ناسا: چین می خواهد ماه را نابود کندبیل نلسون، مدیر ناسا، روز شنبه در مورد برنامه فضایی چین هشدار داد و گفت: “ما باید بسیار مراقب باشیم که چین به ماه برود و بگوید: “حالا ما پول داریم و شما بیرون خواهید بود.”

به گزارش یورونیوز، نسلی که با بیلد صحبت کرد، افزود که باید به آینده بشریت فکر کرده و با تنگ نظری و “تهدید چینی” در فضا مقابله کرده باشد.

مدیر ناسا در این مصاحبه تاکید کرد که چین تا سال 2018 ساخت این ایستگاه را به پایان خواهد رساند و در این ماه چندین برنامه خواهد داشت. او گفت که ایالات متحده “بسیار نگران” است که چین ماه خود را از دست بدهد.

در پاسخ، سونگ ژونگ پینگ، کارشناس نظامی چینی و مفسر تلویزیونی، به گلوبال تایمز گفت که ایالات متحده در واقع یک استعمارگر است. وی گفت: چین دائما به دنبال ایجاد جوامعی با آینده مشترک برای بشر است. این کشور همیشه بر این باور بوده است که ماه به تنهایی متعلق به هیچ کشوری نیست، بلکه متعلق به تمام بشریت است.

این کارشناس نظامی چین افزود: رقابت شدید آمریکا و اتحاد جماهیر شوروی در دوران جنگ سرد برای در دسترس قرار دادن هژمونی فناوری جهانی در حالی که برنامه فضایی چین برای اهداف صلح آمیز است و چین به پیشرفت تمدن بشری معتقد است، انحصار علم. و فناوری باید بر منافع مشترک کل جامعه بین المللی تکیه کند. این تفاوت اصلی چین و ایالات متحده است.»

وی در ادامه سخنان خود به وضعیت کنونی چین اشاره کرد. در این میان، چین توانسته است برای اولین بار در یک ماه، گیاهان را پرورش دهد و آزمایش ها در ماه می با مشارکت دانشگاه چین انجام شده است.

مدیر ناسا همچنین در مصاحبه با بیلد گفت: «برنامه فضایی چین یک برنامه فضایی نظامی است» و برخلاف برنامه آمریکایی «آرتمیس»، چینی ها نمی خواهند نتایج تحقیقات خود را در این ماه به اشتراک بگذارند.

با این حال، رسانه های چینی در دفاع از دولت می گویند که چین و روسیه برای اولین بار پس از سال ها، “پیش بینی های مشترک المنافع” را پیش از “مسابقه تسلیحاتی” در فضای فرازمینی و با این هدف انجام داده اند. در مورد ممنوعیت نصب سلاح این معاهده اصلاح شده است، اما این معاهده دو بار توسط ایالات متحده رد شده است. پس آیا ایالات متحده مانع عدم اشاعه سلاح های هسته ای نیست؟

سونگ ژونگ پینگ که همچنان از ایالات متحده به دلیل نقشش در دموکراسی کشور انتقاد می کند، گفت: “ایالات متحده با وضعیت دشواری روبرو است.” در داخل، دولت مسیر و سیاست های کشور را از رئیس جمهور به رئیس جمهور دیگر تغییر می دهد و وقت و هزینه بیشتری را تلف می کند».

وی افزود: آمریکا پیش از این کشور جدیدی بوده است، اما اکنون به مسیر نوآوری سازمانی محدود شده است. اساساً وجود نظام احزاب سیاسی در آمریکا منجر به ایجاد کشوری شده است که قادر به تمرکز بر امور بزرگ و استفاده از برنامه های فضایی به عنوان زینت یا حتی فداکاری برای حزب گرایی نیست.»

Dale Mckee

سازمان دهنده Wannabe. معتاد اینترنت متعصب زامبی. علاقه مندان به شبکه های اجتماعی. دانش پژوه مواد غذایی

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliancesدانشگاهdigital currency tutorialdigital currency channel