لاوروف: ما تسلیم فشارهای غرب نشدیموزیر امور خارجه روسیه در بیانیه ای گفته است که مسکو کسی را به جنگ هسته ای تهدید نمی کند.

به گزارش ایسنا، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه اخیرا در گفت وگو با شبکه العربیه به نقل از مقامات غربی گفته است که روسیه هیچ فردی را به جنگ هسته ای تهدید نمی کند.

وی با اشاره به سخنان ولودیمیر زالنسکی، رئیس جمهور اوکراین مبنی بر اینکه «وضعیت کنونی اوکراین منجر به انتشار سلاح هسته ای شده است، عاملان آن اشتباه کرده اند و می توان دوباره درباره آن فکر کرد، اشاره کرد. پس گرفتن آن.» ما نیستیم.

لاوروف افزود: غرب باید بر شرکای خود فشار بیاورد، زیرا “اوکراین و لهستان به اظهارات خطرناک اهمیتی نمی دهند.”

وزیر خارجه روسیه همچنین ناتو را به دنبال رویکردی سیاسی برای شکست اوکراین متهم کرد و گفت: «روسیه فکر نمی‌کند ناتو در حال جنگ است، اما متأسفانه احساس می‌کند که ناتو معتقد است روسیه در حال جنگ است». ناتو، آمریکا و بسیاری از رهبران اروپایی درباره جنگ اوکراین صحبت کرده و گفته اند که پوتین باید شکست بخورد و روسیه باید شکست بخورد. وقتی من شخصا از چنین مفاهیمی استفاده می‌کنم، فکر می‌کنم جنگ طرفدار آن است و می‌خواهم برنده شود.

لاوروف در بیانیه‌ای گفت که عملیات نظامی روسیه در اوکراین احتمالاً خود به خود پایان خواهد یافت.

وزیر خارجه روسیه در بیانیه‌ای که روز جمعه منتشر کرد، این اتهامات را رد کرد و گفت: «ادعاهای مشابه و بی‌اساس درباره اطلاعات روسیه بیش از یک بار مطرح شده است.

او همچنین در حمایت از ائتلاف آمریکا صحبت کرد، اما گفت که حفظ استقلال برای اوکراین مهم است.

لاوروف گفت: اگر آن‌ها (اوکراین) مذاکره‌کنندگان صادق باشند و همانطور که به تدریج توافق کردیم به آن پایبند باشند، می‌توانیم پیشرفت ملموسی در این مذاکرات داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد که اوکراین می تواند از گروهی از کشورها که ممکن است اعضای شورای امنیت را شامل می شوند، از جمله آلمان و ترکیه، ضمانت های امنیتی بگیرد. روسیه مخالف ارائه ضمانت های امنیتی به اوکراین نیست، اما باید توجه داشت که منطقه شامل این تضمین ها می شود. البته این تضمین ها شامل کریمه و شرق اوکراین نمی شود. زیرا ما استقلال دو جمهوری (دونتسک و لوهانسک) را به رسمیت می شناسیم.

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه گفته است که مسکو در برابر فشارهای غرب بر اوکراین تسلیم نخواهد شد، “بخشش” نخواهد کرد و تحت تحریم ها تسلیم نخواهد شد.

لاوروف یادآور می شود: تحریم های روسیه علیه غرب یک بحران غذایی در جهان ایجاد کرده است. روسیه آماده ساخت این کشتی ها است، اما رهبری اوکراین در این زمینه با ما همکاری نمی کند.

وی همچنین خاطرنشان کرد که اکثر شرکای روسیه “مکانیسم جدیدی را برای پرداخت هزینه گاز از طریق رئیس جمهور فدراسیون روسیه در چارچوب تحریم بانک های غربی و شرکت های روسی ارائه کرده اند.”

Nylah Rasmussen

قادر به تایپ با دستکش بوکس نیست. گیک الکل. دانشجوی بی عذرخواهی ایجاد کننده. کاوشگر بسیار جذاب تلویزیون نینجا. علاقه مند به وب معمولی معتاد آبجو

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliancesدانشگاهdigital currency tutorialdigital currency channel