مشاوره درس ادبیات کنکور – مشاور شما

دفترچه سوالات عمومی کنکور را با انرژی باز کنید و بدون استرس یکی یکی سوالات ادبیات را پشت سر بگذارید؛ شک نکنید که نتیجه زحمات خود را میبینید. این موضوع از یک جهت برای دانش آموزان شیرین و از جهات دیگر استرس آور است. به یاد داشته باشید که بسیاری از آرایههای اشعار کنکور شبیه به اشعار کتابند. مرور کردن در یادگیری و یادآوری نکات مربوط به آرایههای ادبی اثر زیادی دارد؛ بهتر است که به صورت روزانه یا حداقل هر چند روز یک بار، در برنامهریزی درسی کنکور خود زمانی را به مرور این مطالب اختصاص دهید. برای صرفهجویی در وقت و کمک به یادگیری بیشتر، بهتر است که مرور کردن را با کمک خلاصهنویسیها و حاشیهنویسیها انجام دهید.

نحوه مطالعه ادبیات فارسی برای کنکور

راحتترین و سریعترین راه برای جواب دادن به سوالات این بخش از ادبیات فارسی کنکور، حذف گزینههای اشتباه است. زبان فارسی همان بخشی است که خیلی از داوطلبان از مطالعه و جواب دادن به سوالاتش در کنکور خودداری میکنند! به عنوان مثال روش خواندن قرابت معنایی با روش خواندن لغات ادبیات کنکور متفاوت است.

کیمیا ابتدا درس خواندن را با برنامه ریزی صحیح شروع کرده است. امیدواریم با امتحان کردن روشهای مختلف، بهترین نحوه مطالعه درس فارسی برای کنکور را پیدا کنید و به اجرای آن پایبند باشید. برای رسیدن به جواب درست این قبیل سوالات لازم است که تمام شعرهای کتاب ادبیات فارسی را به خوبی بلد باشید. شما باید با دقت زیادی ترتیب کلمات و معنی آنها را چک کنید و گزینه درست را پیدا کنید. اگر زمان مطالعه درسهای مختلف این کتاب با کلمات جدید روبهرو شدید، آنها را در دفترچه جداگانه یادداشت کنید و چند روز یک بار مرور کنید. از آنجایی که زبان فارسی همان بخشی است که خیلی از رقیبانتان آن را کنار میگذارند، اگر بتوانید به پاسخ صحیح سوالاتش برسید یک قدم جلوتر از آنها هستید. در قدم دوم که همه مباحثو یادگرفتید وارد تست زنی و استفاده از کتاب های جامع بشید .

روش مطالعه ی درس ادبیات برای کنکور

روش مطالعه ادبیات برای کنکور تجربی زبان فارسی زبان رسمی کشور است و از همان آغاز تحصیل با این درس سروکار داریم؛ این آشنایی از جهاتی سبب اعتماد به نفس کاذب شده و به همین دلیل با مشاهده سؤالات مربوط به این درس خیالمان راحت است که از کودکی با این زبان بزرگ شدهایم و ترسی هم از آن نداریم.

را آموزش میدهیم. اما در مطالعه آن هم زیاده روی نکنید!

استفاده از تکنیک فلشکارت و جعبه لایتنر کمک فراوانی به حفظ دروس بخش ادبیات میکنند. بعد از این که به قدر کافی هر درس و مفاهیم آن را آموزش دیدید، سراغ مطالعه مبحثی بروید و خودتان را برای کنکور آماده کنید. اولین قدم برای مطالعه هر درسی ابتدا آموزش صحیح هستش . در این مطلب روش مطالعه ادبیات فارسی برای کنکور – via – را آموزش میدهیم. اما در مطالعه آن هم زیاده روی نکنید! برای یادگیری سبکهای مختلف ادبی پیشنهاد میکنیم، انواع مختلف آن را در یک جدول جمع کنید و هر روز مرور کنید تا با جزئیات در ذهنتان ثبت شود.

بهترین روش مطالعه ی ادبیات برای کنکور

از شکست خوردن نترسید، بیشتر تمرین کنید و به قدرت مرور کردن باور داشته باشید. این بخش را به صورت مفهومی مطالعه کنید و مفهوم هر بیت را در روی سوال بنویسید. این درس در کنکور نظام جدید با تغییرات جدی ساختاری روبرو بوده و لازم است هماهنگ با آن به مطالعه بپردازید. روش خواندن درس فارسی کنکور باید آنقدر دقیق باشد که در دوران مرور کردن به همه مطالب حفظی توجه کند. در ادامه مقاله ما برای شما روش خواندن هر مبحث را توضیح میدهیم. طراحان سؤالات کنکور معمولا به مبحث قرابت معنایی ارادت خاصی دارند. شک نکنید استفاده از یک منبع کمک درسی کامل و جامع شما را به سمت هدفتان هل میدهد! علاوه بر اینکه املای کلمات کتاب درسی رو باید کامل بلد باشید از طریق تست زدن با املای لغات ناآشنا هم آشنا می شید. نه اینکه آن را حذف کنید.

روش مطالعه ادبیات انجمن کنکور

معمولاً دو سوال از قسمت املا در کنکور طراحی میشود که آن هم به صورت شمارشی است. پنج سوال از دفترچه عمومی کنکور سهم درس ادبیات است و نیاز به حل تست فراوان دارد. قسمت آرایههای ادبی مثل بخش زبان فارسی، مهارتی است و نیاز به تمرین، تکرار و تست زیاد دارد. آشنا بودن به نکات کلیدی کتاب درسی و شیوهی صحیح مطالعه درس زبان پیش نیاز اساسی برای کسب درصد بالا در زبان انگلیسی کنکور هست. البته گروه آموزشی پرش با آماده کردن بستههای کامل کنکور، به فکر تمام دروسی که باید برای شرکت در کنکور آماده شود هست.

باید چند کتاب بخریم تا به کیفیت و کارآیی مورد نظر خود برسیم؟ شما با بهترین روش مطالعه کنکور میتوانید بهترین رتبه را کسب کنید اما نباید سلامتی جسمی و روحی خود را فراموش نمایید. زیرا این دروس مانند یک شتاب دهنده برای رتبه نهایی داوطلبان عمل میکنند. همون طور که میدونین ادبیات توی کنکور سراسری ضریب 4 داره و بالاترین ضریب در دروس عمومی رو به خودش اختصاص داده . به صورت جداگانه خوانده شود. به این صورت که هر شب سعی کنید تاریخ ادبیات یک فصل از ادبیات را مطالعه یا نهایت در دو شب این کار را انجام دهید.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم