فوم گرمایش از کف لیست قیمت انواع فوم برای گرمایش از کف فوم متالایز ، شانه تخمه مرغی xpe

همچنین با این سیستم گرمایشی دیگر نیاز به گرم کردن فضای گلخانه نیست و فقط همین سامانه برای گلخانه دمای محیط را به دمای مطلوب می رساند و باعث کاهش مصرف سوخت در گلخانه می شود . اینجا به تمام مواردی که در باره این سیستم گرمایشی نیاز دارید از جمله نحوه کارکرد ، مزایا و معایب ، نحوه اجرا و نحوه برآورد هزینه گرمایش از کف و …. مدل استفاده شده در این مقاله می تواند برای مدل سازی تأثیر پی و ساختمان کف در مصرف انرژی و اتلاف گرما به زمین توسط اتصال مدل کف به یک اتاق سنجیده و استفاده شود. با استفاده از این مدل جامع، شبیه سازی دینامیکی اتاق و سیستم گرمایی کف قابل اجرا می باشد. سیستم کنترل دمای اتوماتیک بصورت برقی در این سیستم شیرهای برقی که به حس گرهای الکتریکی در هرمحیط به طورجداگانه وصل شده اند، فرمان قطع و وصل هرمدار حرارتی را دریافت نموده و عملیات تنظیم خودکار هر محیط را انجام می دهند.

جعبه کلکتور تا حد ممکن باید دسترسی مناسب و راحتی به منبع تامین حرارت داشته باشد. دو کلکتور رفت و برگشت با سایز مناسب که تمامی اطلاعات در نقشه محاسباتی باید وجود داشته باشد را در جعبه کلکتور بسته و به تعداد فضاهای مورد نظر برای آن انشعاب در نظر بگیریم. در این نوع سیستم گرمایشی از پکیج با قابلیت گرمایش از کف استفاده می شود، البته موتورخانه با دو دیگ آب گرم و یا یک دیگ به همراه مبدل حرارتی یا الکترو والو هم قابل استفاده است. در اینصورت لازم است تا به هزینه‌های نصب موتورخانه و تعمیر موتورخانه در برآورد هزینه کلی گرمایش از کف توجه کرد. اگر قصد راه اندازی گرمایش از کف برای ساختمان خود دارید، اول از متخصصین تاسیسات و سیستم های گرمایشی در مورد هزینه گرمایش از کف مشورت بگیرید؛ سپس انتخاب کنید.

لوله هایی که در این سیستم ها بکار برده می شوند به لحاظ ساختاری با هم متفاوت هستند . یکی دیگر از تجهیزات اصلی در گرمایش‌از‌کف کلکتور یا منیفولد است که کار تقسیم جریان آب گرم را بر عهده دارد . تجربه و تخصص گروه یا شرکتی که مسولیت این بخش را برعهده می گیرند می تواند تضمینی در کاهش هزینه ها و همچنین بهرمندی از گرمایش مطبوع این سیستم گرمایشی برای شما باشد . در مشاوره های بهینه سازی مصرف انرژی که توسط مجموعه ماناسِت صورت می‌گیرد یکی از راه های موثر در کاهش مصرف انرژی در ساختمان‌ها، استفاده از سیستم‌گرمایش‌از‌کف است. وظیفه این سیستم مدل سازی تأثیر آرایش و شکل کف پی ساختمان در کارایی سیستم گرمایش است .

این نکته به خصوص در آپارتمان‌هایی که فضای کوچکی دارند، اهمیت ویژه ای دارد. کنترل دما در سیستم گرمایش از طریق قطع و وصل جریان آب داخل سیستم اتفاق می افتد . در این نوع سیستم ها و با استفاده از این نوع کلکتور ها می توان رادیاتور ها یا حوله خشک کن ها را هم گرم کرد و نیز سیستم گرمایش را به دمای استاندارد رساند. و در واقع مکانیزمِ گرمایش در این سیستم ، تابش است و به همین خاطر میزان مصرف انرژی در این روش، نسبت به سایر روش ها، به طور چشم گیری کاهش یافته است.

سپس بعد از بررسی و اطمینان از عدم وجود مشکل توسط کارشناس، سطح روی لوله کشی‌ها توسط پوششس از سیمان پر می‌شود. به طور معمول جنس لوله‌های مورد استفاده در این سیستم گرمایشی از مس و پی‌وی‌سی هستند و عبور جریان آب داغ از داخل این لوله‌ها موجب ایجاد گرما در ساختمان می‌گردد. به پکیج و لوله کشی خاصی احتیاج ندارد و از آنجایی که با برق کار می‌کند، هیچ نشتی نیز در آن اتفاق نمی‌افتد. از آنجایی که روش گرمایش از کف الکتریکی از نیروی برق برای گرم کردن خانه استفاده می‌کند، هزینه برق مصرفی آن معمولاً زیاد است و از همین رو مخصوصاً در ایران که هزینه برق نسبت به آب و گاز بیشتر است، چندان مقرون به صرفه نیست. به طور کلی باید قبل از اجرا سیستم گرمایش از کف، کلیه نقشه های اجرایی و محاسباتی آماده و مطابق آن سیستم اجرا شود. در غیر این صورت مشکلاتی مانند مصرف سوخت بالا و حرارت غیر یکنواخت به وجود می آید.

اجرای گرمایش از کف مانند هر عملیات مهندسی دیگری نیاز به یک طرح و نقشه اولیه دارد. حتی اگر مجری گرمایش از کف به صورت تجربی کار اجرا را انجام میدهد, بهتر است ابتدا طرحی که قرار است اجرا شود را روی کاغذ بیاورد, تا بر مبنای آن حرکت کند. تعیین نوع فوم و عایق , محل نصب جعبه کلکتور, تعیین تعداد قسمتها یا زون بندی و مشخص کردن مسیر لوله کشی گرمایش از کف مواردی هستند که در اجرای کار موثر میباشند. بعد از ترسیم نقشه و ایجاد طرح اولیه و پس از تهیه اقلام مورد نیاز ما سه مرحله اجرایی در گرمایش از کف داریم. حفاری های باستان شناسی در آسیا و جزایر آلوتیا در آلاسکا نشان می دهد که گرمایش از کف به دوره نوسنگی برمی گردد.

چکونه گرمایش از کف را هوا گیری کنیم ؟

در این سیستم ترکیبی از انواع لوله، کلکتور، شیر آلات، اتصالات و انواع عایق های مناسب به کار رفته است. اساساً سیستم گرمایش از کف بر خلاف سایر روش های گرمایشی رایج مانند رادیاتور یا فن کوئل نوعی سیستم دما پایین است. وجود عایق به منظور حفظ انرژی و جلوگیری از هدررفت آن امری ضروری به شمار می رود. به همین منظور لازم است که تجهیزات گرمایش از کف به طور کامل عایق کاری شوند. عایق های کناره دیوار ها و بخش کوچکی از کف را پوشش می دهند و از جنس پلی اتیلن درجه یک می باشند.

یکی از مزیت‌های اصلی “خدمت از ما” این است که به محض درخواست خدمات، علاوه بر دسترسی به بهترین متخصصین طراحی و راه اندازی گرمایش از کف، می‌توان یک جا از قیمت‌های پیشنهادی هریک از آنان مطلع شد. اهمیت این مسئله از آنجاست که افراد ناآگاه زیادی در این حوزه ممکن است وجود داشته باشد که به صور غیراصولی تعیین قیمت کنند. با وجود یک رقابت بین متخصصین، علاوه بر تلاش در انجام درست و اصولی کار، روند قیمت گذاری شفاف خواهد شد و دست افراد سودجو کوتاه می‌شود. برای مطلع شدن از قیمت گرمایش از کف و یا به اصصلاح بهتر راه اندازی سیستم گرمایش از کف، می‌توانید در حین درخواست خود از طریق فرم، قیمت‌هایی که متخصصین پیشنهاد می‌دهند را به طور رایگان مشاهده کنید و یک جا با هم مقایسه کنید.

طراحی و اجرای گرمایش کف با ماناست

نکته مهم این است که بیش از 90% گرم کنندگی فضا، در این سامانه گرمایشی ، از طریق تابش است و گرم کنندگی از طریق کنوکسیون طبیعی، بسیار ناچیز است. برای اجرای این سیستم لازم است تمامی کف ها و دیوارهای خارجی عایق بندی شوند. حتما بین زون ها و مدار های سیستم خود یک درز انبساطی منظور نمایید تا انبساط و انقباض بتن باعث ترَک خوردن و آسیب دیدنِ کف سازی شما نشود. زمان لازم برای خشک شدن بتن قابل استفاده بودنِ سیستم، حداقل یک هفته می باشد و توصیه اکید می شود آبیاری بتن را به صورت مرتب در دستور کار خود قرار دهید. به همین منظور توصیه می کنیم قبل از بتن ریزی درها و پنجره های ساختمان را نصب کنید که هوای بیرون به داخل منتقل نشود و بتن در شرایط نسبتا پایدار سفت شود.

بدین منظور مدل انتقال گرما را با خصوصیات مواد ثابت و پایدار مد نظر می گیرند. دیوارها، سقف، کف و پنجره ها با استفاده از یک متر حجمی کنترل محدود با یک طرح تهویه مجازی، مدل سازی می شوند. در این مدل، سیستم تهویه یک سیستم متعادل ساده است که دارای بازیافت گرما می باشد.

این سیستم یکی از طبیعی ترین و سالم ترین روش‌های گرمایش به حساب می‌آید. برای اجرای این سیستم، پیش بینی‌های لازم باید پیش از احداث ساختمان انجام گیرد. در این مطلب مزیت‌های سیستم گرمایش از کف و نظرات کارشناسی در مورد گرمایش از کف را بررسی می‌کنیم.

در این روش بر خلاف سایر روش‌ها مانند استفاده از رادیاتور، هوا همواره به صورت مطبوعی باقی خواهد ماند. این لوله ها دارای دو لایه پلیمر و یک لایه میانی آلمینیوم است که بین لایه آلمینیوم با چسب پوشانده شده است . شانه گذاری برای سهولت در تعیین محل عبور لوله و فیکس کردن آن بسیار ضروری می باشد. چنانچه بخواهیم کفپوش نهایی ساختمان از پارکت یا لمینت باشد باید طراحی و محاسبات دقیق باشد تا عملکرد سیستم دچار نقصان نشود . و بالعکس آن هم صادق است هر چه اقلیم گرم تر باشد سیستم کوچکتر و متریال مورد استفاده در آن کمتر خواهد شد .

این را هم فراموش نکنید که تیم پیشتیبانی “خدمت از ما” تا آخرین مرحله اجرای سیستم گرمایش از کف پیش شماست و به کوچکترین مشکل شما رسیدگی می‌کند. در این روش عمل قطع و وصل جریان آب توسط افراد حاضر در ساختمان انجام می شود . به این معنا که در صورت احساس گرمای زیاد توسط فرد حاضر در اتاق ، شیر موجود در مدار لوله کشی اتاق مورد نظر توسط فرد و کاربر آن فضا به صورت دستی بسته می شود . در این نوع سیستم گرمایش‌از کف ، کف ساختمان با لوله های مخصوصی ، لوله کشی می شود و آبگرم درون آن ، به گردش در می آید که این فرایند باعث گرم شدن ساختمان میشود . پس از انجام محاسبات ، طراحی نقشه گرمایش کف ساختمان شروع می شود که در آن محل عبور لوله ها، تراکم لوله در واحد سطح بنا ، مدل چرخش لوله ها در کف و … ترسیم می گردد.

لوله مانیسمان رده 40 پایپ بازارمیزان چگالی یا دانسیته این عایق باید بیش از 20 کیلوگرم بر متر مکعب است. بعد از انجام محاسبات و نقشه کشی باید لیست تجهیزات  تهیه و نسبت به تهیه آنها اقدام گردد . در بعضی از ساختمان ها پیشنهاد ما استفاده از پکیج است و در بعضی دیگر استفاده از موتورخانه بهتر است . اما در تصویر سمت راست ، هیچ وقت دمای کفِ مکان موردنظر به این مقدار نمی رسد و همیشه در پاهای خود احساس سرما می کنیم.

از این نوع سیستم های گرمایش از کف در ساختمان های مسکونی، اداره ها، کارخانجات، ورزشگاه ها و مرغداری ها استفاده می شود. به طور کلی در کشورهای پیشرفته از سیستم گرمایش از کف الکتریکی برای آب کردن یخ ها و برف ها در معابر، جاده ها و زمین فوتبال به کار گرفته می شود. لوله های اصلی آب گرم که از پکیج یا موتورخانه به سمت قسمت ها و بخش های مختلف ساختمان هدایت می گردند به دستگاهی به نام  ” کلکتور یا منیفولد گرمایش کف “متصل می شوند که وظیفه تقسیم آب گرم در لوله های کف ساختمان را بر عهده دارد . همانطور که میدانید هر مترمربع کف نیاز به 4 تا 5 متر طول لوله سایز 16 پنج لایه داشته و هر زون یا قسمت نباید بیشتر از حدود 90 متر طول لوله مصرف شود. لوله کشی گرمایش از کف طوری اجرا میشود که توزیع حرارت در قسمتهای مختلف تا حدودی متوازن شود. به خصوص در مناطقی که لوله کشی گاز شهری دارند , اجرای سیستم گرمایش از کف میتواند یک روش مدرن و سطح آسایش بالا برای گرم کردن محیط باشد .

مدل سازی اتلاف گرمای سیستم گرمایش کف با استفاده از یک مدل دو بعدی متصل به زمین گزارش حاضر، یک مدل شبیه سازی دو بعدی از اتلاف گرما و حرارت را توسط یک ورقه روی پایه، برای سیستم حرارتی کفی، معرفی می کند. حال که با اجزای اصلی تجهیزات گرمایش از کف آشنا شدید، ممکن است سوالاتی در خصوص نحوه خرید و سفارش آن ها داشته باشید. مجموعه آتاپایپ با دارا بودن کادر فروش مجرب شما را در خصوص خرید انواع تجهیزات گرمایش از کف یاری می دهد. در صورتی که سوالی در خصوص این تجهیزات دارید می توانید از خدمات مشاوره رایگان آتاپایپ استفاده نمایید.

  • شما می‌توانید به منظور استعلام همه لوازم و زیر ساخت‌های مورد نیاز برای راه اندازی سیستم گرمایش از کف با کارشناسان ما در دکتر تأمین تماس بگیرید و با خرید غیر حضوری و آنلاین سفارشات خود یک خرید راحت و بدون دردسر را تجربه کنید.
  • به منظور کاهش دمای انجماد آب و جلوگیری از یخ زدگی در سیستم های گرمایش از کف استفاده از ضد یخ الزامی است.
  • برای راه اندازیگرمایش از کف، افراد متخصص باید قبل از هر چیزی، نقشه گرمایش از کف راتهیه کرده و اندازه لوله ها و فاصله لوله گرمایش از کف را تعیین کند.
  • بدین ترتیب شاید مخارج هزینه رادیاتور شاید بین 5 تا 10 درصد کمتر از اجرای سیستم گرمایش از کف باشد.
  • سیستم گرمایش از کف به عنوان یک سیستم گرمایشی محبوب و به روز آرامش بیشتری را برای استفاده کنندگان فراهم آورده است.

چون کف گرم شده و دمای آن از سایر نقاط بیشتر است، این اختلاف دمایی باعث تابش انرژی گرمایی از سطحِ گرم شده به بخش های دیگر می گردد؛ در نتیجه بدن انسان و هر جسمی که در معرض این تابش حرارتی قرار گیرد گرم می شود. در این مدل گرمایش ، حرارت موجود در قسمت زیرین کف از طریق دو پدیده فیزیکی باعث گرم شدن محیط می شود. مثلا سنگ و سرامیک، گرمای سیستم را نسبت به کفپوش های چوبی (پارکت) و پلاستیکی (لمینت) بسیار بیشتر و سریعتر به محیط ساختمان انتقال می دهد و این امر باعث می شود فضای منزل زودتر گرم شود . فوم گرمایش از کف تخم مرغی یا مش و فوم ورقه ای هر مترمربع بین 90 تا 120 هزار تومان. با استفاده از این برنامه، گرمکن کف، می تواند جزئیات به مصرف انرژی و اتلاف گرما به زمین را مشخص سازد. در این سیستم با استفاده از شیرآلات قطع و وصل متصل شده به خروجی های هر کلکتور، در جعبه مربوطه، امکان کنترل منطقه های حرارتی به صورت دستی امکان پذیر می گردد.

Yareli Estes

دانش آموخته مواد غذایی هاردکور. حلال مشکل لاعلاج متعصب الکل متخصص توییتر پیشرو پرشور اینترنت.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency channelGuide to buying household appliancesدانشگاهdigital currency tutorial