غدا و غاز: چرا آخیلش-مایواتی ممکن است نتواند اتحاد SP-BSP را نجات دهد؟


یکی از افرادی که امسال خیلی به او فکر می کردم Ganga Charan Rajput است. امروز دوباره به او فکر کردم زیرا مایواتی، رئیس حزب باوجان ساماج (BSP)، به کارگران حزب خود گفت که آنها باید به تنهایی برای دور آتی انتخابات میان‌دوره‌ای آماده مبارزه باشند و این موضوع باعث ایجاد سؤالاتی در مورد اتحاد BSP با آخیله یداو می‌شود. حزب سامجوادی در اوتار پرادش.

روابط بین دو حزب در بخش عمده ای از سه دهه گذشته ناآرام بوده است، اما همیشه اینطور نبوده است. دلایل محکمی وجود دارد که چرا برای دو طرف کار با یکدیگر بر مبنای پایدار دشوار است.

در سال 1993، BSP به رهبری بنیانگذار فقید خود، کانشی رام، یک اتحاد پیش از رای گیری تشکیل داد و بعداً با حمایت خارجی در یک مجمع شکست خورده اوتار پرادش با SP که سپس توسط پدر آخیله، مولایام سینگ یاداو رهبری می شد، دولت را تشکیل داد. این یک شکست بزرگ برای حزب بهاراتیا جاناتا (BJP) بود. اتحاد SP-BSP پس از ترور راجیو گاندی در سال 1991 به هزینه کنگره به دست آمد، اما دو حزب از سال 1995 با یکدیگر اختلاف نظر داشتند.

من در سال 1993 با راجپوت، که رئیس جمهور سابق جاناتا دال بود، در راهروهای پارلمان ملاقات کردم. همانطور که صحبت کردیم، او گفت که اتحاد SP-BSP دوام نخواهد آورد. او به من گفت: «غدا اور غاص کی دوستی های یه (این رابطه بین اسب و علف است). در آن زمان غیرقابل تصور بود زیرا اتحاد در روحیه عالی بود و همه فکر می کردند BJP و کنگره هر دو در ایالت به پایان رسیده اند.

راجپوت که سه بار عضو لوک سبها از هامیرپور و بعداً عضو راجیا سبها بود، در نهایت به BJP رسید. من مطمئناً دوست دارم دوباره او را ملاقات کنم تا از جایی که کار را ترک کردیم ادامه دهیم.

منظور راجپوت در اظهارات غازش این بود که یداوها معمولاً مالکان زمین بودند و پیروان دالیت مایواتی معمولاً کارگران بی زمین بودند. او به من گفت که اتحاد بین دو کاست در یک رابطه رئیس و کارگر در مناطق روستایی نمی تواند دوام بیاورد.

با این حال، وقتی آخیله و مایواتی مطمئن را در آستانه انتخابات لوک سبها در سال جاری روی صحنه دیدم، فکر کردم که آنها ممکن است پیوند معروف خود را بر اساس سه عامل تشکیل دهند: افزایش شهرنشینی و صنعتی شدن هند. که باعث شد روابط کاست کمتر به سمت مزرعه گرایش پیدا کند، کاهش غرور دوران فئودالی به عنوان یک آخیش جوان تر، و ظهور BJP که اتحاد را به یک ضرورت تاریخی تبدیل کرد.

رشتریا لوک دال (RLD) به رهبری آجیت سینگ، سومین زاویه از مثلث SP-BSP-RLD که در انتخابات لوک سبها امسال شکسته شد، تحت سلطه جات ها است که مانند Yadav ها معمولاً زمین یا مشاغل دارند. که دالیت ها در آن کار می کنند. این یکی دیگر از اتحاد غدا-غاس در غرب UP است، جایی که RLD قدرت بیشتری نسبت به SP دارد.

SP و BSP مطمئناً دشمنی قدیمی خود را کنار گذاشته اند. چیزی که اکنون جای خود را پیدا کرده است یک ایده هشیارکننده است که آنچه بین آنها وجود دارد یک ازدواج اجتماعی راحت است. در جای دیگر، توضیح داده‌ام که چگونه BJP در انتخابات لوک سبها امسال با مجموعه‌ای از طرح‌های توسعه‌ای که بخش‌های مختلف رای‌دهندگان فقیر یا روستایی را هدف قرار می‌دهد، پشت حساب ساده کاست را شکست. اتحاد SP-BSP نیز به دلیل درگیری های درونی در طایفه مولایام آسیب دیده است. «نتاجی» SP دیگر نمی تواند خانواده بزرگ خود یا بانک رای سنتی مبتنی بر کاست خود را بدیهی بداند.

دالیت های مایواتی و یاداوهای آخیله دیگر بانک های رای نیستند که دو رهبر بتوانند به راحتی به آنها تکیه کنند. همچنین یک خطر آشکار و فعلی وجود دارد که آنها آن را مشکل نقل و انتقالات می نامند، جایی که یک بانک رأی از خواسته های رهبری که به طور سنتی از آن حمایت می کند پیروی نمی کند زیرا ایده اتحاد ناآرام را دوست ندارد. آیا سندرم خداقاس دوباره به BSP و SP ضربه زده است؟ فقط زمان یا یک تحقیق در سطح پایه می تواند به ما بگوید.

مطالعه من این است که مایواتی قصد دارد از انتخابات میان دوره ای آینده استفاده کند تا یک بار آب را آزمایش کند تا ببیند که آیا پایگاه سنتی رای خود وقتی به تنهایی می رود او را دوست دارد یا خیر. جای تعجب نیست که او هنوز آهنگ جدایی را با آخیلیش نمی خواند، زیرا تاکید می کند که گزینه های او باز است.

یکی از احتمالاتی که من می بینم این است که BSP با کنگره همسو می شود زیرا رابطه غدا-غاس کمتر وجود دارد. زمانی که دالیت ها هاریجان ها یا کاست های برنامه ریزی شده نامیده می شدند، کنگره زمانی در ائتلاف اجتماعی از رای دهندگان برهمین، دالیت و مسلمان در UP رشد کرد. رابطه برهمن-دالیت نسبت به یاداو-دالیت پیچیدگی کمتری دارد زیرا هیچ رابطه رئیس و کارگر در سطح مزرعه وجود ندارد.

اما برای من واضح است که مایواتی نمی تواند امیدوار باشد که در BSP به تنهایی در یک چشم انداز سیاسی جدید که در آن یوگی آدیتیانات، وزیر ارشد اتحادیه اروپا و آمیت شاه، رئیس BJP، BJP را به گونه ای برجسته کرده اند که هر کاست مبتنی بر آن باشد. معادله نمی تواند بر روی ارزش های قدیمی استوار باشد. انتخابات میان‌دوره‌ای آزمایشی آزمایشی برای مایواتی خواهد بود تا شیمی اجتماعی را در ایالت خود آزمایش کند. بیایید آن را تحقیق و توسعه انتخاباتی او بنامیم قبل از اینکه بخواهد جایی در یک اتحاد سیاسی بزرگتر پیدا کند.

(سلب مسئولیت: نظرات بیان شده در بالا نظرات شخصی نویسنده است و نظرات ZMCL را منعکس نمی کند.)Yareli Estes

دانش آموخته مواد غذایی هاردکور. حلال مشکل لاعلاج متعصب الکل متخصص توییتر پیشرو پرشور اینترنت.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency channelGuide to buying household appliancesدانشگاهdigital currency tutorial