ماکرون تاریخی را شکست دهیدنتایج اولیه دور دوم انتخابات پارلمانی داستان فرانسه از شکست تاریخی امانوئل ماکرون اکثریت مطلق پارلمان را به خود اختصاص داده است.

به گزارش ایسنا، نتایج اولیه دور دوم انتخابات پارلمانی فرانسه حاکی از آن است که ائتلاف «امانوئل مکرون» رئیس جمهور فرانسه نتوانسته اکثریت مطلق پارلمان را به دست آورد.

بر اساس نظرسنجی ها، ائتلاف اکثریت مطلق پارلمان فرانسه را از دست داده است.

در همین حال روزنامه فرانسوی لوموند گزارش داد که حزب ماکرون اکثریت مطلق را در انتخابات پارلمانی فرانسه به دست آورده است.

در پایان دور دوم انتخابات پارلمانی فرانسه، امانوئل ماکرون، طرفدار ائتلاف، اکثریت مطلق کرسی‌های پارلمان را رها کرد و باعث شد جناح راست افراطی مارین لوپین و ائتلاف چپ به رهبری ژان لوک ملینسون کرسی‌های بیشتری کسب کنند. نسبت به قبل.

رویترز به نقل از سخنگوی دولت فرانسه اعلام کرد که ائتلاف مکرون با احزاب میانه رو همچنان اکثریت پارلمان را خواهد داشت.

در دور دوم انتخابات پارلمانی فرانسه که روز یکشنبه برگزار شد، مشارکت مردم تا ساعت 13 1.2 درصد بود.

علیرغم اکثریت قاطع حزب راستگرا، امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه، رقابت شدیدی با ائتلاف برای اتحادیه محیط زیست و اجتماعی مدرن (NUPES) داشت، گروهی متشکل از چهار حزب مخالف که علیه مکرون متحد شدند.

این ائتلاف متشکل از احزاب سوسیالیست، کمونیست، سبز و فرانسوی است. مجلس شورای ملی از 3 کرسی تشکیل شده است. در چارچوب این ائتلاف، چهار حزب با حمایت از یک نامزد برای هر کرسی موافقت کردند. «نامزدهای سبزها»، «نامزدهای سوسیالیست‌ها»، «نامزدهای کمونیست‌ها» و «نامزدهای حزب فرانسه غیرقابل قبول هستند».

ژان لوک میلانز، رهبر حزب چپ افراطی گفت: ما موفق شدیم، ماکرون را شکست دادیم.

مارین لوپین نتایج انتخابات پارلمانی فرانسه را یک «سونامی» توصیف کرد و گفت که با توجه به نتایج احتمالی انتخابات امروز، مکرون برای کسب اکثریت پارلمان به ائتلافی با احزاب بیشتر نیاز دارد.

این حزب به رهبری ژان لوک مانلنسین که توسط مارسی نمایندگی می شود، امیدوار است که به عنوان نخست وزیر آینده انتخاب شود و به گفته برخی کارشناسان، احتمال آوردن این کشیش توسط مکرون وجود دارد.

در آخرین انتخابات ریاست جمهوری که با پیروزی قاطع به پایان رسید، مکرون با اختلاف اندک 3 درصدی به مقام سوم دست یافت و بار دیگر توسط مارین لوپین انتخاب شد.

Ainsley Murphy

بشارت دهنده آبجو Wannabe. نویسنده فداکار جنرال الکل نینجا. دانشجو. متخصص زامبی خالق مستقل متعصب سفر

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency channelGuide to buying household appliancesدانشگاهdigital currency tutorial