سرنوشت چگونه نقشه را تغییر داد؟

[ad_1]

در رفتن طرح صیانت از فضای مجازی که ماه گذشته پس از کش و قوس های فراوان به مجمع نمایندگان رسید، سرانجام توسط محمدباقر قالیباف به شورای عالی شورای فضای مجازی ارجاع شد. حامیان پرونده او تلاش کرده اند تا رونوشت واقعی این بیانیه را به صورت آنلاین در دسترس قرار دهند.

طبق گزارشات فرارو، ابوالحسن فیروزآبادی، رئیس شورای عالی با تایید این پیشنهاد به شورای امنیت، گفت: رئیس مجلس از دولت و شورای عالی فضا خواست تا سیاست های مربوط به فضای مجازی را مشخص کنند.

گفته می شود طرح حفاظت از فضای مجازی در اولین جلسه شورای عالی فضای مجازی بررسی می شود. پس از آن، مجلس جلسه ای تشکیل می دهد تا تصمیم بگیرد که این سیاست چه شکلی باید داشته باشد.

گفتگوهای دبیرکل شورا ادامه دارد و مرکز مجازی عمومی مرکز ملی فضایی اعلام کرد که هیچ پیش نویسی به شورا ارجاع نشده است و فقط سیاست های خاص شورا برای قانون گذاری در نظر گرفته شده است.

این شورا دارای شش عضو حقیقی و حقوقی است که همچنان مقدر است که از آنها حمایت شود.

رئیس جمهور (رئیس شورای عالی)، رئیس مجلس، رئیس قوه قضائیه، رئیس ساندآسیما، دبیر شورای عالی و رئیس مرکز، وزیر دادگستری، وزیر ارتباطات، وزیر ارشاد، وزیر وزیر علوم، وزیر اطلاعات، وزیر آموزش و پرورش و رئیس جمهور، رئیس کمیسیون فرهنگی، رئیس سازمان تبلیغات، فرمانده کل سپاه و فرمانده کل قوا. نیروهای اداری

همچنین سید سعیدرضا عاملی، حمید شهریاری، رضا تقیاپور، مهدی اخوان بهابادی، مسعود ابوطالب، کامیار ثقفی، رسول جلیلی و سید عزت الله ضرغامی نیز حضور دارند.

چگونه برنامه نگهداری از خانه بیرون آمد؟

کمیسیون ویژه بررسی حراست مجلس سوم لایحه نظام تنظیم خدمات خدمات فضای مجازی در ماده ۲ را تصویب کرد. اما پس از مساعدت قوه مقننه در رای گیری و تدوین پیش نویس کمیسیون، مراحل قانونی متعددی را طی کرد. هیئتی به رهبری مجلس نمایندگان عمداً این لایحه را باطل اعلام کرد.

در نهایت جلال رشیدی کوچی نماینده مرودشت خبر از مجموعه; وی در ادامه افزود که این موضوع در نشست غیررسمی رهبران دو کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت و نمایندگان با طرح کمیسیون مخالفت کردند.

با این حال بخشی، یکی از اعضای مجلس نمایندگان در بیانیه ای گفت که این پیش نویس را از کمیسیون و مجلس نمایندگان حذف کرده است. این موضوع در نامه اعتراضی خطاب به رئیس مجلس نمایندگان مطرح شد.

وی و تعدادی از نمایندگان مجلس که این نامه را امضا کرده اند گفته اند که علاوه بر تخلف از وظایف رئیس هیئت مدیره، اجرای قوانین مجلس نیز در این زمینه نقض شده است.

وی ادامه داد: ارسال پیشنهاد رئیس مجلس به شورای عالی شورای فضای مجازی غیرقانونی است. هرات فقیه اگر بخواهد باید در مجلس نمایندگان رای داشته باشد. رئیس مجلس رئیس مجلس است. مجلس نمایندگان یکی از آنها نیست و مجلس نمایندگان بیش از بقیه رای ندارد.

چگونه به شورای عالی حفاظت رسیدید؟

محمدباقر قالیباف، رئیس مجمع نمایندگان، با هدف بیرون راندن حراست فضای مجازی از مجلس و واگذاری آن به شورای فضای مجازی، اکنون با جمعی از همفکران مجلس مواجه شده است. آنها معتقدند سرعت صندوق و رئیس هیئت از جمع آوری رای و تبلیغات مهمتر است. چرا که انتخابات ریاست مجمع نمایندگان در هفت خرداد نزدیک است.

این در حالی است که دبیرکل شورای عالی مجلس معتقد است ورود رئیس و رئیس مجلس به این موضوع با توجه به افکار عمومی جامعه، بیانگر بی تفاوتی موضوع نیست.

وی گفت: قالیباف و رئیس مجمع نمایندگان نیز در این زمینه هستند که علاوه بر مشروعیت قانونی مذکور، عقلانیت اجتماعی نیز وجود دارد.

برنامه نگهداری کمیسیون ویژه چیست؟

علیرغم اینکه طرح حفاظت هم اکنون در مجلس نمایندگان شورای عالی فضای مجازی در حال انجام است. حامیان پرونده او تلاش کرده اند تا رونوشت واقعی این بیانیه را به صورت آنلاین در دسترس قرار دهند. به گفته وی تعداد افراد حاضر 5 نفر و تعداد مخالفان 5 نفر بوده است.

اعضای کمیسیون ویژه حراست شهرستان تندشان در نامه خود اعلام کرده اند که رسیدگی به این کمیسیون کاملا قانونی بوده و هرگونه تصمیم گیری به ویژه به نام حراست باید طبق اصل 4 قانون اساسی یا قانون اساسی انجام شود. نظرات زیر

در این ماده پس از تصویب طرح یا لایحه در کمیسیون‌ها، مدت اجرای آزمون در دستور کار مجلس مطابق پیش‌نویس کمیسیون به همراه مدت پیشنهادی اجرا، چهل تعیین می‌شود. -هشت ساعت قبل از طرح، مجلس نمایندگان با اکثریت نماینده خواهد بود.

دو ماده ذیل نیز در تبصره ذکر شده است: لذا ۱۵ نفر از اعضای مجلس نمایندگان قبل از تصویب شورای حکام قبل از تصویب طرح قانون توسط مجلس نمایندگان، متعاقب تطبیق ماده (( 2) قانون اساسی داخلی مورد بررسی قرار می گیرد و در صورت تصویب این الزام، بررسی لایحه یا ماده مندرج در قانون اساسی ادامه می یابد.

در چنین شرایطی این احتمال وجود دارد که با اصرار گروهی از توطئه گران در مجلس، بررسی این طرح در شورای عالی فضای مجازی متوقف و به مجلس بازگردانده شود. اما باید دید قالیباف و هیئتش می توانند همفکران را قانع کنند یا نه؟

[ad_2]

Claudia Larsen

پیشگام وب. خالق حرفه ای درونگرا. پزشک آبجو. شیطان متعصب تلویزیون.

تماس با ما