قالیباف: کمیسیون طرح حفاظت را جابه جا نکردمحمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی امروز (چهارشنبه، 4 اسفند) در گفت و گوی تلویزیونی درباره مهم ترین بودجه 1401 و تفاوت بودجه های سال گذشته اظهار داشت: بودجه یکی از جدی ترین و اساسی ترین موضوعات مطرح شده در مجلس است. مردم و دولت نظر عمومی این است که بودجه مربوط به دولت است. اقتصاد آنقدر دولتی است و سهم دولت آنقدر زیاد است که مردم فکر می کنند بودجه مربوط به دولت است.

بودجه مربوط به زندگی و سفر مردم و اقتصاد کشور است

وی افزود: بودجه در ابتدا مربوط به زندگی مردم و سپس به دولت است. بودجه تاثیر زیادی بر بازار و اقتصاد دارد و مردم و بازارها بیشتر بر روی بودجه ریزی و اصلاحات ساختاری بودجه متمرکز هستند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بودجه مربوط به زندگی و سفر مردم و اقتصاد کشور است.

قالیباف که نخواست نامش فاش شود، به دلیل اینکه صلاحیت صحبت با رسانه ها را ندارد، گفت:

وی افزود: با تمام تاکیدات مقام معظم رهبری و سایر مسئولان و حتی خود من، بر اساس اولویت تولید در کشور، همچنان در مسیر درست تولید قرار داریم و محصولات غیرمولد و وارداتی رونق بیشتری داریم. در کشور.” ثروت راهی است که باید رفت، تمرکز بر سرمایه گذاری و رشد است و راه های دیگر موقتی و موقتی هستند.

سیاست های دولت باید در جهت تسریع و کاهش هزینه های جاری باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: باید بگوییم باید پایبند نفت باشیم. مداخلات و هزینه های دولت باید تنظیم شود و سیاست ها باید در جهت تسریع و کاهش هزینه ها باشد و به جای مالیات، گمرک و دارایی های غیرمولد اقداماتی انجام شود. علاوه بر این، دولت باید هزینه و نگهداری آن را اصلاح کند.

وی افزود: امسال در بودجه و تبصره 19 گام جدی برداشته ایم و وزارت اقتصاد را موظف کرده ایم که درآمد و هزینه مذکور را از سه محل مذکور در اختیار دولت قرار دهد و آن را انجام دهد. “

قالیباف گفت: دولت باید در شش ماهه اول سال آینده نسبت به تامین هزینه های جاری از سه محل و سایر درآمدها مانند انفال از طریق برنامه بودجه سازمان برای توسعه و سرمایه گذاری در کشور اقدام کند.

دارایی غیرمولد بیشتری داریم

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: 700 هزار میلیارد تومان از هزینه های جاری دولت که 400 هزار میلیارد تومان آن از محل مالیات و 80 تا 90 هزار تومان مربوط به گمرک و تجارت است. این به این دلیل است که ما آنقدر دارایی غیرمولد داریم که حتی هزینه نگهداری را هم پرداخت نمی کنیم.

وی افزود: در حوزه ساماندهی باید برنامه و بودجه به سمت سرمایه گذاری و توسعه سوق داده شود و به همین دلیل کل بودجه از طریق فروش نفت و مواد معدنی توزیع شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: بودجه 2000 میلیارد تومانی برای شرکت های دولتی است اما توسعه، علاقه و پتانسیل آن مشخص نیست.

قالیباف گفت: جلسات زیادی با رئیس جمهور و برنامه سازمان داریم اما باید در سال آینده مصمم باشیم برنامه پنج ساله هفتم را تدوین کنیم که سه تا چهار ماه دیگر به مجلس می آید. جریان نقدی و تورم

رئیس مجلس با بیان اینکه در معیشت مردم کسری وجود ندارد، گفت: حذف ارزش مرجح مفهوم اشتباه است، صحیح است.

مشروحات رئیس مجلس در اختصاص صرف نحوی کمک جدید در سال 1401

قالیباف گفت: ارزش بهای سال آینده است و دولت می تواند ارزش خود را تامین کند یا مستقیم کالا وارد کند یا ریال بپردازد.

وی افزود: قیمت خرید حداکثر 2 درصد زیر نرخ ETS است و اگر دولت بخواهد معامله ای را به واردکننده تحمیل کند باید نرخ ETS را افزایش دهد اما اگر ساخته شود در انتهای زنجیره انجام می شود. مصرف کننده و مردم کار درستی انجام داده اند، من هم فکر می کنم همینطور است.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: دولت تصمیم دارد به هفت قلم کالا کالا و سه پالکان کمک های لازم را انجام دهد و در عین حال دولت نباید از کالابرگ الکترونیک استفاده کند بلکه باید متولی خانه باشد. “

قالیباف گفت: مردم می توانند اجناس خود را به صورت یکسان از تمامی مغازه ها خریداری کرده و در این زمینه به آنها کمک کنند.

ما راضی هستیم که وسایل اولیه مردمی که در سفر هستند تامین شود.

وی افزود: احتمالا دولت در انتهای زنجیره و برای رفع نیازهای مردم از جمله گوشت سفید، شیر، گندم، چاودار، روغن، شکر و … کمک های لازم را انجام خواهد داد. به عنوان مثال، ماهیانه یک و نیم مرغ، 800 مثقال روغن، 700 مثقال گوشت قرمز، شیر و نان برای هر نفر به یک اندازه و بر اساس حمایت ماهانه مردم باید پرداخت شود. حمایت بر اساس قیمت 1400 کالا در سال است و افراد بالاتر از حد نیاز خود را به قیمت خرید آزاد بخرند اما کالا در تراز در نظر گرفته شود.

وی گفت: به مردم این اطمینان را می دهیم که مایحتاج اولیه زندگی در طول سفر در اختیار آنها قرار می گیرد. پیش بینی می شود سالانه بین 15 تا 16 هزار میلیارد تومان صرف تامین اعتبار دائمی موسسات شود که به هدف 4 هزار میلیارد تومانی می رسد.

قالیباف گفت: 12 میلیون نفر در فقر مطلق بودند و توان مالی نداشتند در حالی که 10 میلیون نفر تحت پوشش نهادهای حمایتی هستند اما باید به مردم قدرت خرید و حمایت از آنها بدهیم.

وی افزود: سیاست اصلی دولت حمایت از پایان زنجیره یعنی مردم است، اما ممکن است در برخی نقاط دنیا حمایت دولت در ابتدای زنجیره باشد و برخی بخش‌هایی از این پشتیبانی در انتهای زنجیره قرار دارد.” اما اگر قرار است این حمایت در انتهای زنجیره باشد، فقط از طریق کالابرگ، نه نقدی.

برای احقاق حقوق فرهیختگان، فرهنگیان، معلمان و اعضای هیأت علمی به خوبی از آنها مراقبت کرده ایم.

قالیباف گفت: از فرهیختگان، فرهنگیان، معلمان و اعضای هیأت علمی خدا می خواهم که قوی باشند، از جمله این اعتقاد در مجلس و دولت است که این افراد آینده کشور را رقم می زنند و نسل آینده را تربیت می کنند و به یاد دارند. مهارت های آنها.” تربیت و تطهیر این دست ها از آن آنهاست و ما موظف به توجه به این لایه هستیم.

با هماهنگی دولت و شورا تصمیم خوبی برای رتبه بندی معلمان گرفته ایم

وی درباره رتبه بندی معلمان گفت: در جلسه سال گذشته این موضوع را مطرح کرده ایم. این در حالی است که در 12 سال گذشته دولت ها و شوراها رفت و آمد داشته اند و در مواردی معلمان از تصمیم گیری خود خرسند یا ناراضی بوده اند، اما با هماهنگی دولت و شورا این موضوع را داریم. این موضوع را جدی گرفت.

رئیس مجلس نمایندگان گفت: تا زمان تصویب لایحه نمی‌توانیم قانون اساسی را بررسی کنیم، این کار را کردیم و بعد از 12 سال به قانون تبدیل شد که نشان از توجه بیشتر به معیشت معلمان دارد. البته در مورد تجارت هم همین بحث را داریم.

حقوق کارگران سالیانه 5 میلیون و 600 هزار تومان است

قالیباف میزان حقوق کارگران در سال آینده را 5 میلیون و 600 هزار تومان عنوان کرد. همچنین بودجه نظامی و نظامی لازم را در سال 1401 با مبلغ 130 هزار میلیارد تومان در نظر گرفته ایم.

وی افزود: برای ایثارگران، رزمندگان و جانبازان معاصر پیش بینی های لازم را در جهت تامین معیشت آنها انجام داده ایم و با ثبت اسناد و اموال توسط مردم و سازمان، تصمیمات خوبی گرفتم.

کمیسیون طرح را جابجا نکرد

رئیس مجلس شورای اسلامی درباره آخرین تحولات فضای به اصطلاح حفاظتی (فضای مجازی) گفت: همه ما امروز به فضای دیجیتال و مجازی زندگی متصل هستیم. افراد در فضای مجازی دائما در حال رفت و آمد هستند و برای عکاسی و فیلم، وقت خود را صرف طبابت و آموزش تاج گذاری مجازی می کنند.

قالیباف خاطرنشان کرد: بخشش مردم در فضای مجازی نیست، بلکه همه مردم و همه جان مردم آنجاست. باید به سمت فضای مجازی نگاه کنیم. در این شرایط است که اخاذی مجازی صورت می گیرد و دایره لغات وجود دارد، به همین دلیل باید برای پاکی و شادی زندگی مردم تشریع شود.

وی افزود: در شورای فضای مجازی افراد نخبه و متخصص حضور دارند و خود من نیز به عنوان یکی از مدیران اینجا حضور دارم. شورای عالی فضای مجازی در این باره تصمیم می گیرد. شورای سیاستمداران فضای مجازی نیست و شورای عالی فضای مجازی باید سیاست های کلان را در این زمینه تعیین کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت:

به هیچ وجه نمی‌خواهم این را به مادر توصیه کنم که غیرفعال باشد

قالیباف خاطرنشان کرد: نشستن مجمع نمایندگان در فضای مجازی، فیلترینگ و حضور مردم در تریبون های خاص در واقع همان رسانه دشمن است. به این دلیل که زندگی مردم در فضای مجازی وجود دارد و باید زیرساخت های لازم را در این زمینه درست کنیم.

وی تصریح کرد: ما هیچ وقت در فضای مجازی در زندگی مردم دخالت نمی کنیم. این در حالی است که برخی از شرکت‌های پیشرو که حتی از کارخانه‌های بزرگ‌تر ارزش بیشتری دارند، در فضای مجازی حضور دارند، اما نمی‌توانند دارایی‌های دیجیتال خود را ببرند و به بانک‌ها ضمانت کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس در بحث فضای مجازی قطعا به نفع مردم و جان مردم تصمیم گیری خواهد کرد، تصریح کرد: با توجه به شرایط موجود، تصمیم گیری های لازم در این زمینه وجود دارد.

وی گفت: می گویند ما پیام رسان هستیم اما دروغ دروغ است و رسانه ها در حال جنگ هستند. اطمینان دارم هیچگاه مانع فعالیت مردم در فضای مجازی نخواهیم شد.

هر سال مثل عید نوروز به اردوی جهادی می روم

قالیباف در پاسخ به سوالی مبنی بر نحوه برگزاری جشن عید سعید فطر گفت:

رانت همیشه بد است، حتی برای تولید خودرو

وی در مورد خودرو گفت: نظر شخصی من در مورد خودرو این است که همه چیز حتی برای خودروها بد است. اما تولید و احیای صنعت اولویت ما نیست؟ اجاره بدون قید و شرط محصول خوبی نیست. حمایت از تولید اول از همه باید یک جدول زمانی باشد، ثانیاً مشروط. اما هیچ یک از این شرایط در مورد خودرو رعایت نمی شود.

ما باید قانون اساسی را اصلاح کنیم

قالیباف درباره اضافه شدن سربازان گفت: با محیط سربازان آشنا هستم. ما در نقطه ای هستیم که ما، کل مجلس و دولت، یک رنسانس جدی در کل ارتش داریم و نگاه جدیدی داریم. سال گذشته و امسال حقوق سربازان اصلاح جدی شد و امسال به سرباز مجرد یک میلیون و 200 هزار تومان پرداخت می شود.

یکی از مشکلات کشور تمرکز در تخصیص بودجه است

رئیس مجلس تاکید کرد: یکی از مشکلات کشور تمرکز در تخصیص بودجه است. حدود هزار و 40 هزار میلیارد از بودجه به استان ها واریز شده است. در تخصیص این بودجه دو مبنا وجود دارد. پنجاه درصد برابر است و پنجاه درصد دیگر بر اساس شرایط منطقه ای و جمعی تخصیص می یابد.

Tiana Fitzpatrick

دوست حیوانات در همه جا. متخصص موسیقی برنده جایزه. کافه قهوه. ارتباط دهنده. کاوشگر. متعصب الکل

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency channelGuide to buying household appliancesدانشگاهdigital currency tutorial