شکل و شکل اقتصاد ایران


در رفتن کارشناسان اقتصادی بر این باورند که نمی‌توان منتظر ماند تا برداشته شدن تحریم‌ها بر اقتصاد کشور تأثیر بگذارد و افزایش فروش نفت نیز حداقل چند ماه است که قطعی شده است، بنابراین نمی‌توان منتظر معجزه ماند. به نتیجه برسد.

بر اساس گزارش مرکز آمار فرارو، نرخ تورم سالانه خانوارهای کشور در ماه مارس به 1.1 درصد رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل در ماه مشابه سال گذشته، 1.3 درصد کاهش یافت. تورم سالانه خانوارهای شهری و روستایی به ترتیب 1.2 و 1.6 درصد و خانوارهای شهری 1.6 درصد و روستایی 1.2 درصد رشد داشته اند.

اقتصاد ایران شرایط سختی را تجربه کرده است
وحید شقاقی کارشناس شهری در مسائل اقتصادی است به زودی با شما صحبت کنید و مطالب خوب را ادامه دهید وی با اشاره به اینکه اقتصاد ایران در 100 سال گذشته متکی به نفت بوده است، گفت: در سالی که نفت در ایران کشف شد، نفت به عنوان مهمترین عنصر در اقتصاد ایران محسوب می شود و علاوه بر این، وجود داشته است. افزایش چشمگیر ارزش واردات ایران و وابستگی آن به طلا بسیار بالا بوده است.

وی افزود: ایران در ده سال گذشته علیرغم تحریم ها متوسط ​​نرخ رشد صفر درصد، تورم متوسط ​​5 درصد و نرخ سرمایه گذاری ثابت منهای 9 درصد به جز سایر شکاف های طبقاتی را ثبت کرده است. به طور قابل توجهی افزایش یافت و چند برابر شد.” جنی معدل خود را 1.4 به 3 افزایش داده است.

شقاقی گفت: در مقایسه با نرخ رشد سرمایه گذاری شاهد افزایش شدید قیمت تمام شده مصرف بوده ایم و این نشان دهنده این است که اقتصاد ایران تا پایان امسال مستهلک می شود بنابراین همه این آمارها حاکی از آن است که ایران اقتصاد ناامیدها رفته اند.

این استاد دانشگاه افزود: این کشور در مواجهه با جنگ اوکراین و تهاجم روسیه، فرصتی تاریخی برای اروپا فراهم کرده است تا به وابستگی خود به نفت و گاز پایان دهد، یعنی تا پایان سال باید به صفر برسیم. نفت و گاز و انواع سوخت های فسیلی وگرنه صادرکننده نفت در آن سال وجود نداشت.

وی ادامه داد: عصر طلایی است و سه سال است که تعیین کننده اقتصاد کشور محاسبه شده است و باید از این فرصت استفاده کرد و بسیار ناراحت کننده خواهد بود چرا که انتخابات کنگره برگزار می شود. در این ماه و اگر جمهوری خواهان بخواهند پیروز شوند، شیطان شروع به شکست دادن آنها خواهد کرد، بنابراین در کمتر از شش ماه می توان از دولت استفاده کرد و در صورت فرصت از مزایای آن بهره برد، با توجه به این فرصت طلایی، با مشکلات بیشتری روبرو خواهیم شد و در این صورت انتظار دوباره زنده می شود.

شقاقی در ادامه با اشاره به اینکه در سال جاری ارزش تومانی نیز حذف می شود، اظهار داشت: این موضوع در کشور شوک ایجاد می کند بنابراین این موضوع باعث افزایش قیمت مایحتاج اولیه و مایحتاج مردم نیز می شود. در این زمینه، دولت باید بررسی کند که آیا می توان آثار تورم را از بین برد یا حداقل کاهش داد.

این کارشناس اقتصادی تصریح کرد: در کنار افزایش قیمت نفت و رشد صادرات نفت و صادرات نفت، رشد اقتصادی کشور مثبت خواهد بود، اما این رشد ارزش واقعی برای کشور نخواهد داشت، زیرا وجود دارد. هیچ ارزش افزوده خاصی در این شرایط وجود ندارد.» با گسترش شکاف طبقاتی، برای جلوگیری از این اتفاق، ما باید تلاش خود را برای توزیع مجدد ثروت در کشور مضاعف کنیم.

وی خاطرنشان کرد: نظام مالی، بانکی و مالی نیازمند اصلاحات عمیق است و در صورت عدم اجرای این اصلاحات شکاف طبقاتی در کشور روز به روز بیشتر می شود، اما مشخص نیست که همه امور و عملیات در حال انجام باشد. به صورت موقت و روزانه که رونق زیادی برای اقتصاد کشور به همراه داشته است.

شقاقی افزود: در حال حاضر اقتصاد کشور با چالش های زیادی مواجه است که اگر این ایده ها برای آنها کارساز نباشد، عواقب این چالش ها بسیار جبران ناپذیر خواهد بود. ضمن اینکه بودجه سال نهم آنقدر ضعیف و پراکنده است که نمی تواند مشکل را حل کند.

Cornelius Mcgrath

درونگرا. قهوه خور. کاوشگر. متخصص تلویزیون بشارت بیکن لاعلاج. طرفدار فرهنگ پاپ

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliancesدانشگاهdigital currency tutorialdigital currency channel