سرعت شگفت انگیز وای فای 3


در رفتندر دو سال گذشته، شبکه وای فای بی سیم به استاندارد تلفن های هوشمند و هوشمند تبدیل شده است. در عین حال، فکر می‌کنم وای‌فای کمتری داریم. در حال حاضر برخی از محصولات با این استاندارد عرضه می شوند. Broadcom، MediaTek و Qualcomm نیز چند محصول بی سیم با Wi-Fi ارائه می دهند.

طبق گزارشات فرارو، این استاندارد سرعت اینترنت را تا 2 گیگابیت در ثانیه افزایش می دهد. به اندازه وای فای نسبت به پذیرش خوشبین نیست. آنها معتقدند تولید انبوه حداقل تا 5 سال با این استاندارد مطابقت ندارد و سه تا چهار سال طول می کشد تا اکثر افراد باهوش از این استاندارد استفاده کنند.

کوالکام چند روز پیش رسما Networking Pro x20 را منتشر کرد. جامع ترین شبکه تجاری وای فای در جهان. این سومین نسل از سری Networking Pro Qualcomm است. کوالکام بیش از دو سال است که یک رهبر جهانی در وای فای بوده و این پلتفرم صنعت را به سمت وای فای هدایت می کند. طیف موجود در وای فای در مقایسه با وای فای 3، 2 و 2 که تقریباً 2 برابر شده اند، 2 تا 2 مگاهرتز افزایش یافته است. تعداد کانال های بی سیم نیز از 3 به 4 کانال افزایش یافته است. در همان زمان، پهنای باند به طور موثر به 2 مگاهرتز و ظرفیت بی سیم به 2 گیگابیت در ثانیه افزایش می یابد.

پلت فرم جدید شبکه Networking Pro xx که به روز شده است، سناریوهای عملیاتی مانند AP‌های بی‌سیم، سطح سازمانی، شبکه‌های خانگی، گیت‌های حامل، دستگاه‌های بازی و گیت‌های FAW 5G را پوشش می‌دهد. این پلتفرم پتانسیل بالایی دارد و تاخیر بسیار کم خواهد بود. حداکثر سرعت فیزیکی (PHY) تا 2 گیگابیت (2 گیگابیت) در ثانیه خواهد بود. قیمت کانال بی سیم فیزیکی نیز 1.6 گیگابایت در ثانیه (1.2 گیگابایت در ثانیه) افزایش یافته است. ظرفیت اپراتورهای یک کانال بی سیم در این استاندارد باید بیش از 5 واحد باشد.

استاندارد جدید Wi-Fi 3 نه تنها سرعت انتقال را بهبود می بخشد، بلکه بسیاری از ویژگی های جدید را نیز اضافه می کند. این ویژگی ها شامل کانال های گسترده تر، مدولاسیون QAM کارآمدتر، اتصالات متعدد، اتصالات کاربردی و بسیاری موارد دیگر است. در فوریه امسال، کوالکام از اولین و سریع ترین راه حل تجاری وای فای، FastConnect 7800 رونمایی کرد. این روش پیشرفته ترین سیستم اتصال وای فای و بلوتوث در صنعت است. ویژگی های این خط تولید شبکه های بی سیم حاکی از توانایی انجام کارایی بالا، قابلیت های قدرتمند شبکه سریع، استفاده کم از CPU و مقیاس پذیری مطلوب در صنعت است.

منبع: gizchina


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم