لایحه جدید ایالتی: اعطای حق استفاده از سلاح به مقامات امنیتی در “سلاح های غیرقانونی”خبرنگاران وابسته به صدای آمریکا از انتشار لایحه ای از سوی دولت برای اصلاح قانون استفاده از این سلاح خبر دادند.

بر اساس این گزارش، رئیس شورای امنیت ملی یکی از اعضای شورای امنیت ملی گفت که در دو سال گذشته چهار نفر مجبور به پاسخگویی به استفاده از سلاح شده اند.

آقای سعادتی بیشساری گفت: رزمندگان برای دفاع درمانده هستند، از سلاح استفاده می کنند. اما برخی از قضات دادگاه طبق قانون استفاده از سلاح در حین بازداشت را نپذیرفتند.

پیش بینی اصلاح قانون استفاده از سلاح در نوشیدنی ها این قانون که «استفاده از سلاح توسط نیروهای مسلح در موارد ضروری» نام دارد، بیش از دو سال پیش در این ماه تصویب شد.

جان باختین یکی از مقامات اداری شیراز که به افکار عمومی پاسخ داد گفت که اصلاح قانون توسط مقامات مسلح برای خلع سلاح مورد استفاده قرار گرفت.

۱۴ بهمن ماه پارسال سیرهنگ دوم علی اکبر رنجبر جانشین پاساژ اداری روستای بیدزرد شیراز بشدت مجروح شد.

جانشین فرماندهی فرهنگی و اجتماعی استانداری فارس گفت: این مسئول با یک ضربه به سر و گردن آقای رنجبر جراحات شدیدی را وارد کرده و خونریزی شدیدی را به دنبال داشته است. در این حمله یک سرباز وظیفه نیز زخمی شد.

در پی انتشار این فیلم و انتشار خبر دستگیری در فضای مجازی، محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در پیامی توئیتری خواستار استفاده از قانون برای خلع سلاح تمامی نیروهای مسلح و فرماندهی «سریع» به دستگاه شد. “

آقای قالیباف که از 10 هفته گذشته روی کار آمده است، گفت که شورا آماده است تا بدون نوبت از این سلاح برای اصلاح قانون استفاده کند.

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی (NSCRC) اعلام کرده است که دولت قبلاً مقدمه ای برای اجرای این قانون صادر کرده است.

اجازه استفاده از سلاح بیش از هفتاد و هفت است

این لایحه که باید در هفته های آینده در مجمع عمومی مورد بررسی قرار گیرد، عبارت نیروهای مسلح را به پرسنل مسلح تغییر می دهد.

بر اساس این لایحه، علاوه بر نیروهای مسلح، «سایر افرادی که قانوناً مجاز به حمل سلاح هستند» نیز باید بر اساس قانون جدید استفاده از سلاح گرم فعالیت کنند.

به گفته دولت، اگر «کسی برای دفاع از خود مرتکب جرمی از طرف موکل قانونی خود شود»، مجازات قانونی برای وی نخواهد داشت. همچنین، در مواردی که استفاده از سلاح هایی که به عنوان دفاع «مشروع» شناخته می شود، الزامی است، پرداختی لازم نیست.

این لایحه، علاوه بر افسران اداری، به افرادی که مجاز به حمل سلاح برای دفاع از خود هستند و همچنین به هر کسی که با استفاده از سلاح سرد یا گرم به آنها حمله می کند، اجازه می دهد.

در این مقدمه آمده است: «به دام انداختن سارقان، سارقان، اسیران، اسیران، انسان ها، خشن یا زورمندان با سلاح سرد و گرم، قاچاقچیان مواد مخدر یا سلاح و مهمات، قاتلان و آن ها. که عمل تروریستی یا تخریبی یا انفجاری را انجام می دهند.» »افسران مجاز به استفاده از سلاح هستند.

همچنین اگر این مجرمان «متواری» یا «اقدامی» باشند، مسئولان حق استفاده از سلاح را دارند.

استفاده از سلاح های “افسران امنیتی” در سلاح های نیروهای مسلح غیرقانونی، ناآرامی ها و شورش های مسلحانه

قانون به مأموران نیروی انتظامی اجازه می دهد که بازداشت شدگان و بازداشت شدگان فراری را به شرط اینکه «اقدامات دیگر برای کمک به آنها مثمر ثمر نباشد»، با استفاده از سلاح، لایحه اصلاح قانون، شامل «شورش در داخل زندان» شوند. اسلحه توسط مأموران استفاده می شود.

بر اساس مقدمه اصلاح قانون بکارگیری سلاح برای نگهداری از تأسیسات، تجهیزات و تأسیسات نظامی، اداری و امنیتی از قبیل محل استقرار نیروهای مسلح، محل نگهداری سلاح و مهمات و اسناد طبقه بندی شده است، حق استفاده از سلاح به مقامات داده می شود.

«حفظ مقامات و شخصیت‌ها از امنیت داخلی و خارجی و حفاظت از جلسات و مصوبات شورای امنیت کشور، این است که مأموران مجوز استفاده از سلاح را کسب کرده‌اند.

قانون فقط به افسران نظامی و اداری اجازه ایجاد نظم و قانون و ایجاد ناآرامی‌های مسلحانه و ناآرامی‌های مسلحانه و شورش‌های مسلحانه را مطابق با فرماندهی عملیات می‌دهد تا اجازه استفاده از سلاح را بدهد، اما در اصلاح دولت ایالتی، مجاز به است.

پیشکسوت دولت نیز اجازه گشت زنی در دریاها را دارد و به مسئولان هشدار می دهد که به دریانوردان یا ملوانان و اسکندرها، تیراندازی نکنند.

طبق قانون، با تصویب کلیات لایحه اصلاح قانون استفاده از سلاح، نمایندگان خواستار جزئیات آن شدند. اما تصویب چنین قوانینی با هماهنگی نیروهای مسلح انجام می شود.

Damion Young

تحلیلگر. متخصص تلویزیون به طرز خشمگینی فروتن. علاقه مندان به فرهنگ پاپ طرفدار معمولی توییتر

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliancesدانشگاهdigital currency tutorialdigital currency channel