مردای پشت دوچشمی هم بازی میکنن!


روزنامه خراسان – مایدا کاشیان: برخی از بازیگران بعد از مدتی بازیگری تصمیم می‌گیرند فیلم یا سریال خودشان را بسازند، اما تجربه می‌کنند که فیلمسازی به عنوان بازیگر و غیربازیگر شناخته می‌شود، به‌عنوان یک بازیگر، تلسکوپ جلویی تأثیر می‌گذارد یا می‌کند. برای مدت طولانی مفید باشد تعدادی از فیلمسازان هستند که به عنوان بازیگر جلوی دوربین را دیده اند. به بهانه حضور کیمرث پوراحمد در سریال جمشیدیا، در ادامه به نمایش مجریانی می پردازیم که یک یا چند تجربه در عرصه بازیگری دارند.

بهمن فرمان آرا

یکی از بازیگرانی که بیش از سایر فیلمسازان این عرصه تجربه دارد، بهمن است. او تاکنون دو بار در آثارش نقش «بوی کافور، عطر» و «داستان دریا» را بازی کرده است. بر اساس این حکم، عباس کیارستمی نیز توصیه کرد که در فیلم های خودش بازی کند. در آن سال با فیلم «بوی کافور، عطر» برای اولین بار بازیگری را تجربه کرد و دو سال بعد در نمایش «مردی برای تمام فصول» دوباره به تئاتر بازگشت.

در آخرین فیلم سال نیز داستان دریا نقش اصلی فیلم را بازی کرد. این فیلم چهار سال پس از اکران آنلاین در سینماها و در خانه اکران شد. آخرین تجربه بازیگری مربوط به فیلم فرمان آرا مربوط به فیلم مجبوریم است. سال‌هاست که فیلمسازی با جوایز و افتخاراتی همراه بوده است.

ابراهیم حاتمی‌کیا

ابراهیم حاتمی کیا یکی از بازیگران فیلم است که به تازگی در یک فیلم سینمایی به عنوان بازیگر ظاهر شده است. و امسال در فیلم زندگی خاص آقا و خانم میم روح روح … حجازی بازی کرد. حاتمی کیا در این فیلم نقش مردی متمول را بازی می کرد که این بازیگر هم بازی با حمید فرخونژاد را تصور می کرد و با شریک زندگی اش حسن نیت نداشت و به آنها شک می کرد. مخاطبان ابراهیم حاتمیکا به عنوان مدافعان بقاع متبرکه در نظر دارند.

طراحی مردان پشت دوربین دوچشمی

علاوه بر این، در این فیلم، گرام رابطه مشخصی بین ظاهر و خود واقعی نداشت، بنابراین حضور او و در چنین نقشه ای در فیلم «زندگی خصوصی…» باورپذیر نبود و بازی او قابل قبول نبود. بنابراین بازی در این اثر، هیچ بازگشتی وجود نداشت. احتمالاً عاملی است که باعث شده است آنها اینقدر ضعیف عمل کنند.

مانی واقعی

از 6 نمایشی که در این زمینه به منصه ظهور رساندیم، تنها معنای واقعی این است که اجراها، حتی بیشتر از آن، به بازی ادامه می دهند و اکنون به عنوان بازیگر نیز شناخته می شوند. مانی حقیقی فرزند واقعی نعمت حقیقی سینماگر سرشناس سینما از سال نهم شروع به ساخت فیلم های مختلفی کرده و امروز در جدیدترین فعالیت خود در عرصه بازیگری قصد دارد «تفریق» را با نوید محمدزاده و پریناز ایزدیار بازی کند. در مقابل او

طراحی مردان پشت دوربین دوچشمی

بازی در فیلم «درباره علی» در دوران بازیگری اش به شهرت رسید و پس از آن در چند فیلم دیگر و آثار کمدی خاص مانند «ورود آقایان ممنوع»، «پنجاه کیلو کلم» و «چشم و گوش بسته» بازی کرد. «کشتارخانه» و «پرونده» جدیدترین آثاری هستند که بازیگران در هر یک از این نقش ها نقش منفی داشته اند. و در شانزدهمین دوره جشنواره سینمای ایران برای بازی در یکی از ساخته های خودش به نام «پذیرایی ساده» نامزد بهترین بازیگر مرد شد.

علیرضا داوود نجاد

علیرضا داودنژاد یکی از اولین بازیکنانی است که بازیگری را تجربه کرد. این بازیگر که فیلمبرداری قبلی اش قبل از انقلاب بود، سال گذشته در فیلم «شناخت پروانه» در نقش محمد کارت جلویی بازی کرد و کوته فکر بود. داوود نژاد که خود را «شوانه پروانه» معرفی می کند، برای بازی پیشنهاد می دهد، اما علاقه ای ندارد و همین امر باعث شد به جز فیلم محمد کارت، هیچ یک از پیشنهادات با پاسخ مثبت مواجه نشود.

طراحی مردان پشت دوربین دوچشمی

کارت و نقش قبلی محمد در این فیلم باعث تفاوت این فیلم با بقیه آثار شد. علیرضا داوود نژاد در این فیلم نقش پدر سلامندی را بازی می کند که اتفاقی مهم در زندگی یک دختر و دامادش است. این کارگر یکی از انتخاب های خوب محمد کارت در «پروانی شیوانا» است. داوود نجاد با اینکه نقش کوتاهی در این فیلم دارد، اما حضور کوتاه مدتش نقش پدر و دامادش را ایفا کرده است.

محمدحسین لطیفی

محمدحسین لطیفی که تجربه محدودی در عرصه بازیگری و اجرای برنامه «هفت» دارد، می گوید علاقه نسبی به فعالیت های غیر نمایشی نیز دارد. این بازیگر برای اولین بار بود که در سریال «نردبام اسمان» و شخصیت «تیمور لنگ» به عنوان بازیگر انتخاب می شد، اما حذفیات مربوط به این شخصیت باعث شده بود تا این بازیگر اولین تجربه سریال «پیکسل» را تجربه کند. او در این سریال به مدت 5 سال در نقش محمود معظمی بازی کرد و خودکشی کرد.

طراحی مردان پشت دوربین دوچشمی

لطیفی که سابقه دوستی و همکاری طولانی با حمید عنقا دارد در نگارش سریال «آقازاده» و کارهای او در خارج از کشور نقشی کلیدی داشت و همچنان در این مجموعه در داخل کشور دیده می شود. لطیفی در این سریال که سیستم قضایی بومی دارد و بازی متوسط ​​و قابل قبولی در این مجموعه است به ایفای نقش شخصی پرداخته است. اگرچه ممکن است «پیکسل» موفق نبوده باشد، اما «آقازاده» تجربه متفاوتی برای دست اندرکاران داشته است.

کیومرث پوراحمد

نادر ابراهیمی فعالیت هنری خود را با هنر دست خود در سال نهم و در مجموعه تلویزیونی آتش باد دود آغاز کرد. او با ژانر کودک آشنا شد و نویسندگی فیلم «قیصه خیابان دراز» ساخته محسن تقوایی را تجربه کرد. مجید، مجموعه داستان های تلویزیونی، پوراحمد را به شهرت رساند.

طرح مردانه پشت دوربین دوچشمی

کومرث پوراحمد کارگران اولین بازیگر تجربی در فیلم جمشیدیا در نقش پدرش حمید کمیلی به سینمای ایران معرفی شد. «جمشیدیا» نسل دوم یلدا جبلی است که پس از فیلم «دره صبح میشه» ساخته شده است. جبلی این فیلم را با همکاری فردین خلعتبری نوشته است. «جمشیدیا» فیلمی درباره امنیت روانی در جامعه است و به خشونت علیه زنان می پردازد. بازی پوراحمد فیلمی مصنوعی در این فیلم است و در برخی صحنه ها بیننده را به خنده می اندازد.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم