(فیلم) بازی های افغانی ممنوع شدصدای تیراندازی و انفجار در کابل، پایتخت افغانستان همواره مایه رعب و وحشت بوده است. اما در یک حیله در کابل، این صداها با یک تماس تلفنی کوچک از سوی مرد جوانی همراه است که دست او را گرفته و در یک بازی ویدیویی غرق شده است.

به گزارش فرارو، عبدالموسویر رئوفی جوان پسربچه 6 ساله پس از نگاهی به صفحه به جای تماشای آواتارش با سایر بازیکنان گفت: ما در این کشور زندگی نمی کنیم و فقط زنده ایم. هیچ اعتمادی در این لحظه وجود ندارد. این تنها کاری است که می توانیم با آن انجام دهیم و بیشتر اوقات با دوستانمان از آن لذت ببریم.

جوانان افغان بر این باورند که پابجی مجالی مایه رهایی از آشفتگی و سختی های رژیم طالبان است.

طالبان که در دو سال گذشته حملات خونینی را انجام داده اند، به دنبال قطع دسترسی به پابجی هستند زیرا این نوع تهاجم فرهنگی را فاسد می دانند.

چند سالی است که در پایتخت ورزش و بولینگ فعال بوده و بخش هایی از اماکن ورزشی نیز به فعالیت خود ادامه می دهند. اما موسیقی در کنار تلویزیون یا سریال های خارجی ممنوع است.

بسیاری از ساکنان کابل از حضور جنگجویان طالبان در خیابان ها احساس خطر می کنند و ترجیح می دهند زمانی را در شهر بگذرانند و در خانه به تفریح ​​بپردازند.

رئوفی یک فوتبالیست سابق بود، اما بیشتر روزهای قبلی تیمی هایش در دولت به پایان رسیده بود. می گوید: لذت هایی که قبلا داشتیم، خندیدن با دوستان و … همه چیز تمام شد. اما پابجی اجازه خواهد داشت به صورت آنلاین با دوستان و بازیکنان خارجی خود در تماس باشد.

عبدالمجیب، دانش آموز دو ساله سابق و همچنین از بحران اقتصادی که با بازگشت طالبان همراه بود، به این بازی ویدیویی پناه برده است.

مجیب می گوید: تغییرات زیادی شده است. ما در دولت قبل بیشتر وقت خود را صرف کار و آموزش می کردیم، اما الان معلمان ما در تعطیلات هستند و بیشتر اوقات ما کار نمی کنیم و خودمان را فعال نگه می داریم.

بر اساس گزارش های داده های سایت تخصصی دیتا، تخمین زده می شود که از کل جمعیت افغانستان تنها 1.2 میلیون نفر به اینترنت دسترسی دارند.

در ماه آوریل، طالبان نذر پاپجی و ساج را ممنوع کرد و آنها را به آزار و اذیت نسل جوان متهم کرد.

شهیرا غفوری، کودک 5 ساله ای که مانند یک خواهر و برادر نقش پابجی را بازی می کند، می گوید: «این رویکرد غیرمنطقی است. یک اسب فقیر بهتر از بی اسبی است.

با توجه به اینکه طالبان زنان را به خانه هایشان محدود می کنند، غفوری می گوید: “پابجی بهترین راه برای مشغول نگه داشتن خود و حفظ افسردگی در خانه است که باعث می شود احساس امنیت کنیم.” غفوری امیدوار است که ارتباط با دنیای مدرن باعث شود که طالبان راه خود را تغییر دهند. با این حال، او اعتراف می کند که این ممکن است فقط یک آرزو باشد.

Makayla Massey

کاشف برنده جایزه کل معتاد زامبی. متعصب فرهنگ پاپ بی عذرخواهی. تواهولیک.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliancesدانشگاهdigital currency tutorialdigital currency channel