب درآمد بیشتر در این وادی جلو نیایند.

وی افزود: اگر بخواهیم فساد، فساد و این گونه بازی ها را در صنعت و بازار خودرو از بین ببریم، تنها راه، قرعه کشی و تعیین قیمت خودرو در بازار حاشیه است، برخی دیگر برای صنعت خودرو نسخه می نویسند. اما هیچ دردی را دوا نمی کنند.

این کارشناس صنعت خودرو افزود: وقتی فردی بتواند در قرعه کشی برنده شود و چند ماهه حق خرید و فروش خودرو را بگیرد، طبیعی است که چنین سودی داشته باشد، این وضعیت ایجاد می شود و باندهایی برای نفوذ به این سیستم شکل می گیرد. بنابراین به جای تلاش برای مقابله با مشکل این باندها و افراد، باید منبع را رفع کنیم.

مدنی ادامه داد: در حال حاضر به عنوان مثال برای یخچال قرعه کشی صورت نمی گیرد که قیمت یخچال درب کارخانه و حاشیه بازار یکسان است، همچنین مانند سایر بازارهایی که در کشور وجود دارد. فقط خریداران واقعی خودرو مورد نیاز خواهند بود و هیچ کس برای کسب سود در قرعه کشی خودرو شرکت نخواهد کرد.

Nigel Riley

تمرین کننده موسیقی دوستانه. گیک هاردکور توییتر. بیکن پژوه. متخصص زامبی برنده جایزه.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency channelGuide to buying household appliancesدانشگاهdigital currency tutorial