راه های مراقبت و تکثیر گیاهان گیاهی برگ آبایی


در رفتن مراقبت از آپارتمان ها بسیار سرگرم کننده است. این گیاهان علاوه بر اینکه برای سلامتی ما مفید هستند، ظاهر داخلی را نیز زیباتر می کنند. مراقبت از گیاهان خانگی نیازمند توجه و مراقبت ویژه است. اگر فرصت یا دانشی برای رسیدگی به گیاهان آپارتمانی ندارید، گیاهان مقاوم بخرید. آپارتمان ها در برابر تنوع بسیار مقاوم هستند. یکی از مقاوم ترین گیاهان گیاه عبای است. ادامه پرورش، پرورش و تکثیر این گیاهان زیبا و مقاوم.

گیاه شناسی

به گزارش فرارو، برگ Abaya انگلیسی و علمی aspidistra elatior و با نام ژاپنی haran یا rain gourds از گیاهان گلدار خانواده Asparagaceae و بومی چین، ژاپن و تایوان است. گیاه عبای به دلیل خاصیت ارتجاعی که دارد به دلیل تغییر شرایط آب و هوایی و شرایط زندگی «گیاه علف» نامیده می شود. علاوه بر گیاه ابایا، محیط اطراف آپارتمان نیز می تواند در سایه آفتاب بیرون رشد کند. این گیاه زیبا در برابر نور، بدون آب، سرما و حتی یخبندان مقاومت بیشتری دارد. اما این شرایط زندگی ایده آل گیاه حبشی نیست. برای رشد و شکوفایی باید به نکاتی توجه کرد.

ویژگی های فیزیکی

برگ ابیسال گیاهی است چند ساله، همیشه سبز، بوته ای، ریزوم و فاقد ساقه واقعی. ریشه های ساقه و رنگ زرد این گیاه که نام ریزوم دارد در گرد و غبار پهن شده و برگ های پهن و پوست و ساقه های دمبل روی ریزوم ها بلند می شوند. طول هر برگ گیاه ابایا 3 تا 5 سانتی متر است. انواع رنگ ها و اشکال در شکل های مختلف وجود دارد. سبزیجات برگ سبز ساده در بازار گل ایران موجود است. این گیاه جوانه های گل کوچک زیبایی تولید می کند که در سطح گیاه پایین ظاهر می شوند. گل های ارغوانی گیاه عبایی کار گرده افشانی و تولید مثل را انجام می دهند و جنبه زینتی ندارند. میوه عبای بسیار کوچک است و دارای دانه‌ای کروی، گوشتی و تند است که به نظر بهترین دانه روی گیاه است.

علف های هرز برگ های عبایا هستند

حدود 7 گونه از جنس Aspidistra در آسیای جنوب شرقی شناخته شده است که از بیش از 3 گونه در چین منشا می گیرند. مهم ترین چهره ها عبارتند از: آساهی، هوشی زورا، آهنگ لنونز، راه شیری و وریجتا.

فواید زردآلو برگ عبای

یکی از مهمترین فواید یک گیاه علفی، گیاه مقاوم آن است. این تخصص به مبتدیان کمک می کند تا از گیاهان آپارتمانی مراقبت کنند تا خانه خود را با این گیاه سبز تزئین کنند. گیاه بادام همیشه سبز می تواند در همه مکان هایی که بقیه گیاه در هم تنیده شده اند زنده بماند. این گیاهان بسیار گرم و خشک در بوته ها رشد می کنند و به زمستان های سرد آسیبی نمی رسانند. حتی حشرات و آفات نیز معمولاً کار نمی کنند و بیمار می شوند. این گیاه همیشه سبز به ویژه در مناطقی که هیچ کشف طبیعی وجود ندارد، پررونق است.

از دیگر مزایای آن می توان به طول عمر و رشد آهسته اشاره کرد. گیاه ابایا می تواند بدون نیاز به سال ها رشد کند تا در خانه شما رشد کند. استخدام خانه های سبز و کلبه های Abaya Abyssinia در ویکتوریا در انگلستان بود. متأسفانه امروزه این گیاه در دکوراسیون منزل ظاهری مانند سایر مکان های مدرن ندارد. برگ های ابی این ویژگی خاص را دارند که هر گوشه خانه را از مناظر ساده به مناظر باشکوه تبدیل می کند. در سال های اخیر قیمت اکثر گیاهان آپارتمانی سر به فلک کشیده است. قسمت سرسبز مزرعه عبای ارزان ترین قیمتی است که می توانید بین 5000 تا 6000 تومان بپردازید.

گیاه ابیسال

گیاه ابایا یکی از گیاهان آپارتمانی است، اما در مناطق معتدل به عنوان باغ های زینتی و باغ های حاشیه ای کشت می شود. در برخی مناطق، ریزوم برای طب سنتی قابل تحمل است. همچنین برای تزیین گل و هنر گلدهی کارهای زیادی باید انجام شود.

سبک های مراقبه و مراقبت از گیاه آبایا

برگ ابایی

زمان آبیاری
گیاه زیبای حبشه بومی جنگل های بارانی جنوب شرقی آسیا است. در اتاق نشیمن، خاک همیشه مرطوب است اما آبیاری برگ عبایی در مجاورت آپارتمان و فضای گلدان کوچک کاملا با شرایط زندگی متفاوت است. آبیاری بیشتر باعث پوسیدگی ریشه و ریزوم ریشه می شود. با این حال، گیاه آبایا به خشکی بسیار مقاوم است که می تواند برای مدت طولانی بدون آب زنده بماند. اما علف های هرز نیاز به آبیاری منظم دارند. بهترین زمان برای آبیاری این گیاه زمانی است که سطح گلدان حدود ۲ اینچ خشک شده باشد.

خاک مناسب است
این گیاه زیبا در انواع خاک به خوبی رشد می کند اما طرح های نیمه سنگین و علف های هرز برای مراقبت از برگ عبای در گلدان مناسب هستند. گلدان خاکی آبایی را می توان از خاکی با پایه کمپوست و PH بین 7.5 تا 7.5 ساخت. ترکیبی از ماس، پیت ماس، کوکوپیت و کود احیا شده برای کاشت گیاهان در گلدان مناسب است. مراقبت از گیاه عبا در باغ حیات یا فضای باغ و همچنین خاک غنی باغ با درصد خزه و کود کافی است.

مقدار نور
این گیاه آپارتمانی به نور متوسطی نیاز دارد. گیاه ابایا به ویژه در مناطق دور افتاده در معرض نور مستقیم خورشید قرار دارد. آفتاب به شدت می تابد و برگ های گیاه را می سوزاند. برای کاشت گیاهان در باغ، سایه خورشید را در زیر درختان انتخاب کنید. اگر این گیاهان در داخل خانه رشد می کنند، گلدان ها را باید در فاصله ای از پنجره های دیگر در شرق یا غرب قرار داد. گیاهان آبایا با کمترین کشف نور به خوبی رشد می کنند. این گیاه برای خانه های کم نور بسیار مناسب است.

حرارت
تغییرات آب و هوایی اصلا چیز بدی نیست. شاید متوجه شده باشیم که عده ای از گلدان های بزرگ برگ عبای بیرون از آپارتمان و زیر برف و سرمایه زمستانی مراقبت می کنند. جالب است بدانید که گیاهان آبایا در تابستان دمایی بین منفی 3 تا 3 درجه سانتی گراد را تحمل می کنند. اما این مورد نیست. گیاه فقط در این شرایط زنده است. اما رشدی وجود ندارد. بهترین دما برای مراقبت بین 2 تا 3 درجه سانتیگراد است. اگر آب و هوای شما سرد و کوهستانی است، توصیه می شود در فصل زمستان گیاه را به داخل خانه منتقل کنید.

رطوبت هوا

گیاه آبایا

گیاه بومی Abaya گرم و مرطوب است. با این حال، می تواند در محیط های خشک زنده بماند. رطوبت گیاه را مرطوب می کند و باعث رشد سریعتر گیاه می شود. از گیاهان برای خنک کردن هوای اطراف دستگاه های بخار مرطوب یا ظروف و مخازن آب استفاده کنید. گردگیری همچنین رطوبت روزانه گیاه را تامین می کند. ساختار جزیره زیر گلدان روشی آسان و دائمی برای تامین رطوبت هوا است.

به کد نیاز دارید
رشد برگ های عبایی بسیار کند است و اگر در خاک مغذی کاشته شود به کود خاصی نیاز ندارد. برای تقویت گیاه می توانید برگ های عبای را در طول فصل رشد کود دهید. مایوتان از انواع کودهای شیمیایی و گیاهان برگریز استفاده می کرد. جوانه ها محلول مناسبی در آب برای تقویت گیاهان هستند.

نوع و زمان گلدان جایگزین گلدان
ریشه های گیاه علفی حبشه بیش از پیش در سطح خاک رشد می کند در نتیجه کشت گیاهان در گلدان های عمیق و دارای زهکشی مناسب توصیه نمی شود. یک اسب فقیر بهتر از بی اسبی است. تعویض گلدان عبایا هر 5 یا 6 سال یکبار ضروری است. ایجاد فضای بزرگتر علاوه بر جایگزینی گرد و غبار و گلدان ها، مواد مغذی و مغذی لازم را برای رشد گیاهان فراهم می کند. یکی از نشانه های تعویض گلدان بیرون کشیدن ریشه گیاه از گلدان است.

برگ های گیاه ابایا را تشخیص دهید
برای تشخیص گیاهان علفی، از تصفیه کننده های عبایا یا شیمی درمانی استفاده نکنید. از یک سواب پنبه یا اسفنج برای پاک کردن گرد و غبار و آلودگی استفاده کنید.

تکثیر و رشد بیش از حد گیاه عبایا

تکثیر برگ عبای بسیار آسان است و در اکثر موارد موفقیت آمیز خواهد بود. این نوع تکثیر باید در اواسط بهار یا اواخر بهار و در زمان تعویض گلدان انجام شود. تقسیم ریزوم ها یا تقسیم گیاهان به یکی از رایج ترین انواع تکثیر در گیاه عبایی به این صورت است که ادامه می دهیم:

تکثیر گیاه آبایا

عب از گیاهان آبایا برای تکثیر گیاهان بالغ و سالم استفاده کنید.
ید گیاه را راحت از گلدان بیرون بیاورید. بهتر است قبل از این کار گیاه را آبیاری کنید.
بت با چند ضربه از خاک اطراف ریشه.
• با کمک یک چاقوی تیز و سالم ریشه ها را از ناحیه ریشه جدا کنید. ممکن است بخواهید هر تعداد گیاه را از گیاه اصلی جدا کنید.
بهتر است با هر ریشه و یک برگ یک ریزوم داشته باشید.
جدید سپس از یک گیاه جدید در گلدان حاوی کمپوست از برگهای برگریز وحشی، خزه، خزه کم تن یا کوکوپت و پرلیت کمی استفاده کنید.
• چمن را در محیطی خنک و دور از نور مستقیم خورشید نگهداری کنید.
آبیاری باید به طور منظم تا زمان مرگ گیاه جدید انجام شود.

بلایا و مشکلات مربوط به گیاه آبایا

بلایا

گیاه ابایا در برابر انواع بیماری ها و آفات مقاوم بوده و شایع ترین آفت آفت محسوب می شود. گاهی اوقات خطر ابتلا به سوختگی گیاهی مسری وجود دارد. ما به پوشش بلایای مربوط به این گیاه و مسیرهای آن ادامه خواهیم داد.

• هگزادسیمال: صدف ها به رنگ سفید و سفید هستند که به هر گیاهی حمله کرده و به سرعت تکثیر می شوند. پس از بررسی گیاه و محتوای آن از یک سم خاص استفاده کنید. سموم کنفدراسیونی یکی از سموم ناقل این آفت است.

آ تار عنکبوت قرمز: این مخروط ها که به رنگ قهوه ای و قرمز به نظر می رسند، به سرعت در حال تکثیر و جابجایی آپارتمان ها هستند. سمومی مانند آباماکتین، آمیتراز و تترادیفون از جمله بلایایی هستند که باعث این فاجعه می شوند.

بیماری ها

بلایا

دلیل وجود نقاط زرد و بوته های قهوه روی ساقه و زیر برگ ها: حمله به نیروگاه احتمالاً یک فاجعه است. هر 3 روز یک بار برگ ها و ساقه ها را در محلول آب سمی خیس کنید.
علل سوزش و بلع قهوه روی برگها: کمبود رطوبت هوا و تابش مستقیم نور خورشید و آفتاب سوختگی از عوامل اصلی این وضعیت هستند.
• علت رنگ شدن گیاه: علت اصلی این مشکل تشنگی گیاهان، کود دهی زیاد و هوای گرم و خشک است. گیاه را به محیط خنک منتقل کرده و آبیاری کنید.
علت گونه های گیاهی برگریز: اعلام باد علفی در خط استوا عامل عبور برگهای گیاه عبای است.
• سوزاندن نوک برگ های گیاه ابایا: هوای خشک عامل اصلی این وضعیت است. این گیاه برای سبز شدن نیاز به رطوبت هوا دارد. از دستگاه بخار سرد استفاده کنید یا یک جزیره در گلدان بسازید تا رطوبت هوای اطراف را تامین کند.
علل زردی و پژمرده شدن گیاهان برگ: آبیاری زیاد و خاک فشرده یکی از عوامل اصلی این بیماری است. گیاهان آبایا به آبیاری زیادی نیاز ندارند. هر زمان که سطح خاک خشک شد، گیاه را آبیاری کنید.
علت مصرف گیاهان: استفاده بیش از حد از هاگ های مایع علت این مشکل است. اگر از ترکیب خاک مناسب برای کاشت برگ عبایی استفاده کنید، گیاه کوددهی می شود. رشد عبا بسیار کند است در نتیجه نیازی به کود بیشتر نیست.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم