روند شکست ناپذیری هند در مقابل رقیب سرسخت پاکستان در جام جهانی 2021 T20

[ad_1]

بنابراین اکنون رسمی است، رقبای اصلی و همسایگان هند و پاکستان بار دیگر در مسابقات شورای بین المللی کریکت (ICC) و این بار در قالب هیجان انگیز T20 به مصاف هم خواهند رفت. رویارویی هند و پاکستان که در دهه 80 و 90 میلادی یکی از ویژگی های همیشگی امارات و بویژه شارجه بود، به دلیل تیرگی روابط سیاسی دو کشور به یک اتفاق نادر تبدیل شده است. در واقع آخرین دیدار هند و پاکستان بیش از 2 سال پیش بود – در جام جهانی 50 اور 2019 – تیم ویرات کهلی با 89 ران (روش DLS) پسران سرفراز احمد را شکست داد.

هواداران هر دو طرف مرز نتوانستند هیجان خود را حفظ کنند زیرا در روز جمعه (16 ژوئیه) قرعه کشی ICC برای جام جهانی T20 2021 را برگزار کردند. هند و پاکستان هر دو بخشی از گروه 2 خواهند بود که مسابقات در دبی و عمان در اکتبر امسال آغاز شود. هند از نظر فنی هنوز میزبان جام جهانی است، اما به دلیل افزایش موارد COVID-19 در هند و پیش بینی موج سوم احتمالی، مکان برگزاری از هند به امارات منتقل شد.

اگرچه تاریخ بازی های مرحله گروهی متعاقبا اعلام خواهد شد، اما دو تیم برای ششمین بار در جام جهانی بیست 20 از سال 2007 به مصاف یکدیگر خواهند رفت و پاکستان هنوز در پنج بازی اخیر هند را شکست نداده است. این نبرد بین ویرات کوهلی کاپیتان دو طرف و بابر اعظم – دو فوق ستاره فعلی بازی – خواهد بود.

کاپیتان پاکستان بابر اعظم در حال حاضر دومین ضربه زن در رده بندی T20 است و به فرم عالی خود در شامگاه جمعه اشاره می کند. تیم او در 20 اور نتیجه 232 بر 6 را ثبت کرد. کوهلی که به دلیل عدم موفقیت در کسب جایزه ICC تا کنون در دوران حرفه ای خود مورد انتقاد قرار گرفته است، در رده بندی ICC T20 batsmen در رتبه پنجم قرار دارد.

اگر جام جهانی T20 به خارج از هند منتقل نمی شد، بازی هند و پاکستان احتمالاً در باغ ادن در کلکته برگزار می شد، جایی که هیئت کنترل کریکت در هند (BCCI) از دولت هند درخواست مجوز کرده بود. در واقع، آخرین باری که دو تیم در جام جهانی T20 به مصاف هم رفتند، در باغ نمادین Eden Gardens بود – که کوهلی 55 توپ از 37 توپ را به ثمر رساند تا هند را به پیروزی شش ویکت در مسابقه Super 10 برساند.

اولین بازی هند در جام جهانی بیست 20 نیز برابر پاکستان در سال 2007 بود. هند به 141 ران محدود شد و بازی در دوربان با تساوی به پایان رسید. تساوی شکن با Virender Sehwag، Harbhajan Singh و Robin Uthappa خواستار یک “کاسه بیرون” روی یک چوب چوبی شد تا طرف MS Dhoni را به پیروزی برساند.

MS Dhoni پیروزی هند بر پاکستان در فینال جام جهانی 2007 Twenty20 را جشن می گیرد.  (منبع: توییتر)

هواداران مجبور نبودند برای دومین درگیری T20 بین دو کشور زیاد منتظر بمانند زیرا هر دو طرف وارد فینال شدند. این مسابقه نقطه عطفی در تاریخ کریکت هند است زیرا هند دونی برای دومین بار از سال 1983 قهرمان جهان شد.

دو مسابقه بعدی نیز یک ماجرای یک طرفه بود که در آن هند به ترتیب با هشت ویکت و هفت ویکت در صدر دوره های 2012 و 2014 قرار گرفت. هند در جام جهانی 50 اوور و 20 اوور مقابل پاکستان شکست نخورده بود و آنها مایلند این رکورد را حفظ کنند. هواداران هندی ممکن است کوهلی را به خاطر عدم قهرمانی در جام جهانی T20 ببخشند، اما بعید است که کاپیتان هندی در صورت از دست دادن این تساوی مهم مقابل همسایه ها بخشیده شود.

«ویرات کهلی علیه بابر اعظم» با بحثی بی‌پایان در شبکه‌های اجتماعی، حتی اگر تیمش می‌توانست مبارزه کند، نشانی از دستاوردهای شخصی کاپیتان پاکستان در بازی‌های ODI و کریکت T20 گذاشته است. بابر در سومین ODI امتیاز عالی 158 را به ثمر رساند تا دومین سری ODI رشته ای را مقابل انگلیس ثبت کند اما پاکستان 3-0 سفید شد.

از سوی دیگر کوهلی در فینال مسابقات جهانی آزمایشی اخیر که هند در ماه گذشته مغلوب نیوزلند شد، در هر دو اینینگ بازی کرد. اما رکورد ضربه زدن کوهلی در هر سه فرمت بازی باورنکردنی است – جایی که میانگین او بالای 50 است.

آزمون واقعی برای هند و کوهلی دوباره در برابر پاکستان در جام جهانی 2021 Twenty20 خواهد بود زیرا تمام جهان مشتاقانه منتظر تاریخ این درگیری وحشتناک هستند.[ad_2]

Cornelius Mcgrath

درونگرا. قهوه خور. کاوشگر. متخصص تلویزیون بشارت بیکن لاعلاج. طرفدار فرهنگ پاپ

تماس با ما