روشنایی بلوتوث خواندن را برای شما آسان می کند!


در رفتنمحققان اخیراً نشان داده‌اند که بلوتوث سیگنال‌های روشنی را منتشر می‌کند که در میان بسیاری از دستگاه‌های الکترونیکی موجود در محیط قابل تشخیص است. این فناوری جدید ابزارهای فعلی مانند تغییر آدرس IP و امکان استفاده از Safety Check را که اپل برای جلوگیری از خرابی تلفن استفاده می کند، حذف می کند.

طبق گزارشات فرارو، دانشمندان کامپیوتر در دانشگاه کالیفرنیا، سن دیگو، در مطالعه‌ای که در 3 می منتشر شد، ثابت کردند که هنگام تولید هدفون، یک علامت وابسته به بلوتوث توسط فرد اختراع شده است که سیگنال امضای دیجیتال یا اثر متفاوتی را بر روی هر دستگاه دیگری نشان می‌دهد. اگرچه تلفن‌های بلوتوث نیز استفاده از قابلیت‌های تشخیص شعاعی را محدود می‌کنند، سیگنال‌های سیگنال بلوتوث را می‌توان جدا از گیرنده‌های رادیویی برای دستگاه‌های تشخیص شعاعی استفاده کرد.

Nishant Bhaskar و Hadi Givehchian، دانشجویان اصلی دکترا و نویسندگان این مطالعه، می‌گویند که تحقیقات آنها منجر به استفاده از ابزارهای دارای بلوتوث در برنامه‌ها و برنامه‌های Find My Device شده است. این ایرادات جزئی قبلاً در این وای فای شناسایی شده بودند، این اولین مطالعه ای است که ثابت می کند سیگنال های بلوتوث نیز به طور جداگانه قابل شناسایی و سوء استفاده هستند.

باسکار می‌گوید: «ما در آزمایش‌های خودمان کشف کرده‌ایم که ۲ تا ۵ درصد از دستگاه‌هایی که اثر انگشت دارند، جدا و قابل بازیافت هستند». افزونگی بلوتوث اخیراً با گسترش دستگاه هایی مانند دستگاه های اپل به یک مشکل بزرگ تبدیل شده است. این وسایل، اگرچه برای ردیابی افراد گمشده طراحی شده اند، اما اغلب توسط مجرمان و متخلفان مورد سوء استفاده قرار می گیرند. حتی پس از گزارش، پرونده های متعددی پیگیری و در نهایت اتهام قتل گزارش شده است.

دانشمندان در این مطالعه آزمایش‌هایی انجام داده‌اند تا تعیین کنند که آیا تماس‌های تلفنی متعدد در یک مکان می‌تواند در توانایی آنها برای تشخیص سیگنال‌های فردی اختلال ایجاد کند یا خیر. در این آزمایش ها، آنها 3 درصد از دستگاه ها را با موفقیت شناسایی کردند. آزمایشات دیگر در مقیاس بزرگتر نشان می دهد که می توانند 3 درصد از دستگاه را در دو روز به صورت عادی تشخیص دهند. تابش محدود به دستگاه و محیط است و حتی ممکن است چند صد فوت باشد. اما در جایی که احتمال لجن وجود دارد، تنها در فاصله 4 فوتی احتمال عقب نشینی وجود دارد.

همچنین برخی از عوامل محیطی مانند تغییرات دمای محیط و برخی از امواج رهگیر می توانند سیگنال بلوتوث را مختل کنند. ممکن است برخی بگویند: «اگر از بلوتوث استفاده نشود، آن را خاموش نمی‌کنم». پیگیری فناوری یک مشکل بزرگ در ایالات متحده است. آخرین گزارش وزارت دادگستری در مورد پیگیری های سال جاری حاکی از آن است که صدها هزار نفر به صورت آنلاین تحت پیگرد قانونی قرار دارند و گزارش شده است که هزاران نفر با استفاده از دستگاه الکترونیکی ردیابی شده اند.

نویسندگان این گزارش خاطرنشان کردند که تجهیزات مورد نیاز برای بازیابی تلفن ها در این راه کمتر از 200 میلیارد دلار است. اگرچه یک سیستم پیشرفته تر برای این کار نزدیک به 1000 2 هزینه دارد. تیم تصمیم گرفت هر دو را بررسی کند. اگرچه بازخرید با سیستم کمک هزینه آسان‌تر بود، اما این سیستم ارزان‌تر بود و می‌توانست بازخرید را انجام دهد. در نظر داشته باشید که استفاده از این دستگاه ها نسبت به دانش فنی برتری نسبی دارد.

منبع: gizmodo


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم