قهوه یا برنج سفید؟ که برای سلامتی مفید استاکثر مصرف کنندگان برنج سفید را به دلیل تفاوت های ظاهری آن به جای انواع قهوه قهوه ای ترجیح می دهند و اعتقاد بر این است که مزایای سلامتی برنج قهوه ای چندین برابر بیشتر از قهوه سفید است.

به گزارش Vegkitchen، این مطالعه که در مجله آمریکایی تغذیه تغذیه منتشر شده است، اشاره می کند که دانه های قهوه سرشار از سبوس، پروتئین، تیامین، کلسیم، منیزیم، فیبر و پتاسیم است و برای کسانی که می خواهند وزن کم کنند. -رژیم غذایی با کیفیت این به این دلیل است که آهن، ویتامین ها، شکر، منیزیم و سایر روغن های سبوس سفید مغذی، همراه با فرآیند تصفیه کاهش یافته است:

در اینجا دو فایده افزودن برنج به رژیم غذایی وجود دارد:

سرشار از سلنیوم: مصرف نوشیدنی های قهوه به دلیل وجود سلنیوم در آنها خطر ابتلا به بیماری های عفونی مانند سرطان، بیماری های قلبی و تصلب شرایین را افزایش می دهد.

تقدیم به منگنز: یک فنجان قهوه ۲ درصد از نیاز روزانه به منگنز را تامین می کند. منگنز به سنتز چربی در بدن کمک می کند و برای سیستم عصبی و باروری مفید است.

کمک به کاهش وزن: فیبر موجود در سبوس قهوه برای بهبود عملکرد روده ها و بهبود هضم هضم می شود. مصرف بیش از حد فیبر یک محرک حسی طولانی مدت است و به کاهش وزن موثر کمک می کند.

پیشرفت دیابت: محققان دانشگاه هاروارد دریافته اند که مصرف دو بار در هفته دانه های قهوه خطر ابتلا به دیابت را افزایش می دهد. در واقع مصرف «برنز داغ» خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ را ۲ درصد در روز کاهش می دهد. البته مصرف غلات کامل مانند جو و گندم سبوس دار می تواند خطر ابتلا به این بیماری را تا ۲ درصد کاهش دهد.

منبع غنی فیبر: این نوع برنز می تواند ۲ درصد از نیاز روزانه بدن به فیبر را تامین کند و بنابراین نقش مهمی در پیشگیری از ابتلا به سرطان سینه و سینه دارد. مصرف فیبر خواص مفید بسیاری برای بدن که بخشی از سیستم قلبی عروقی است دارد.

سطوح پایین کلسترول: روغن نارگیل سطح کلسترول بد را تا 5 درصد کاهش می دهد که به نوبه خود باعث افزایش سطح کلسترول می شود.

منبع خوب فیتونوترینت ها: فیتونوترینت ها ترکیبات مصنوعی هستند که به طور طبیعی در گیاهان یافت می شوند که دارای خواص ضد التهابی هستند و تمایل دارند به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل کنند. منبع خوب قهوه یکی از این ترکیبات گیاهی است.

خطر جوی: نوزادانی که مقادیر زیادی غلات کامل همراه با ماهی می خورند، تا 2 درصد به خودی خود به این بیماری مبتلا می شوند.

قهوه قهوه ای و ترکیبات سالم: قهوه نارگیل منبع خوبی از منیزیم است – یک ماده معدنی که برای سلامت مغز استخوان ضروری است. مصرف تنها یک فنجان قهوه قهوه ای، 5 درصد از مصرف توصیه شده روزانه بدن، باعث حذف منیزیم می شود.

سرشار از آنتی اکسیدان: ما معمولا میوه هایی مانند زغال چوب، توت و … را می یابیم که برخی از سبزیجات سرشار از آنتی اکسیدان هستند، در حالی که برنج قهوه ای نیز سرشار از آنتی اکسیدان است.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم