نام خود را به صورت رایگان به ماه بفرستید!


در رفتن ناسا قصد دارد اولین ماموریت فضایی خود در تاریخ، “برنامه آرتمیس” را برای پرتاب اولین ماموریت فضایی به فضا بفرستد. آرتمیس I. در چند ماه آینده عملیاتی شود. اما جدای از اهمیت این برنامه فضایی، ناسا اقدام جالبی در تهیه این وب سایت برداشته است تا همه مردم جهان داوطلبانه نام خود را در آن ثبت کنند تا این نامه ها از طریق این پرواز فضایی در ماه جاری ارسال شود. به عبارت دیگر، شما به سادگی می توانید نام خود را در هوا قرار دهید.

طبق گزارشات فرارو، سفر در فضا اغلب برای ما کاری غیرممکن به نظر می رسد، هرچند که بدون شک دوستانی برای تجربه چنین سفری هستیم. در چند سال گذشته، غیر فضانوردان به خارج از زمین سفر کرده اند، اما این افراد به قدری ثروتمند شده اند که تعداد آنها هرگز از دو انگشت تجاوز نکرده است. همین موضوع در مورد فوریت نیز صدق می کند، سفر در فضا برای افراد عادی و غیرمتخصص حداقل به یک مشت دست نیاز دارد، اما آیا راهی وجود دارد که ما هیجان حضور در فضا را تجربه کنیم؟ شاید بتوانیم بنای یادبودی از خودمان را در فضا قرار دهیم و چیزی شبیه بنای یادبود را در گوشه و کنار طبیعت بنویسیم که حضورمان را در آنجا مشخص کنیم. گویی اکنون ناسا چنین موقعیتی را برای ما فراهم کرده است تا این بار حافظه خود را به جای آن در فضا قرار دهیم.

برنامه آرتمیس ناسا یک برنامه فضایی بین المللی است که هدف آن فرستادن انسان ها از جمله اولین زن و اولین فرد رنگین پوست به ماه است. هدف نهایی این برنامه تا ماه قطب جنوب گسترش می یابد و زمان اجرای آن 5 سال خواهد بود. این پروژه توسط ناسا و شرکت‌های خصوصی هوافضا با همکاری آژانس فضایی اروپا، آژانس فضایی اروپا، نیروی هوایی ژاپن، آژانس فضایی کانادا، آژانس فضایی ایتالیا، آژانس فضایی استرالیا، آژانس فضایی استرالیا و آژانس فضایی بریتانیا، امارات متحده عربی و امارات متحده عربی برزیل در حال حاضر اجرا دارد. هدف نهایی این پروژه حضور دائمی انسان در کره ماه، ایجاد فضای مناسب برای فعالیت شرکت های خصوصی در ماه و در نهایت ایجاد پایگاه دائمی برای سفر به مریخ است. ناسا به این پروژه متعهد است، اما امیدواریم همکاری های بین المللی در دستیابی به اهداف بلندمدت پروژه موثر باشد.

Artemis همچنین یک آزمایش پرواز غیر خدماتی برای برنامه Artemis ناسا است. این اولین پرواز با سیستم فضایی مافوق صوت (SLS) و اولین پرواز Orion MPCV است. در ایالات متحده، فضاپیمای 39B (LC-39B) در مرکز فضایی ایالات متحده انجام خواهد شد که احتمالاً در تبستان خواهد بود. در این ماموریت، یک فضاپیمای اوریون در یک ماموریت 4.5 روزه که 3 روز در ماه در مدار اطراف روتوروا خواهد بود، به فضا منعکس خواهد شد. این ماموریت، فضاپیمای اوریون و پرتاب سیستم شاتل فضایی برای پروازهای خدماتی، در حال آزمایش است که با دومین آزمایش ماموریت شاتل فضایی اوریون و ماموریت آرتمیس آغاز می شود. فوریت پرتاب Orion and Space System (SLS) برای اولین بار از شاتل فضایی ناسا در فلوریدا، همه نگاه ها به 39B تاریخی خواهد بود. این ماموریت تعهد و توانایی ما برای افزایش حضور انسان در عرض چند ماه و بعد از آن را نشان می دهد.

اکنون که به طور مختصر با این برنامه فضایی و مأموریت های فشرده آن آشنا شدید، احتمالاً متوجه خواهید شد که نام شما در پروژه ای که به نظر شما مهم است اهمیت دارد و مهمتر از آن رایگان بودن آن است. در صفحاتی که ناسا برای ثبت نام افراد رایگان ارائه کرده است، پس از ثبت نام از شما خواسته می شود که کارت پرواز خود را ثبت کنید تا در آینده بتوانید از آرتمیس و البته نام خود در فضا استفاده کنید. ناسا این نامه ها را در حافظه ذخیره می کند و همراه با آرتمیس به فضا ارسال می کند. برای تکمیل ثبت نام می توانید مراحل زیر را وارد کنید:

. شروع به کار در صفحه ثبت نام در برنامه Artemis ناسا، اینجا کلیک.

نام خود را به صورت رایگان به ماه بفرستید!  (لینک ثبت نام)

. هنگامی که صفحه مشاهده می شود، با پوستر رسمی آرتمیس مواجه می شوید. هرچه نشانگر کمتر باشد، کادر کوتاهتر باشد، کادر بیشتر با آن مواجه می شود. این فرم با کارت اطلاعات پرواز شما مرتبط است.

نام خود را به صورت رایگان به ماه بفرستید!  (لینک ثبت نام)

. نام کوچک را در کادر اول و نام خانوادگی را در کادر دوم وارد کنید. برنامه سوم مربوط به ثبت یک پین کد است که باید بین 2 تا 3 کاراکتر داشته باشد. برای اینکه بتوانید در آینده به کارت پرواز خود دسترسی داشته باشید به پین ​​نیاز دارید.

. تبریک می گویم! پس از ثبت نام در مرحله قبل، یک کارت پرواز در این قسمت برای شما صادر می شود که حاوی نام شما و یک کد QR است. با کلیک بر روی این کارت می توانید آن را دانلود کنید.

نام خود را به صورت رایگان به ماه بفرستید!  (لینک ثبت نام)

به همین ترتیب نام شما در برنامه آرتمیس ناسا ثبت می شود و به فضا می رود. بدون شک جالب خواهد بود که بدانید نام شما در یک برنامه فضایی بسیار بزرگ و مهم در جهان حضور خواهد داشت و همیشه افرادی در بین مخاطبان هستند که هر ماه می میرند.

منبع: nasa

نوشته مصطفی گرفی-فرارو

Howard Gaines

مزاحم عمومی کافه قهوه. موسیقی نینجا. طرفدار فرهنگ پاپ

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliancesدانشگاهdigital currency tutorialdigital currency channel