قطبی: دلم خیلی برای تطبیق اسکاچ – تمرین سه


کد خبر: 1832943 |
19 قبل 1401 ساعت 23:12 |
20.7 هزار بازدید |

19
دیدگاه

فدراسیون در نهایت باید پاسخگوی مردم باشد.

به گفته افشین قطبی، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران تنها است و هیچکس پشت او نیست.

به گزارش ورزشی، افشین قطبی در بهار سال 88 هدایت تیم ملی ایران را برعهده گرفت. او در این مدت فشار زیادی را تحمل کرد. این فشارها به حدی بود که قبل از شروع جام ملت های آسیا 2011، لهستانی ها اعلام کردند که این تورنمنت کار تیم ملی خواهد بود و در پایان جام ملت ها داوطلبانه کنار رفتند. او در یک شب ویدئویی فوتبال مهمان بود و در مورد وضعیت فعلی اسکاتلند صحبت کرد که شبیه وضعیت خودش نیست.

او گفت: بعد از بازی با برزیل و قبل از جام ملت های آسیا صحبت هایی درباره نیاز به یک مربی بزرگ خارجی شد. این اصلا چیز بدی نیست. ما به دنبال تیمی بودیم که شرایط را اصلاح کند و با نتایج خوب جلو برویم. متأسفانه برخی از افراد به مواردی اشاره کردند که تیم را خراب کرد.

وی با اشاره به زحمات تیم ملی در حمایت از رئیس فدراسیون در دوران تصدی خود گفت: سعی کردم همیشه روی تیم تمرکز کنم. در دوران مربیگری در تیم های پرسپولیس، استقلال و تیم ملی همیشه این صحبت ها مطرح است چون صندلی لکه دار است. شاید مشتاقان بخواهند در تیم ملی بنشینند اما وقتی پای این عنوان به میان می آید مشکلات آنقدر زیاد است که شاید نخواهند. هر کسی که مربی تیم ملی است باید از این موضوع آگاه باشد.

سرمربی تیم ملی معتقد است که اسکاچیچ در شرایط فعلی و حمایت هایی که از او داشته است تنها است. هیچ مدرکی در این قسمت وجود ندارد: من فکر می کنم آنها هیچ حمایتی ندارند. با مطالبی که می خوانم و نگاهم به آن احساس می کنم ته اسکاچ خالی است. دلم برایم می سوزد. چون او به دنبال تیمی برای قهرمانی در جام جهانی است و تیم خوب کار می کند، نتایج هم خوب است. با زمانی که داریم باید از آن حمایت کنیم تا بتوانیم به نتایج خوبی برسیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا برکناری اسکاچیچ در این شرایط انصاف دارد، گفت: زندگی کجاست و فوتبال عادلانه که هست! چیزهایی دیدم که عادلانه نبود و حتماً در آینده هم همین چیزها را دیده بودم. باید دید کدام تصمیم بهتر است چون تیم ملی شخصی و مال مردم و وطن نیست. جام جهانی هر چهار سال یک بار برگزار می شود و همه آبروی مردم و چشمشان به این مسابقات است. ما باید با بهترین مربیان و بازیکنان بهترین نتایج را بگیریم.
در فوتبال حرفه‌ای، هر مربی قراردادی دارد و اگر مدیری بخواهد قبل از اتمام آنها تغییراتی ایجاد کند، باید هزینه و شرایطی را که مربی جدید می‌خواهد بپردازد. فراهم کند. در نهایت فدراسیون و رئیس آن باید پاسخگوی انتخاب های خود و نتایجی باشند که به دست آورده اند. ما ذره ای از احساسات هستیم و همین کار را می کنیم. اگر بازی های خانگی برگزار می شد کمتر درباره سرمربی تیم ملی صحبت می شد. از آنجایی که هنوز مسابقه ای در کار نیست همه از سرمربی تیم ملی صحبت می کنند.

تضمین موفقیت مربیان خارجی در این مدت کوتاه، سوال بعدی قطبی بود و در این خصوص تاکید کرد: پاسپورت نباید مشخص کند کدام مربی بهتر است. این بر اساس تجربه، نتایج، آشنایی با فرهنگ و بازیکنان است. 75 درصد از تمام مربیان حاضر در این جام جهانی از کشور خودشان هستند. انگلیسی ها می توانند هر مربی را به دنیا بیاورند، اما یک مربی می تواند انگلیسی بیاورد. آمریکا هم پول و پتانسیل دارد که هر مربی را بیاورد، اما یک مربی آمریکایی است. مربی ولز بومی این کشور است. من همیشه پشیمان بوده ام که مربی باید یک تیم ملی خارجی باشد. ما در مربیان داخلی خود عشق و استعداد زیادی داریم و نیازی نیست این همه هزینه را صرف مربیان خارجی کنیم. این همه آمار را نشان می دهد. 4 ماه مانده به جام جهانی اگر مردم و مدیران احساس می کنند سرمربی تیم ملی خوب نیست باید جبران کنیم اما این آمار و احساس مدیران فدراسیون را برمی گرداند.
رویکرد سرمربی تیم ملی به جام ملت های آسیا 2011، موضوع صحبت های قبلی او که مورد حمایت مربیان داخلی قرار گرفت؛ وی ادامه داد: برای همه همکارانم احترام زیادی قائل هستم. روش عمل هم درخشان است و خوب یا بد بودن مربی را قضاوت نمی کنم. سوال من این است که اگر هر مربی ایرانی مثل افشین قطبی، علی دایی یا هر کس دیگری در 6 جام جهانی فقط یک دیدار داشته باشد، فکر می کنید که به جام جهانی بعدی می رویم یا نه.

Charlie Owens

تحلیلگر هاردکور طرفدار عمومی فرهنگ پاپ. خالق مادام العمر تنظیم کننده. اهل سفر. متخصص وب متعهد

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliancesدانشگاهdigital currency tutorialdigital currency channel