سولدو در تست صفر و صد بازی بزرگ :: تمرین سه


شرایط تراکتورسازی در آستانه بازی با استقلال به گونه ای است که قسمت هایی از دم اولتیماتوم بسته می شود اما آیا واقعا پوشاندن آن سخت است؟

کد خبر: 1810830 –
26 فوریه 2014 14:49 –
10200 بازدید

به گزارش “ورزش سه”، تراکتورسازی به عنوان یکی از مربیان رکورددار چند سال اخیر، فصل بیستم و بیستم را با دو تغییر آغاز کرده است. در فاصله چند هفته تا شروع مسابقات، فراز کمالوند بدون دعوا از سمت خود استعفا می دهد تا فیروز کریمی مجددا انتصاب شود. این مربی در فصل جدید تنها یکی از چهار فصل را در تراکتورسازی تجربه کرد و پس از تحمل سه شکست در این چهار بازی، به همکاری خود با قرمزها پایان داد. انتخاب بار تراکتورسازی این بار مربی خارجی بود. زونیمیر سولدو، سرمربی کروات، هفته پنجم خود را در تراکتورسازی به عنوان جانشین کریمی آغاز کرد. او هیچ شناختی از فوتبال ایران نداشت و زیر نظر هلال احمر فوتبال آذربایجان را در اختیار گرفت که یکی از بدترین فصل هایی است که در ده سال اخیر تجربه کرده است.

با فاصله بیشتر از حد معمول شروع کنید
سولدو زمان زیادی در تیمش برای عمل به افکارش ندارد. با این حال، همانطور که برای هر مربی مرسوم است که بتواند با محیط، هم تیمی ها و همکاران خود همذات پنداری کند و بتواند آنها را بازی و تجزیه و تحلیل کند، زمان زیادی می برد. او با قبول هدایت تراکتورسازی در مسیر رقابت های لیگ برتر، این فرصت را از سرمربی تیم گرفت و به موازات مسابقات، افکار خود را عملی کرد و اصلاحات لازم را انجام داد. سولدو تیمی نیم فصلی را تحویل داد که از تبستان تا زمستان امسال، تصادفات رکوردشکنی عجیب بود. این تصادفات ممکن است باعث شده که تیم از روتین خارج شود.


بازیکنانی که در چند سال اخیر سابقه بازی در تراکتورسازی را داشته اند، در هر بازی به طور همزمان مربیان مختلفی دارند، این تور با بازگشت کریمی ادامه یافت و چهار هفته بعد از شروع بازی ها، فیروز به بازی سولدو بازگشت!

اولتیماتوم که تایید نشده است
پاورقی های عجیب در طبستان باعث شد تا مراحل آماده سازی پیش از بازی عملا انجام شود و بازیکنان قبل از مسابقات پیش فصل تمرینی نداشته باشند. پنجره نیز مملو از ستاره بود و هیچ فضایی جذب نمی شد. خریدهای نیم فصل دوم نیز زیر پنجره تابش بسته بندی می شود و هزینه بازگشایی سرسام آور خواهد بود. در این محله شنیدیم که خبرهای عجیبی از اخبار معمولی آمده، تراکتور به جدول هفدهم فرود آمد و جوهر در آستانه بازی با استقلال بود، فشار زیادی به کادر فنی این تیم وارد شد. اخباری از اولتیماتوم به گوش رسیده که البته هیچ منبع موثقی آن را تایید نکرده است اما آیا واقعا تغییر سرمربی راه حل تراکتورسازی است؟

تغییر کلید نیست
سالتوهای ناقص، درگیر شدن مجدد بی اثر با مس، بازگشایی و بسته شدن مجدد پنجره ها و … تیم عزیز منطقه آذربایجان در یکی از شرایط بسیار حساس تلقی می شود. شرایطی که مشابه فصل گذشته قبل از خصوصی سازی است. جایی که گل محمدی به میانه راه راه پیدا کرد و فصل زمانی به پایان رسید که تراکتور سال ها بعد خطر سقوط را احساس کرد. آنها سه فصل نسبتاً خوب بودند، اما در لیگ بیست و یک هستند و به همان نقطه قبلی برگشته اند که با چند نتیجه بد می توانید ترسناک تر باشید. تراکتور بدون ردپای سقوط محسوب می شود و هفت بازی است که طعم آن را نچشیده است.
سولدو به نقطه ای نزدیک می شود که کار روی تراکتور شروع شد و کار خامه ای روی تیم بود. رویاروی با استقلال در هفته هجدهم، سپس پکان را در تهران ببیند و به سربازی بفرستد تیمی که برابر حریف اصفهانی رفت، امیدوارانه به هلال احمر بازگشت. با توجه به حساسیت دو بازی که سربازان پشت سر گذاشتند، لازم به ذکر است تراکتوری ها توانستند دو نتیجه خوب کسب کنند. تغییر البته باید گفت که هیچ ضرورتی وجود ندارد و این را بهتر از تجربیات قبلی می توان فهمید.

مثل انتظار معجزه از یک اسپری پزشکی…
تعمیر آنچه در این تراکتور آسیب دیده است آسان نیست. تراکتورسازی باید این واقعیت را بپذیرد که داوطلبانه تیم خود را به یک تیم تبدیل کرده است. تیمی، دو سال پیش، یکی از مدعیان این عنوان بود. آنها باید صبور باشند و واقعیت ها را در تلاش خود برای بهبود روش کار بپذیرند. درست است که نتیجه مسابقه در زمین مشخص می شود، اما تراکتور هنوز آماده رقابت در زمین نیست. این شرایط زمانی خواهد بود که ساختار برنامه ها به کار می آید و برنامه ها تا چند سال دیگر نوشته می شود. برای تسکین درد از هیچ گونه اسپری دارویی نمی توان استفاده کرد، کارهای دیگری برای کمک به مصدوم انجام می شود، بنابراین تا تصمیم گیری، اثرات لحظه ای آن موقتی بوده و دیگر نیازی به امر ناپایدار نیست و نیاز به درمان با حوصله و اعتماد است. . بدون شک تیمی که دو سال را با چهارچوب تاکتیکی و انضباطی سپری کرد و مربی معتدلی با مدیریت قوی چیشولم داشت، نسبت به تیمی که همه کارها را درست انجام می داد و در زمان محاسبه فقط اشاره می کرد موفق تر و آینده بهتری داشت. انگشت به مربی است. اسیر شده است.

سعید عبدی


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم