فواید انجیر


فراروـ فصل تابستان نیز مانند سایر فصول دارای میوه های رنگارنگ و خوشمزه است. میوه های تابستانی سرشار از ویتامین ها، مواد معدنی و آب هستند. مصرف این میوه ها بدن را در برابر گرمای زندگی در یک فصل مقاوم می کند. یکی از میوه های تابستانی مورد علاقه انجیر است. این میوه در طب سنتی جایگاه ویژه ای دارد. خداوند انجیر را از میوه های ارزشمند و مهم در قرآن معرفی کرده است.

بر اساس گزارش ها، علم پزشکی اثرات درمانی انجیر را تایید می کند. अजीर मलिन، मार्ग و मसकन व फ्रेष्ट व त्ग. این میوه برای درمان بواسیر، سرفه، سوزش سر دل و مشکلات جنسی موثر است. انجیر میوه ای فواید زیادی دارد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

گیاه شناسی

انجیر یا فیکوس از خانواده Moraceae و از درختان نیمه گرم یا گرم است. بیش از 600 نوع انجیر در دنیا وجود دارد که حدود 100 نوع آن میوه آور بوده و ارزش غذایی و تجاری دارد. انجیر ممکن است به صورت درخت یا درخت بزرگ در طبیعت دیده شود. ساقه درختان انجیر بسیار تنومند و به رنگ سفید قوی است. برگ های پهن این درختان دارای سه تا پنج لوب و برخی گونه ها دارای برگ های پهن و چرمی بدون لوب و بریدگی هستند. अजीर मुयुहाय कादब یا बह अम मुवेथ सिकोनियम में दुदान मीकंड मीकंड این بدان معنی است که یک حفره توخالی حاوی گل های کوچک روی میوه وجود دارد که به دیواره داخلی میوه چسبیده اند. در این گل تخمدان گل های ماده پس از لقاح به میوه تبدیل می شود.

شکل

صدها انجیر در جهان وجود دارد. برخی از آنها به درختان تنومند تبدیل می شوند و برخی دیگر به شکل درخت رشد می کنند. ارقام زیادی با هوای گرم و مرطوب سازگار هستند و برخی از آنها در مناطق سردسیر و کوهستانی به خوبی میوه می دهند. به طور کلی درختان انجیر بومی مناطق نیمه گرمسیری، گرمسیری و معتدل هستند. این درختان در مناطقی با تابستان های طولانی، گرم و خشک و زمستان های معتدل بهترین رشد را دارند. بسیاری از گونه های انجیر زینتی هستند و به عنوان گیاهان آپارتمانی استفاده می شوند. اما انواع میوه دار و خوراکی که اکنون در ایران و سایر نقاط جهان کشت می شود از نوع فیکوس کاریکا می باشد. درخت انجیر معبد یا «لور»، انجیر ربابی یا ficus lyrata، ficus elastica، ficus amstel و جهت بنجامین تنها تعداد کمی از خانواده کوچک و بزرگ درختان انجیر هستند.

تاریخچه کشت شکل

احلی شدن انجیر به 5 ای 6 هزار سال پیش از میلاد (دوره نوسانگی) به دست آوردن این درخت با آغاز کشاورزی همراه بود. کاشت و پرورش درخت انجیر برای اولین بار در دریای مدیترانه. در طول تاریخ، درختان انجیر به همراه سه درخت مقدس دیگر درختان اصلی در باغبانی مربوط به باران در حوزه مدیترانه را تشکیل می دهند. در کتب دینی بارها از درختان انجیر یاد شده و به آن درخت مقدس گفته می شود.

راشکل

انجیر سرشار از فیبر و منبع مهم آنتی اکسیدان ها، ویتامین ها و مواد معدنی از جمله کلسیم، منیزیم، مس، روی، منگنز، آهن و پتاسیم است. از جمله مهم ترین مواد مغذی می توان به انجیر، قند (گلوکز)، ویتامین A، ویتامین K، ویتامین E، ویتامین B6، ویتامین C، ویتامین D و آلکالوئیدها اشاره کرد.

अजीर अजीर के है एस्त या अजीर टेजी؟

انجیر خشک است

طبق منابع مختلف، فواید انجیر خشک بسیار بیشتر از انجیر تازه است. هر انجیر خشک خواصی مشابه انجیر تازه دارد.

شکل را تایپ کنید

انجیر میوه ای تازه یا خشک است. مزاج گرم ممکن است پس از مصرف انجیر به خارش پوست، درد دهان و گلو تبدیل شود و برخی از این علائم نیز به حساسیت مربوط می شود. علائم آلرژی این حالت به دلیل وجود شیر یا لاتکس در بافت میوه های تازه است.

انجیر میوه ای

انجیر میوه ای را می توان به صورت تازه یا خشک استفاده کرد. مقداری انجیر خشک را با گردو، بادام و کنجد آسیاب می کنند. از میوه انجیر می توانم مسقطی، شربت، کمپوت، ماربا، سرکه، ترشی، شیرینی، کلوچه یا کیک نیز تهیه می شود. انجیر شیرین یکی از مهم ترین میوه های این میوه است. داروها و شربت های شیر (شربت فیکلاکس، شربت فیگیلاکس، شربت فیجان) نیز جزو میوه های دارویی انجیر محسوب می شوند.

خواص انجیر تازه و انجیر خشک

زمان ورود و تهیه انجیر از اواسط ماه تا اوایل فصل پاییز تازه است. با این حال این میوه قابلیت خشک شدن خوشمزه را دارد. انجیر خشک همیشه موجود است. انجیر در طب سنتی از اهمیت بالایی برخوردار است. انجیر در طب سنتی برای درمان بواسیر، هموروئید و پوکی استخوان مفید است. مصرف منظم این میوه مزاج سرد بدن را برطرف می کند و جایگزین گرمی بدن می شود.

خواص شکل

• سلامت دستگاه گوارش با مصرف انجیر تازه: a خوردن روزانه دو عدد انجیر خشک یا تازه به کاهش یبوست و بهبود اختلالات گوارشی مانند کولیت اولسراتیو کمک می کند. میوه انجیر سرشار از فیبر است. اثر فیبر انجیر علاوه بر درمان یبوست، اسهال شدید را نیز برطرف می کند. بر اساس مطالعه ای که بر روی 150 فرد مبتلا به سندرم روده تحریک پذیر و یبوست انجام شد، مشخص شد افرادی که 4 عدد انجیر دو بار در روز مصرف می کردند، نسبت به گروه شاهد کاهش قابل توجهی در درد معده، نفخ و نفخ داشتند.

انجیر سرشار از آنتی اکسیدان است: انجیر، به ویژه انجیر، سرشار از ترکیبات گیاهی به نام پلی فنول است. این ترکیبات دارای خواص آنتی اکسیدانی هستند. آنتی اکسیدان ها موادی هستند که از فرآیندهای اکسیداتیو در بدن جلوگیری می کنند و رادیکال های آزاد مضر را که باعث پیری زودرس، آسیب پوست، آسیب بافتی و فعال شدن ژن های معیوب در بدن می شوند، از بین می برند. با مصرف انجیر تازه یا انجیر خشک، علاوه بر حفظ جوانی پوست، به کاهش خطر ابتلا به بیماری های مزمن از جمله سرطان نیز کمک می کنید.

• క్ర్ర్జ్ర్జ్ర క్ర్ట్ ప్ర్ట్ క్ర్టట مطالعه ای که اثرات درمانی عصاره انجیر را در حیوانات مورد بررسی قرار داد، کاهش فشار خون را در موش هایی با فشار خون طبیعی و فشار خون بالا نشان داد. பார்கு பிஷா யா கா஡் க்குக்கு வை தியுக்க்கு அயை மான் மாட்டை மாட்டை مصرف بیش از حد سدیم یا نمک می تواند منجر به کمبود پتاسیم شود و این عدم تعادل ممکن است فشار خون را افزایش دهد. رژیم غذایی سرشار از میوه ها و سبزیجات، از جمله انجیر تازه، به طور طبیعی سطح پتاسیم را در بدن افزایش می دهد. بنابراین брай کنترلر прахон хоон программы нажир из размест.

• خشک کردن خشک کن: आजीर मुदरण कुभी अजा में में में मारटेना में बा बाय उसा दान: कल ، मेंजीम उपशर. مقدار کلسیم موجود در انجیر بسیار قابل توجه است. مطالعات نشان می دهد که کلسیم موجود در انجیر 3 برابر کلسیم سایر میوه ها است. پس از 30 سالگی، استخوان ها به آرامی کلسیم خود را از دست می دهند. در میانسالی کاهش تراکم استخوان تسریع می شود. این فرآیند می تواند منجر به استخوان های ضعیف و شکننده (پوکی استخوان) شود.

اگرچه کاهش تراکم استخوان در زنان شایع تر است، اما می تواند مردان را نیز تحت تأثیر قرار دهد. با مصرف انجیر بخشی از نیاز روزانه بدن به کلسیم جبران می شود. با خوردن روزانه انجیر خشک 1 قدم از ابتلا به پوکی استخوان در میانسالی فاصله خواهید داشت. برای این منظور می توانید انجیر خشک را چرخ کرده و با پودر گردو، بادام و کنجد ترکیب کرده و روزانه به عنوان یک میان وعده سالم میل کنید.

کاهش وزن با خوردن انجیر خشک: سلامت دستگاه گوارش و بهبود سیستم گوارش و جذب با کنترل وزن مرتبط است. با مصرف غذاهای غنی از فیبر، حفظ یک رژیم غذایی سالم و ورزش، به بدن خود کمک می کنید وزن خود را مدیریت کند. انجیر یک ماده غذایی مهم است زیرا حاوی فیبر، قهوه و قند طبیعی است. مصرف این میوه باعث بهبود عملکرد دستگاه گوارش می شود. با خوردن تنها دو قاشق پودر انجیر خشک یا خوردن 3 عدد انجیر تازه قبل از غذا احساس سیری خواهید کرد. این خاصیت به دلیل غنی بودن فیبر انجیر است که می تواند به مرور زمان از گرسنگی غیرعادی جلوگیری کرده و شما را به وزن دلخواهتان برساند.

خواص انجیر خشک

• میوه خشک انجیر از قديم مصرف مواد غذايي با طبع گرم وترم و خشك كردن را براي ।اهش علائم بيماري به روماتيسم مفصلي مفصلي مفصلي امدا مفا ريد . انجیر خشک خوراکی بود که متخصصان طب سنتی آن را برای درمان آرتریت روماتیسمی توصیه کردند. امروزه مطالعات نشان می دهد که انجیر دارای خواص ضد التهابی است. آنتی اکسیدان های موجود در انجیر علاوه بر محافظت از سلول ها در برابر رادیکال های آزاد، به عنوان یک عامل ضد التهاب عمل می کنند. بسیاری از مطالعات وجود فلاونوئیدها و پلی فنول ها را در انجیر خشک تایید کرده اند. این ترکیبات با خواص ضدالتهابی در کاهش التهاب مفاصل در بیماران مبتلا به آرتریت روماتوئید موثر بوده و از بروز التهابات جدید در این بیماران جلوگیری می کند.

انجیر دارای خواص ضد سرطانی است: انواع مختلفی از مطالعات وجود دارد، برگ انجیر و درختان شیر یا لاتکس انجیر خاصیت ضد سرطانی دارند. ترکیبات آنتی اکسیدانی موجود در لاتکس درخت انجیر از پیشرفت سرطان روده بزرگ، سرطان سینه، سرطان دهانه رحم و سرطان کبد جلوگیری می کند. شیره انجیر درای کیتوتوکسیک بر سلول کرچنی است. شایان ذکر است که اثر ضد توموری عصاره آب انجیر نیز در غلظت نسبتاً بالایی مشاهده شد. بنابراین می توان آن را در مطالعات آتی برای از بین بردن سلول های سرطانی مد نظر قرار داد.

• துக்கை ஸியம் ஸியம் இட்ட்டை ஡஍஡் ப்ப 1 میوه انجیر است، معادل 1 کپسول پر از ویتامین و مواد معدنی. با خوردن روزانه انجیر بیشتر نیاز بدن به ویتامین تامین می شود. یکی از ویتامین های حیاتی موجود در انجیر خشک ویتامین C است. ویتامین C یکی از موثرترین ویتامین ها در تقویت سیستم ایمنی بدن محسوب می شود.

• கார்கு இயாஜிர் க்கிர் பெர்ப்஁்பஜிர் க்கிர் பெர்ப்஁்பு برای درک تمام طیف نور ورودی به چشم، لازم است رنگدانه خاصی در سلول های شبکیه به خوبی کار خود را انجام دهد. در مورد کمبود ویتامین A، این رنگدانه عملکرد خود را به خوبی انجام نمی دهد و بینایی به ویژه در صورت کمبود نور (تاریکی) تحت تأثیر قرار می گیرد. این وضعیت باعث سرفه شبانه در بیشتر افراد می شود. ویتامین A در سایر قسمت های چشم بسیار مهم است. از جملة قرنيه اگر بدن با کمبود ویتامین A مواجه شود قرنیه سخت می شود و چشم خشک می شود. انجیر میوه ای حاوی ویتامین A است. خوردن انجیر می تواند بخشی از نیاز بدن به ویتامین A را در طول روز تامین کند و از بیماری های چشمی پیشگیری کند.

شکل

• مطالعات نشان می دهد که عصاره برگ فیکوسیندار حساسیت به انسولین را بهبود می بخشد و خاصیت ضد دیابتی دارد. اگر دیابت نوع 1 دارید، می توانید از چای تهیه شده از برگ انجیر استفاده کنید. مصرف برگ چای، انجیر و انجیر برای کاهش سطح قند خون در افراد دیابتی مفید است.

عوارض شکل

• ब्राय दर्मना जगिल अज जरे फ्रोम अजीिअजोम अजीिर شیر یا انجیر درخت لاتکس بدون عوارض جانبی و حرکت پوست به بهبود آکنه کمک می کند.

• انجیر خشک حاوی مواد معدنی است خوردن روزانه انجیر خشک می تواند بخشی از نیازهای بدن را تامین کند.

• মায়া আজের দ্র্ত্র আরার দার্ড

طبق مطالعات، افرادی که روزانه 3 میوه یا بیشتر مصرف می کنند، ضعف و تحلیل عضلانی کمتری دارند.

• مصرف انجیر خشک خیس شده در آب و دارچین یا زنجبیل به درمان سرفه و گلودرد کمک می کند.

• انجیر سرشار از مواد معدنی، منیزیم و منگنز است که همگی برای تقویت جنسی مفید هستند.

• مصرف انجیر باعث افزایش انرژی بدن و افزایش ضعف و گرسنگی می شود.

• மிய் இஜைரை தியுக்க்கு இக்கு திர் பிர் பைர் ப்டின் அட்டை. بر اساس تحقیقات انجام شده مصرف پکتین باعث کاهش کلسترول خون می شود.

• در طب سنتی خوردن انجیر و عسل برای درمان زخم معده مفید است.

• خوردن انجیر با پسته و بادام برای بهبود حافظه، هوش و تفکر مفید است.

ثابت شده است که برگ انجیر سطح تری گلیسیرید را در بدن کاهش می دهد و از حملات قلبی و سکته جلوگیری می کند.

عوارض مصرف انجیر و فرآورده های آن

مربای fig

• ترکیبات شیمیایی موجود در میوه انجیر می تواند باعث واکنش های آلرژیک شدید، التهاب غشاهای مخاطی، التهاب مخاط دهان و بینی در برخی افراد شود.
• در تماس پوست با برگ های درخت انجیر علائمی مانند خارش شدید و التهاب پوست و در نهایت جوش و تاول ایجاد می شود.
• ক্র্যান্জেরের মুত্য়্য নান্তে প্রর अंजीर मुहाय मिलिन आस्त; اما خوردن بیش از حد این میوه ممکن است منجر به یبوست شود.
• بهتر است انجیر را با میوه های اسیدی مانند پرتقال، کیوی و لیمو مصرف نکنید.
• انجیر تازه و خشک قند زیادی دارد. مراقب دیابتی ها باشید
• جامانده ها و کے کے کے کُن بلاہ، از برکگ بیش از حد انجیر ببریشند.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم