ماجراجویی اصلاحات و مبارزه حداقل یک مشت کارگر در سال چه بود؟


در رفتن در عین حال فشار بر نمایندگان برای تشکیل جلسه عالی هیات وزیران و اصلاح لایحه قانون حداقل در چند روز اخیر افزایش یافته است.تشکیل دومین جلسه و افزایش احتمالی اصلاحات حداقل 5 درصد حقوق بود.

به گزارش فرارو، محمد چکشیان معاون وزیر کار هرگونه تغییر در لایحه قانونی را تکذیب کرده است، نتیجه این است.

وی افزود: همه شرکای اجتماعی در حاشیه بودند و موضوع را بررسی کردند تا به نتیجه رسیدند. ممکن است بین آنها سؤالات و نقدهایی وجود داشته باشد اما در مجموع همه شرکای اجتماعی از مزایای کار به نفع جامعه، تولید و رونق اقتصادی کشور آگاه هستند.

آنها می خواهند از دولت مالیات بگیرند
فرامرز توفیقی نماینده کارگران در شورای عالی کار به زودی با شما صحبت کنید و مطالب خوب را ادامه دهید وی با اشاره به لغو جلسه شورای عالی اصلاح حداقل دستمزد کارگران در پایان سال، گفت: روز سه شنبه به پیامدهای اصلاحات اجتماعی و اقتصادی حداقل در دستان دولت اشاره کردیم. اربابان ما

وی افزود: تعداد افرادی که در این زمینه تلاش می کنند مالیات را از دست دولت خارج کنند با توجه به وجود آن حداقل با اصلاح آن به اهداف خود رسیده اند که با تصویب شورای عالی کار انجام شود. باید برای افزایش حداقل یک میلیون تومانی حداقل دستمزد انجام شود.

توفیقی اظهار داشت: در مورد دولت، درصد مصوبات کمیته حداقل دستمزد حداقل تعیین شده است که معلوم نیست پس از ترک پست چه خواهد کرد.

نماینده کارگران در شورای عالی افزود: در حال حاضر وضعیت معیشتی کارگران در چند سال اخیر بسیار بدتر شده و رفت و آمد آنها بسیار کوتاه شده است و قدرت خرید کارگران به شدت کاهش یافته است. اما دولت باید برای جبران این قدرت خرید اقداماتی انجام دهد.

ماجراجویی اصلاحات و مبارزه حداقل یک مشت کارگر در سال چه بود؟مشکل اصلی رشد مداوم کارآفرینان است
حمید حاج اسماعیلی عضو کمیته کاری شورای عالی به زودی با شما صحبت کنید و مطالب خوب را ادامه دهید وی با اشاره به اینکه همیشه به انتصاب حداقل تعداد انگشت شماری از کارگران ایراداتی وجود داشته است، گفت: در سال های گذشته نسبت به مصوبات شورای عالی ایراداتی وجود داشته است، اما نکته مهم این است که هر چه تصویب شود. باید انجام شود رکورد قبلی مواردی که برای اصلاح تصویب شده بود، بنابراین امسال 5 درصد تغییر نکرده است.

وی افزود: معتقدم در حال حاضر اجرای طرح مصوبه شورای عالی که در سطح دیگری است مشکل دارد و یک ماه از تصویب این لایحه توسط قانونگذار می گذرد.

حاجی اسماعیلی اظهار داشت: مسئولان سازمان تامین اجتماعی توجیه می کنند که بر اساس لایحه مجلس نمایندگان حداقل 5 درصد از حقوق کارکنان دولت به نفع مددکاران اجتماعی اجرا شود در حالی که وضعیت صندوق اوراق باید حفظ شود و این موضوع برای تامین امنیت اجتماعی از سوی مجلس نیز ابلاغ شده است.

این کارشناس به مسائل تامین اجتماعی اشاره و خاطرنشان کرد: سازمان تامین اجتماعی با توجه به مشکلات بودجه ای که با آن مواجه است تمایلی به اجرای این لایحه ندارد در حالی که این وظیفه دولت است که حداقل تعداد مددکاران را افزایش دهد. این تصمیم با توجه به مشکلات فراوانی که جامعه کسب و کار با آن مواجه است، با توجه به وضعیت سلامت و همچنین افزایش قیمتی که در بازار در حال وقوع است اتخاذ شد، می‌توانیم امنیت اجتماعی را برای جامعه کسب و کار فراهم کنیم.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم