(فیلم) غزل های عراقی از گرسنگی می میرند

[ad_1]

غزال ها در پناهگاه حیات وحش در عراق از گرسنگی می میرند و آنها را به آخرین قربانیان کشوری تبدیل می کنند که تغییرات آب و هوایی پس از سال ها جنگ در حال تشدید است.

بر اساس این گزارش، در کمتر از یک ماه، نوار غزه، شاخه ای از شاخه برک در ساوه، در جنوب عراق به «دو» کاهش یافته است.

کمبود بودجه در کنار کمبود بارندگی موجب محرومیت از مواد مغذی به دلیل خشکسالی های خشک و رکود محصولات کشاورزی شده است.

رئیس جمهور عراق، برهم صالح، هشدار داده است که مقابله با تغییرات آب و هوایی باید به یک اولویت ملی برای عراق تبدیل شود، زیرا تهدیدی برای نسل های آینده است.

این حیوانات زیبا که به لبه های غزال نیز معروف هستند، با شاخه های صاف و منحنی و رنگ پوست سبزشان قابل تشخیص هستند. اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت (IUCN) گونه های در حال انقراض را در معرض خطر انقراض اعلام کرده است.

در خارج از عراق، بیشتر آنها در بیابان های لیبی، مصر و الجزایر یافت می شوند، اما بر اساس آمار منتشر شده، تعداد آنها به مراتب بیش از چند صد نفر است.

ترکی الجیاشی، مدیر مخزن وحشی، به خبرگزاری فرانسه گفت که تعداد غزال ها در منطقه تنها در یک ماه گذشته حدود 5 درصد کاهش یافته است.

وی گفت: آنها منبع غذایی دیگری ندارند، زیرا ما بودجه لازم را پیدا نکرده ایم.

منابع مالی عراق پس از دهه ها جنگ در این کشور تحت فشار قرار گرفته است که مستلزم توسعه زیرساخت های کشاورزی و زیرساخت های دیگر است. این کشور در حال نرم کردن کنترل خود بر فساد، بحران مالی و بن بست سیاسی است.

اضافات: آب و هوا روی غزال ها نیز تاثیر گذاشته است.

به گفته یکی از مقامات وزارت کشاورزی که نخواست نامش فاش شود، در سه انبار دیگر در شمال عراق، تعداد غزال ها در سه سال گذشته 3 درصد افزایش یافته و به 5 راس رسیده است.

علت کاهش ذخایر در مدینه نزدیک بغداد و در دیالی و کرکوک ناامنی مالی بوده است.

در انبار ساووی که در سال پنجم در نزدیکی شهر جنوبی سماوه تأسیس شد، حیوانات روح خود را زیر نور خورشید می سوزانند. زمین خشک و بایر است و وضعیت آن را بهتر نمی کند و گیاهانی که مواد غذایی کافی ندارند خشک و سخت هستند.

دما هنوز افزایش نیافته است، اما دمای هوا در بخش هایی از عراق به 4 درجه سانتیگراد (4 فارنهایت) رسیده است. اثرات خشکسالی با شروع آب مروارید تشدید می شود.

رئیس جمهور عراق هشدار داده است که بیابان 5 درصد از خاک عراق را تحت تأثیر قرار داده است.

صالح گفت: کم آبی در همه مناطق بر ما تاثیر منفی می گذارد.

(ویدئو)

(ویدئو)

(ویدئو)

(ویدئو)

(ویدئو)

(ویدئو)

(ویدئو)

(ویدئو)

(ویدئو)

(ویدئو)

[ad_2]

Dale Mckee

سازمان دهنده Wannabe. معتاد اینترنت متعصب زامبی. علاقه مندان به شبکه های اجتماعی. دانش پژوه مواد غذایی

تماس با ما