روسیه و اوکراین مذاکرات را از سر گرفتنددیوید آرخامیا، مذاکره کننده اوکراین روز یکشنبه اعلام کرد که دور بعدی مذاکرات اوکراین و روسیه روز دوشنبه در ترکیه برگزار می شود.

به گزارش ایرنا، مذاکره کننده اوکراینی به محل برگزاری این مذاکرات در ترکیه اشاره نکرد اما گفت که این مذاکرات به مدت سه تا چهار ماه از ماه مارس تا آوریل ادامه خواهد داشت.

در همین حال تیم مذاکره کننده روسیه با تایید مذاکرات با اوکراین اعلام کرد که مذاکرات روز سه شنبه در ترکیه انجام خواهد شد.

ولادیمیر مدینسکی، مذاکره کننده ارشد روسیه در بیانیه ای اعلام کرد که قرار است دیدار مستقیم با اوکراین برای سه شنبه و چهارشنبه برگزار شود.

وی اشاره ای به میز مذاکره در ترکیه نکرد.

مذاکرات روسیه و اوکراین هنوز به اجماع نرسیده است و هر دو طرف بدبین بوده اند.

دیمیتری کولبا، وزیر خارجه اوکراین دیروز گفت که پایان دادن به مذاکرات با روسیه «بسیار دشوار» است.

وی همچنین تاکید کرد که کیف از خواسته های خود عقب نشینی نخواهد کرد.

کولبا تصریح کرد: هیئت اوکراینی موضع محکمی دارد و از درخواست های خود کوتاه نمی آید. اول از همه، ما آتش بازی، تضمین های امنیتی و تمامیت ارضی اوکراین را می خواهیم.

در همین حال خبرگزاری اینترفاکس روسیه به نقل از ولادیمیر مدینسکی، مذاکره کننده روسیه گزارش داد که دو طرف پیشرفت کمی در موضوعات کلیدی داشته اند.

مدینسکی همچنین گفت که بر اساس ارزیابی مسکو، کیف در حال مذاکره برای طولانی شدن درگیری است.

در همین حال، شبکه تلویزیونی ان تی وی ترکیه و دیگر رسانه های این کشور امروز به نقل از رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه گزارش دادند که روسیه و اوکراین در تعدادی از مسائل پیشرفت چشمگیری داشته اند.

ترکیه آمادگی خود را برای برگزاری نشست سه جانبه روسای جمهور روسیه، اوکراین و اردوغان اعلام کرده است.

اردوغانان در یک کنفرانس مطبوعاتی در بروکسل گفت که جستجو برای یافتن یک کشور در حال حاضر بین ولادیمیر پوتین و همتای اوکراینی ولادیمیر زالنسکی در جریان است.

اردوغانان در سخنان خود بار دیگر بر آمادگی خود برای میانجیگری میان ترکیه و روسیه و اوکراین در صورتی که این درخواست یا پیشنهاد از سوی هر دو طرف مثبت شد، تاکید کرد.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور فدراسیون روسیه روز گذشته (دوم فوریه) استقلال جمهوری های دونتسک و لوهانسک در منطقه دونباس را به رسمیت شناخت و از عدم توجه غرب به وضعیت امنیتی مسکو انتقاد کرد.

او سه روز بعد (دوم مارس) از آغاز عملیات نظامی ویژه علیه اوکراین خبر داد و روابط نظامی بین مسکو و کیف برقرار کرد.

روسیه همچنان به دنبال تحریم ها در اوکراین است.

Adrienne Daniel

قهوه‌کار بسیار جذاب. دانشجو. محقق سفر. بت نوجوان آینده.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency channelGuide to buying household appliancesدانشگاهdigital currency tutorial